Е90 дърпа на дясно след реглаж.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 10.05.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: s65b40

Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Andrey_86 » 31 Май 2017, 7:44

Здравейте колеги! Става въпрос за е90 330и.

Симптоми:

От няколко месеца колата дърпа на дясно на прав равен път, като проблема се засили като сложих нови летни гуми. Когато я насоча направо с изправен волан и го пусна, волана започва съвсем леко да отива на дясно и следователно колата. Реално трябва упражнявам съвсем лека сила на волана за да го държа изправен и да върви направо. Адски неприятно е, защото с 120-130км/ч като пусна волана по магистралата и след 3-4сек съм в другата лента. Колата я имам от 2год, не е удряна, не е правено простотии с нея и не съм качвал никога бордюри. :) Когато си я взех от Германия си вървеше права като стрела. :help:


Какво е направено до сега:

От тази пролет съм с чисто нови Conti PremiumContact 6, като съм гледал налягане и дори ги въртях ляво с дясно. Но проблема го имаше и при зимните гуми, но по слабо.
Ходих на реглаж и там ми казват, че колата била перфектна, нямало разминаване... да, ама не. :)

От тук нататък от къде да започвам да гледам? Знаете ли някакво място в София, където си разбират от работата и правят читаво ходова част. :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Gqbriel » 31 Май 2017, 9:28

Andrey_86 написа:Здравейте колеги! Става въпрос за е90 330и.

Симптоми:

От няколко месеца колата дърпа на дясно на прав равен път, като проблема се засили като сложих нови летни гуми. Когато я насоча направо с изправен волан и го пусна, волана започва съвсем леко да отива на дясно и следователно колата. Реално трябва упражнявам съвсем лека сила на волана за да го държа изправен и да върви направо. Адски неприятно е, защото с 120-130км/ч като пусна волана по магистралата и след 3-4сек съм в другата лента. Колата я имам от 2год, не е удряна, не е правено простотии с нея и не съм качвал никога бордюри. :) Когато си я взех от Германия си вървеше права като стрела. :help:


Какво е направено до сега:

От тази пролет съм с чисто нови Conti PremiumContact 6, като съм гледал налягане и дори ги въртях ляво с дясно. Но проблема го имаше и при зимните гуми, но по слабо.
Ходих на реглаж и там ми казват, че колата била перфектна, нямало разминаване... да, ама не. :)

От тук нататък от къде да започвам да гледам? Знаете ли някакво място в София, където си разбират от работата и правят читаво ходова част. :help:

Погледни тампони на носачите...но права кола не мърда на никъде..или са сбъркали реглажа или някой тампон е фира
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 20.04.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Подводница

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Александър89 » 31 Май 2017, 10:27

Яде ли гумите иначе?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 10.05.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: s65b40

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Andrey_86 » 31 Май 2017, 12:02

Gqbriel написа:Погледни тампони на носачите...но права кола не мърда на никъде..или са сбъркали реглажа или някой тампон е фира


Koлега можеш ли на лично да ми пратиш адрес на някой читав сервиз за тази работа? :)

Александър89 написа:Яде ли гумите иначе?

Ами не, поне нямам такива наблюдения. Нито гумаджиите са споменавали нещо . :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от awful » 31 Май 2017, 15:14

Ако не са сменяни тампоните на кривите носачи като се износят има вероятност да се измести носача толкова че да носи колата, та както каза колегата провери носачите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Leon » 31 Май 2017, 21:53

Не са изправили добре волана при реглажа, върни се да го нагласят.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 23.11.2014

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от koksimir » 01 Юни 2017, 20:56

или ако на скоро си оправял предницата не е сгловена правилно, както се случи при мен. След цялостно разглабяне/сглобяване колата няма никави проблеми (дори не съм ходил на реглаж след като я сгловиха а съм почти убеден, че такъв не е правен.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 10.05.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: s65b40

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Andrey_86 » 05 Юни 2017, 12:59

Благодаря на всички за съветите! ;)
Едно голямо благодарско на Gqbriel, че ме насочи къде да отида за реглаж. Колата беше събрала предницата и имаше голямо отклонение в задната лява. Проверихме носачите, всичко е здраво, както и тампоните!
Сега волана е много по презицен и твърд, като и дори се връща по лесно. Колата е отново прекрасна за каране! :driving: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от Gqbriel » 05 Юни 2017, 14:16

Andrey_86 написа:Благодаря на всички за съветите! ;)
Едно голямо благодарско на Gqbriel, че ме насочи къде да отида за реглаж. Колата беше събрала предницата и имаше голямо отклонение в задната лява. Проверихме носачите, всичко е здраво, както и тампоните!
Сега волана е много по презицен и твърд, като и дори се връща по лесно. Колата е отново прекрасна за каране! :driving: :bchug:

:clap:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от awful » 06 Юни 2017, 12:35

Andrey_86 написа:Благодаря на всички за съветите! ;)
Едно голямо благодарско на Gqbriel, че ме насочи къде да отида за реглаж. Колата беше събрала предницата и имаше голямо отклонение в задната лява. Проверихме носачите, всичко е здраво, както и тампоните!
Сега волана е много по презицен и твърд, като и дори се връща по лесно. Колата е отново прекрасна за каране! :driving: :bchug:


Колега след реглажа може ли да постнеш листа които са ти дали ако са ти дали, да видя как е при теб, и аз направих реглаж понеже смених амортесиорите и за това иначе колата си върви супер обаче момчето ми каза че лявата гума стои на 0.06 наклон а дясната е на -0.36 вика че е малка разликата и да не се занимавам, при монтажа на носачите сигурно единия е отишъл към двигателя след като съм е спуснал на земята и се е получила разликата та се чудя дали да е оправям или да не се занимавам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от asent1977 » 25 Юни 2017, 12:57

в БГ тия който прават реглажа са като газаджиите където и да утрепеш някой ще е късно :D :D за щастние на БМВ'тата не съм правил, но старите ми коли съм правил 10ки пъти и никога ама никога не е било в ред, по 10 пъти се връщах, гледам на екрана че има 0.5 градуса тоя вика добре е ......... :ranting: :banghead: Реглаж до дупка докато не ти го оправят

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от ангелски » 02 Юли 2017, 11:18

Здравейте, колега awful разликата на страничния наклон между лявото и дясното колело не трябва да е повече от 0°.30". При теб е 0.42, затова трябва да ти го направят.
Успех на всички.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от awful » 13 Юли 2017, 18:19

ангелски написа:Здравейте, колега awful разликата на страничния наклон между лявото и дясното колело не трябва да е повече от 0°.30". При теб е 0.42, затова трябва да ти го направят.
Успех на всички.


Казват ми че при реглаж че не може да се промени този наклон но аз знам че мога чрез изместване на късия носач се променя + или - но се чудех дали да си играя или да е оставя така.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Re: Е90 дърпа на дясно след реглаж.

Мнение от ангелски » 14 Юли 2017, 10:12

Здравейте, колега awful странираният наклон се регулира, пробвай в друг гараж, сам без апаратура и добри познания те съветвам да не пробваш. Ще си спестиш много време, главоболия и пари.
Успех на всички.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook