Автомат е91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е39 530iA 2001
Мечтае да кара: M5,X6

Автомат е91

Мнение от динго » 05 Юли 2017, 18:38

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Е91 325i 2006 год .И имам едно питане.Не ми работи селектора на + на автомата,къде да търся проблема и Като бутна лоста за ръчно превключване никога не показва 6 та предавка нормално ли е това или е възможно да е с 5 скорости ? Благодаря на отзовалите се!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Автомат е91

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Юли 2017, 20:44

Като бутнеш лоста наляво (на спортен режим) има ли индикация на таблото DS? И изобщо можеш ли да ги сменяш ръчно? Проблемът често е снопа кабели, прикрепен към скоростния лост - някой кабелчета се закъсват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е39 530iA 2001
Мечтае да кара: M5,X6

Re: Автомат е91

Мнение от динго » 06 Юли 2017, 8:19

Да появява се ds ,също така мога да свалям скорост надолу,но немога да качвам нагоре.Когато се изреже докрай превключва сама нищо че е на ръчен режим .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Автомат е91

Мнение от def1nity » 07 Юли 2017, 10:03

Колега не съм сигурен дали е проблем това.... Трябва да видя при мен как беше, но аз го знам по друг начин. Като сменяш нагоре и ти пише примерно М3 на таблото, това означава че ще редува само 1ва, 2ра и 3та скорост и няма да се качи по-високо от 3та. Ако набиеш М4, същото се случва и трябва да можеш да спреш, да тръгнеш и да си ги изреди всички до 4та, но да не сменя на 5та. На мен ми е пръв автомат и от друг нямам впечатления, но при този нашият това с ръчния режим е малко т@ш@к и просто задаваш някакъв лимит да не се качва над еди-коя-си скорост, отколкото да имаш директен контрол над това на коя скорост да караш :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Автомат е91

Мнение от Meidana » 07 Юли 2017, 10:58

Пълни глупости са това, на таблото ти показва на коя скорост си в момента и винаги можеш да минеш на по-ниска или по-висока.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Автомат е91

Мнение от ilhansyuleymanov » 07 Юли 2017, 11:08

Meidana написа:Пълни глупости са това, на таблото ти показва на коя скорост си в момента и винаги можеш да минеш на по-ниска или по-висока.


Дааа и ако забравиш да превключиш автомата го прави вместо теб :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Автомат е91

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Юли 2017, 17:30

ilhansyuleymanov написа:
Дааа и ако забравиш да превключиш автомата го прави вместо теб :mhihi:


Ми защо да тормозиш двигателя? ;) Много си е хубав автомата, а ръчния режим работи адекватно и може да се ползва целево.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е39 530iA 2001
Мечтае да кара: M5,X6

Re: Автомат е91

Мнение от динго » 08 Юли 2017, 8:18

За мен има проблем ,че ми е трети автоматик и не съм имал такъв случай.Ще се разглабя селектора май.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Автомат е91

Мнение от kvasilev76 » 08 Юли 2017, 10:03

def1nity написа:Колега не съм сигурен дали е проблем това.... Трябва да видя при мен как беше, но аз го знам по друг начин. Като сменяш нагоре и ти пише примерно М3 на таблото, това означава че ще редува само 1ва, 2ра и 3та скорост и няма да се качи по-високо от 3та. Ако набиеш М4, същото се случва и трябва да можеш да спреш, да тръгнеш и да си ги изреди всички до 4та, но да не сменя на 5та. На мен ми е пръв автомат и от друг нямам впечатления, но при този нашият това с ръчния режим е малко т@ш@к и просто задаваш някакъв лимит да не се качва над еди-коя-си скорост, отколкото да имаш директен контрол над това на коя скорост да караш :roll:

Нещо не ти е наред в автоматика,колега.Карал съм 4 коли автомат и това което си написал не съм го срещал като опция :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Автомат е91

Мнение от Gqbriel » 08 Юли 2017, 18:06

def1nity написа:Колега не съм сигурен дали е проблем това.... Трябва да видя при мен как беше, но аз го знам по друг начин. Като сменяш нагоре и ти пише примерно М3 на таблото, това означава че ще редува само 1ва, 2ра и 3та скорост и няма да се качи по-високо от 3та. Ако набиеш М4, същото се случва и трябва да можеш да спреш, да тръгнеш и да си ги изреди всички до 4та, но да не сменя на 5та. На мен ми е пръв автомат и от друг нямам впечатления, но при този нашият това с ръчния режим е малко т@ш@к и просто задаваш някакъв лимит да не се качва над еди-коя-си скорост, отколкото да имаш директен контрол над това на коя скорост да караш :roll:

Образовай се малко,преди да пишеш глупости - приятелски съвет,без лоши чувства.По-голям бисер,скоро не съм чел,кви лимити кви 5лева :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Автомат е91

Мнение от def1nity » 10 Юли 2017, 8:36

Gqbriel написа:Образовай се малко,преди да пишеш глупости - приятелски съвет,без лоши чувства.По-голям бисер,скоро не съм чел,кви лимити кви 5лева :)


Нали затова сме тук, колега да си споделяме личните наблюдения и да трупаме опит. Как по-точно искаш да се образовам? Ето ти го сдъвкано и от друг форум - In Manual, the transmission will hold the indicated gear until you tell it to shift, unless you hit the rev limiter (I believe it forces an upshift) or unless you are going way too slow for the selected gear (it will force a downshift).

И още едно:

"M" mode is just a mode that allows you to force the transmission to select and hold a particular gear. It's really only a rough approximation of what a manual transmission does. Also, the transmission will prevent you from causing damage by limiting the gears that you can select at a given speed.

Ето ти го и от книжката:

Upshifts and downshifts are executed only
when they will result in a plausible combination
of engine and vehicle speed; thus, for example,
a downshift that would cause the engine to
overrev will not be executed by the system. The
gear selected appears briefly in the instrument
cluster, followed by the gear actually in use.

Да беше хванал да кажеш как е - щом според теб е по друг начин, в противен случай по-добре не пиши само безполезни мнения, без лоши чувства...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Автомат е91

Мнение от Gqbriel » 10 Юли 2017, 8:52

Ти явно Не можеш и да четеш като гледам...няма нужда да показваш колко добре работиш с копи-пейст..
Къв лимит задаваш точно?!?Чисто и просто задаваш предавка,на която искаш да се движиш и като намалиш по-малко от зададеното на кутията да превключва на тази предавка,тя сама ще смени надолу...както и ще смени сама като минеш зоната за смяна на горна предавка - това не е никъв лимит,това е начина на шофиране и на ръчна кутия,освен ако не си идиот да си трошиш маховика да караш на 5та с 30 и да строшиш мотора нон стоп в редлайн..
Просто и ясно !


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Автомат е91

Мнение от awful » 13 Юли 2017, 10:53

Когато си на М автомата сам връща скоростите на долу но това не се отнася за на горе, караш на 3 и натискаш спирачка след което автомата връща 2 обаче ако не превключиш ти на 3 автомата няма да го направи, това да връща на долу е със цел да не се тормозът скоростите че някои случайно бутнал на м на 4 и със 1200 оборота се мъчи да набере :mhihi: ако оборотите не са достатачни за определена предавка при м не ти ползволява да преминеш на по голяма, демек караш на 3 буташ за 4 обаче си със 30км автомата не сменяна на 4 а остава на 3 ;)
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook