Неработещ климатроник

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Неработещ климатроник

Мнение от ilhansyuleymanov » 15 Юни 2017, 14:49

Колеги имам проблем с климатроника, като проблема е наяве от преди два дни.
Събота си направих екскурзия из Белгия и Холандия като цял ден карах в задръствания и не видях да имам проблеми. Вторник обаче трябваше наложително да се върна в България. При качването ми в колата външната температура бе 26 градуса със много слънце а колата черна :mhihi:
Та от 2400 км. 1400-те бяха ужас :mhihi: понеже карах и нощес, а винаги карам на режим ауто втора степен като захладня почна да си подухва топло.
Днес ходих да ми проверят фреона ииии фреон има, компресора включва но машинката показва че се зори и неможе да направи налягане :dunno:
Заключенията на майстора са: перката не включва ще го оправим :shock: е как е ще видиш, второ каза някакав клапан ще сменя и трето тази серия бмв имал калпав компресор и затлачвал клапана от отговор 2 с боклуци. Та ще ми смъква компресора като го питах колко смята да ме отупа отговори, ами не много някаде към 400 и 800 леффа :kuku:
Викам ок другата седмица ще ти се обада и избягах :mhihi:

Моля ви за мнения че нямам много време, трябва да се върна на работа и колата ми трябва.
Някакви идеи за проблема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Неработещ климатроник

Мнение от expl0de » 15 Юни 2017, 15:33

Моята кола е с 1 перка за двигателя и климатика, ако е прецакана ще имаш грешка при четене. Сега в жегите пусна ли климатика си работи винаги перката. Така че нея си я провери и не бързай да сменяш. Ако е разхерметизирана системата този филтър се прецаква и не пропуска добре. Тоест сменя се с нов. Това бях чел като обслужвах моя климатик.
Виж да грешки и ако наистина имаш клапан за смяна, може да се наложи отваряне, смяна на този филтър, пълнене. Като нищо ще тиизлезе между 400 и 800 лева. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Неработещ климатроник

Мнение от ilhansyuleymanov » 15 Юни 2017, 16:03

Системата не е резхерметизитана. Незнам колко перки има смятам една и рядко съм я чувал да работи.
Грешки при четене няма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Неработещ климатроник

Мнение от zvetiko » 15 Юни 2017, 16:59

ilhansyuleymanov написа:Колеги имам проблем с климатроника, като проблема е наяве от преди два дни.
Събота си направих екскурзия из Белгия и Холандия като цял ден карах в задръствания и не видях да имам проблеми. Вторник обаче трябваше наложително да се върна в България. При качването ми в колата външната температура бе 26 градуса със много слънце а колата черна :mhihi:
Та от 2400 км. 1400-те бяха ужас :mhihi: понеже карах и нощес, а винаги карам на режим ауто втора степен като захладня почна да си подухва топло.
Днес ходих да ми проверят фреона ииии фреон има, компресора включва но машинката показва че се зори и неможе да направи налягане :dunno:
Заключенията на майстора са: перката не включва ще го оправим :shock: е как е ще видиш, второ каза някакав клапан ще сменя и трето тази серия бмв имал калпав компресор и затлачвал клапана от отговор 2 с боклуци. Та ще ми смъква компресора като го питах колко смята да ме отупа отговори, ами не много някаде към 400 и 800 леффа :kuku:
Викам ок другата седмица ще ти се обада и избягах :mhihi:

Моля ви за мнения че нямам много време, трябва да се върна на работа и колата ми трябва.
Някакви идеи за проблема


Колега, направи си сам проверките и смените и ще си спестиш между 400 и 800 леффа. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Неработещ климатроник

Мнение от awful » 15 Юни 2017, 18:31

Ако имаш INPA със него може да се активира охлаждащата перка и ще разбереш дали работи, след това ако ти се наложи да смениш филтъра които е за премахване на влагата не е трудно а и струва евтино понеже е една торба със топченца които абсорбират влагата не им помня името :lol: сменя се лесно. Преди месец смених на моята понеже като работи имаш вибрации след смяната му работи много добре и разбира се наи важното е системата да се зареди със точното количество газ не повече не по малко, 590 трябва да е, ако е презаредиш или е по малко се получават едни вибрации при работата на компресора.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Неработещ климатроник

Мнение от vixx » 15 Юни 2017, 21:44

На извънградското като спреш колата някъде и я изгасиш става ли голяма локва отдолу след няколко минути?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Неработещ климатроник

Мнение от ilhansyuleymanov » 16 Юни 2017, 6:18

vixx написа:На извънградското като спреш колата някъде и я изгасиш става ли голяма локва отдолу след няколко минути?


Когато си работеше правеше локва, сега вече незнам.

П.п.наскоро смених управлението на климатроника. Сложих тази с лъскавите врътки ако това има значение. :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Неработещ климатроник

Мнение от Gqbriel » 16 Юни 2017, 8:08

ilhansyuleymanov написа:
vixx написа:На извънградското като спреш колата някъде и я изгасиш става ли голяма локва отдолу след няколко минути?


Когато си работеше правеше локва, сега вече незнам.

П.п.наскоро смених управлението на климатроника. Сложих тази с лъскавите врътки ако това има значение. :roll:

Това ти е проблема - върни старото управление или кодирай новото и всичко ще ти работи - гаранция.

пс:3-я такъв с проблем след смяна с лъсаквите врътки си.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Неработещ климатроник

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2017, 8:29

Има ли някаква полза от тия лъскави врътки в повече, че ме вкарахте в размисъл :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Неработещ климатроник

Мнение от ilhansyuleymanov » 16 Юни 2017, 9:26

Старото ми седеше грозно :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Неработещ климатроник

Мнение от Leon » 16 Юни 2017, 9:57

Аз не разбирам как, след всичко изписано тук, продължавате да сменяте модули все едно са крушки.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Неработещ климатроник

Мнение от ilhansyuleymanov » 16 Юни 2017, 10:23

Leon написа:Аз не разбирам как, след всичко изписано тук, продължавате да сменяте модули все едно са крушки.

:mhihi:

И дати обясня няма да ме разбереш, това е фобия :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Неработещ климатроник

Мнение от 2707E91 » 16 Юни 2017, 11:56

Моето с лъсвавите врътки беше пт префейс 2007 последните и нямам дерт до сега.
Ако със старото всипко е 6 ,ги отвори и 2те и си смени врътките .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Неработещ климатроник

Мнение от Gqbriel » 17 Юни 2017, 9:14

Leon написа:Аз не разбирам как, след всичко изписано тук, продължавате да сменяте модули все едно са крушки.

Щото са на цената на крушки и вярно седи по-добре :)

пс: крушката за стопа за мъгла е почти на 50% от цената на тоя модул :mhihi:

2707E91 написа:Моето с лъсвавите врътки беше пт префейс 2007 последните и нямам дерт до сега.
Ако със старото всипко е 6 ,ги отвори и 2те и си смени врътките .



Да ама при някои НЕ сработва и климатика после,иначе това е най-добрия вариянт - само врътките
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Неработещ климатроник

Мнение от Dextuar » 17 Юни 2017, 9:45

Аз не го намирам за по-хубаво - явно е до вкус... Не знам колко струва тоя модул, но бих инвестирал повече във ФРМ2 отколкото в това.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook