Въпрос за Е93

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Въпрос за Е93

Мнение от ionov » 02 Юни 2017, 11:12

Здравейте колеги,

май няма много собственици на Е93 ки.

Искам да попитам някой запознат, има ли нещо по-специфично по потдръжката на 93ката (в частност тавана) и дали е по-шумна от купето на дълъг път.

Ще ходя тези дни да гледам едно такова 320д 184 коня - N47D20 мисля, че се води мотора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.03.2010
Местоположение: Стара Загора/Варна
Пол: Мъж
Кара: Кораб
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Е93 335i 6MT
483whp
682wnm

Re: Въпрос за Е93

Мнение от ggogoo » 02 Юни 2017, 15:48

Аз проблеми до сега не съм имал. Единственото за което съм чел е да ти заяжда при вдигане на тавана, което се решава със смазване на механизма. Относно шума- по-тихо е при високи скорости от Е46 купе (с Е92 нямам опит). За двигателя мисля, че има теми във форума. :)
"If you see the tree you are driving in to, you have under steered. If you only hear it, you have over steered." - Walter Röhrl

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.03.2015

Re: Въпрос за Е93

Мнение от agn » 02 Юни 2017, 21:06

Здравей,

Какво правя аз:

- В началото на всяка зима се мажат всички гумени уплътнения на покрива, за да не се напукват от студа. Ако нещо има за подмяна - сменя се.

- Когато не е "сезон", гледам веднъж седмично да правя top-down и top-up. Когато е "сезон" е ясно :)

Разбира се, гаража е силно пожелателен. За предпочитане е да огледаш колата, дали не е имала някой по-сериозен удар.

Според мен, при по-сериозен удар, малко или много колата се усуква. Респективно, когато нямаш истински покрив, шанса тази сложна конструкция да не се уплътнява съвсем коректно. От там идва и възможност за евентуален теч. Не налагам мнение, може и да греша разбира се.

Минал съм доста сериозни дъждове и не съм имал нито капчица теч. Затова при правилна експлоатация и поддръжка няма никакви грижи и се наслаждаваш на шофирането :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпрос за Е93

Мнение от ionov » 03 Юни 2017, 9:28

Мерси за бързите отговори :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпрос за Е93

Мнение от ionov » 05 Юни 2017, 12:42

Тези дни ходих да гледам тази кола

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3jhm8l

Като цяло очаквах да е една идея по-запазена за километрите си но като цяло пак е добре.
Произведена е перз 1вата половина на 2010 та с код на двигатела N47T.

Има забележки по боята и явно е имала интервенция отзад, защото задната броня не стои както трябва по задния калник от едната страна.

Иначе има всички есктри за модела и при проверка в БМВ излиза, че през октомври 2014 та е била на 28 и следващия записе е на 37500, когато е прочитан ключа но пък няма дата. В момента е на 42к.

Определено поне за мен цената е висока и ако реша да я взимам ще се договаряме но все още не съм се решил, така че... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Въпрос за Е93

Мнение от Dextuar » 05 Юни 2017, 13:08

ionov написа:Тези дни ходих да гледам тази кола

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3jhm8l

Иначе има всички есктри за модела
Чак пък всички, но определено не е постна. Пита ли защо е регистрирана преди 1-2 месеца и вече я продава?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпрос за Е93

Мнение от ionov » 05 Юни 2017, 13:18

Ами според него е я е купил преди една година - миналата пролет но аз не се усетих, че КК е доста по-скорошна регистрация и не съм го питал. Ще го питам ако стигнем до там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 12.07.2009

Re: Въпрос за Е93

Мнение от nikim69 » 02 Юли 2017, 16:02

agn написа:Здравей,

Какво правя аз:

- В началото на всяка зима се мажат всички гумени уплътнения на покрива, за да не се напукват от студа. Ако нещо има за подмяна - сменя се.

- Когато не е "сезон", гледам веднъж седмично да правя top-down и top-up. Когато е "сезон" е ясно :)

Разбира се, гаража е силно пожелателен. За предпочитане е да огледаш колата, дали не е имала някой по-сериозен удар.

Според мен, при по-сериозен удар, малко или много колата се усуква. Респективно, когато нямаш истински покрив, шанса тази сложна конструкция да не се уплътнява съвсем коректно. От там идва и възможност за евентуален теч. Не налагам мнение, може и да греша разбира се.
супер -количка ,не е по шумна до 50км с отворен покрив но по нататьк се чува всичко от заобикалящите автомобили.За мен има 2проблема тази кола а именно-няма резервна гума ,а по нашите хубави улици риска да скьсаш гума не е мальк и после плащай на пьтна помощ и още един проблем зимата когато замрьзнат стьклата става много весело-става дума когато се затварят вратите стьклата отначало хльтват и после се врьщат нагоре ,но ако са замрьзнали стоиш с отворени врати докато не се размразят.
Минал съм доста сериозни дъждове и не съм имал нито капчица теч. Затова при правилна експлоатация и поддръжка няма никакви грижи и се наслаждаваш на шофирането :)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook