Камера за задно виждане Navi Proffesional

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Камера за задно виждане Navi Proffesional

Мнение от vld » 27 Юни 2017, 7:38

По западните форуми има инфо за някаква допълнителна джаджа дето се закача за ЦЦЦ+ камера и тръгва, ама цената 500$++
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Камера за задно виждане Navi Proffesional

Мнение от MadChicken » 27 Юни 2017, 9:47

Само X-овете от Е-сериите имат оригинално камера (два вида), т.е. колата като софтуер и модули е чувала, че има такъв модул/екстра.
За останалите серии има много смотан оригинален вариант за видео входове - ACM модул + Video Switch, както и купища афтърмаркет алтернативи като тази от снимката. И в двата варианта между CCC и CID се монтира въпросния Switch или Multimedia Interface и просто прекъсва видеото от CCC и инжектира свое (от камера, плеър и т.н.)

ccc-video.jpg


Някой спомена за връзване на камера през оригиналния тунер. ОК така се прави в X-совете когато са с тунер, но за останалите серии няма кой да изпрати команда към тунера да превключи на външен видео вход както и да каже на CCC модула да си активира видео входа...

Уж можело, уж било евтино, ама аз не съм го виждал още това в не X шаси. Естествено нямам претенциите да знам всичко по темата ...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Камера за задно виждане Navi Proffesional

Мнение от Gqbriel » 04 Юли 2017, 16:38

Благодаря ти,че подкрепи моето мнение :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Камера за задно виждане Navi Proffesional

Мнение от sannikolaus » 25 Яну 2018, 22:42

MadChicken написа:Само X-овете от Е-сериите имат оригинално камера (два вида), т.е. колата като софтуер и модули е чувала, че има такъв модул/екстра.
За останалите серии има много смотан оригинален вариант за видео входове - ACM модул + Video Switch, както и купища афтърмаркет алтернативи като тази от снимката. И в двата варианта между CCC и CID се монтира въпросния Switch или Multimedia Interface и просто прекъсва видеото от CCC и инжектира свое (от камера, плеър и т.н.)

ccc-video.jpg


Някой спомена за връзване на камера през оригиналния тунер. ОК така се прави в X-совете когато са с тунер, но за останалите серии няма кой да изпрати команда към тунера да превключи на външен видео вход както и да каже на CCC модула да си активира видео входа...

Уж можело, уж било евтино, ама аз не съм го виждал още това в не X шаси. Естествено нямам претенциите да знам всичко по темата ...



Колега, извини ме предварително ако въпросът ми е глупав, но не разбрах. След като колата ми е E61 530Xi LCI с Business CCC Navi, значи ли, че има въпросния multimedia video interface и мога да ѝ монтирам камера?

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook