Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от dicho0o » 05 Фев 2018, 23:40

Колега може ли да оправиш линковете към снимките,че ми предстои същия ремонт,а не искам да изпотроша половината щипки,веднъж разглабях,но не се бях осъмнил в тази на стъклото,защото се отваря,но като чета точно тя е проблемната ми брава.
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 11.12.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW330XD;GL1800
Мечтае да кара: да кара,да кара...
Детайли за колата: Е91

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от Bat_Nick » 09 Фев 2018, 14:06

dicho0o написа:Колега може ли да оправиш линковете към снимките,че ми предстои същия ремонт,а не искам да изпотроша половината щипки,веднъж разглабях,но не се бях осъмнил в тази на стъклото,защото се отваря,но като чета точно тя е проблемната ми брава.

За мен снимките са видими. Няма причина да не ги виждаш и ти.
по принцип съм ги качил тук:
http://batnick.snimka.bg/automobiles/bm ... 3.38139150
При разглобяването ми се счупиха 2-3 щипки, но в магазин "Алати" в Пловдив си купих цяло пликче за 3-4 лева.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от dicho0o » 09 Фев 2018, 21:14

Нямам идея защо не ги виждам,но поне съм сигурен,че проблема ще е в тази брава и ще я сваля тези дни и ще търся да купя такова ключе и да се реши проблема,защото ме дразни адски много!
Има някакъв бъг с профила ми относно тази тема,не мога да виждам,че има нови отговори и не виждам и снимките,но от линка който качи ги виждам и ще се справя.Аз махах точно тези кори,но не съм забелязал ,че от там се сваля бравата,а и не съм предполагал,че може да прави всички тези проблеми,мислех,че съм пропуснал някой скъсан кабел...
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177hp xDrive
Мечтае да кара: USS Enterprise

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от mousetrap » 16 Фев 2018, 19:38

Здравейте!

Поради някаква причина въпросните интериорни светлини не гаснат по време на движение - стоят си включени. Колата я взех днес и ми е доста неясно все още адски много, но я паркирах преди часове, върнах се преди малко и изглежда са изгаснали след 15-20 минути, както четох в някакъв случаен форум.

Въпросът е откъде се изключват по принцип? Забелязах да светят след като бях отворил багажника, който поради някаква причина се отваря само с дистанционното - предишния собственик каза, че го е заключил, но въобще не намирам бутон, от който бих могъл да го отключа. 5-тото стъкло също не се отваря, каквото и да правя, а си спомням преди няколко дни на огледите се отваряше.

Някакви идеи за тези неща? Благодаря!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от vld » 20 Фев 2018, 10:32

mousetrap написа:Здравейте!

Поради някаква причина въпросните интериорни светлини не гаснат по време на движение - стоят си включени. Колата я взех днес и ми е доста неясно все още адски много, но я паркирах преди часове, върнах се преди малко и изглежда са изгаснали след 15-20 минути, както четох в някакъв случаен форум.

Въпросът е откъде се изключват по принцип? Забелязах да светят след като бях отворил багажника, който поради някаква причина се отваря само с дистанционното - предишния собственик каза, че го е заключил, но въобще не намирам бутон, от който бих могъл да го отключа. 5-тото стъкло също не се отваря, каквото и да правя, а си спомням преди няколко дни на огледите се отваряше.

Някакви идеи за тези неща? Благодаря!

Описанието ти на проблема много наподобява на това да имаш проблем с кабелните снопове на 5-тата врата.
Ако кабелите са здрави, което трябва да провериш задължително, остава да е повредено копчето на чистачката за отваряне на стъклото.
Копчето е 110лв. купуваш ново сменяваш, го и всичко ще си дойде на мястото.
Стъклото може да се отвори с ИСТА-Д принудително.
Багажника трябва да можеш да го отвориш с мекия бутон над номера, ако неможеш или бутона е повреден или кабелите...
Общо взето това е по твоя проблем.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177hp xDrive
Мечтае да кара: USS Enterprise

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от mousetrap » 20 Фев 2018, 10:43

А интериорните светлини на 5тата врата как да загася? Ако карам вечер ще ми светят в огледалото, което е доста неприятно. Кабелите ще ги проверя.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от vld » 20 Фев 2018, 14:23

mousetrap написа:А интериорните светлини на 5тата врата как да загася? Ако карам вечер ще ми светят в огледалото, което е доста неприятно. Кабелите ще ги проверя.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Когато колата си мисли че вратата е отворена светлините светят.
Като си оправиш проблема с бутоните за отваряне и кабелите ще почнат да гаснат...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177hp xDrive
Мечтае да кара: USS Enterprise

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от mousetrap » 24 Фев 2018, 10:19

Разбрах от какво е проблемът - ключалката на багажника не се затваря сама - като натисна палеца с ръка и щракне, светлините вътре гаснат. Уви, няма как да го затворя целия в това положение. Обясниха ми, че ключалката можела да се регулира - ще видя дали ще мога сам или ще я карам някъде да ми я отворят, но най-вероятно ще си търся сервиз и може би нова ключалка слдд това.

Още не съм разбрал само защо стъклото стои заключено и не мога да го отворя - има ли лост някъде за отключване? Също така, има ли начин да ги загася тези светлини отзад в купето ръчно, за да не ми светят вечер като карам?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от Bungo_Baggins » 24 Фев 2018, 18:04

Можеш да откачиш буксичките в плафоните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от Airdust » 15 Мар 2018, 12:25

Bungo_Baggins написа:Можеш да откачиш буксичките в плафоните.


Това ли е решението на проблема ?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177hp xDrive
Мечтае да кара: USS Enterprise

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от mousetrap » 15 Мар 2018, 16:59

Здрасти,

Реално преди 2 дни беше в сервиз за обслужване и са го оправили - не питах как, но не са ми сменяли нищо, нито са я отваряли. Според мен просто е почистен механизмът на ключалката от греста, с която беше омазан (wtf, нали) и в момента се затваря. В моя случай самият tailgate иска малко по-силен натиск по време на затваряне и в момента нямам драми с това - явно резултат от твърде много блъскане.

Предполагам в някакъв момент ще се разбие съвсем и ще трябва да сменя целия механизъм в ключалката.

По принцип, ако tailgate-а не се затваря, няма да ви работят задната чистачка и няма да се отваря 5-тото стъкло - четох го по разни форуми и наистина се оказа така, защото след фикса вече си е окей и всичко си работи както трябва.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 25.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91
Мечтае да кара: M5 М3

Re: Е91 Интериорни светлини на 5-та врата не гаснат

Мнение от адриан » 13 Окт 2018, 19:14

Привет, колеги ето затова карам 3-то бмв заради форума, и разбира се заради кефа да караш бмв. Имах същия проблем със светлините в багажника и в жабката не светеха за моя радост беше само от бушона беше изгорял, смених го и всичко беше точно. :) бушон номер 61. мерси за темата :bchug:

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook