Блъскане на автомат

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Блъскане на автомат

Мнение от Жоро 320и » 30 Май 2017, 21:56

Здравейте Колеги. Днес се върнах от дълъг път, спрях за малко и после на загряла кола като дам директна се чува туп и колата подскача... колата е e91 автоматик. До преди час всичко си беше ок, сега от 10-15 опита всеки път изблъсква! Някакви идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Taruno » 30 Май 2017, 22:00

1ва стъпка е смяна на маслото на автомата, ако не се оправи е торка или мекатроника.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Kurtov » 30 Май 2017, 22:06

Не вярвам механична, или електронна повреда да се оправи със смяна на масло, ама всичко е възможно.
На друга марка автомобил имах проблем с тупкане при превключване и се оказа хидроблока, или така наречения мозък на кутията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Жоро 320и » 30 Май 2017, 22:09

Taruno написа:1ва стъпка е смяна на маслото на автомата, ако не се оправи е торка или мекатроника.

Прави го само като захапе директна, ако съм минал пред паркинг или задна, ако давам от директна на неутрална и обратно няма проблем!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Gqbriel » 31 Май 2017, 9:30

Жоро 320и написа:
Taruno написа:1ва стъпка е смяна на маслото на автомата, ако не се оправи е торка или мекатроника.

Прави го само като захапе директна, ако съм минал пред паркинг или задна, ако давам от директна на неутрална и обратно няма проблем!

Погледни си колата отдолу и най-вече гумено каре на кардана
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Блъскане на автомат

Мнение от vixx » 31 Май 2017, 16:36

Gqbriel написа:
Жоро 320и написа:
Taruno написа:1ва стъпка е смяна на маслото на автомата, ако не се оправи е торка или мекатроника.

Прави го само като захапе директна, ако съм минал пред паркинг или задна, ако давам от директна на неутрална и обратно няма проблем!

Погледни си колата отдолу и най-вече гумено каре на кардана


Бърз въпрос: Това каре ли е: Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Блъскане на автомат

Мнение от bai_ILIA » 31 Май 2017, 16:46

да
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Жоро 320и » 31 Май 2017, 19:56

Към това каре ли да се насоча, само при влизане на D ми е проблема не при смяната от 1-ва до 6-та?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Жоро 320и » 02 Юни 2017, 19:46

Не е от карето или от тампони. Явно е много сложен казус, че не давате мнения..... а може да съм първия с подобен проблем :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Блъскане на автомат

Мнение от bai_ILIA » 02 Юни 2017, 21:57

Не си първия колега, но е излишно да гадаем. Какво като ти кажем примерно скоростна кутия, масло и т.н. Ти да не би да си ги ремонтираш сам? Аз бих отишъл в сервиз да ми прегледат колата. Най-малкото се почва с диагностика да се види кутията дали е записала нещо и т.н. :yes: Може да е намаляло маслото, но тогава ще има следи по картера от теч и т.н. варианти
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от def1nity » 05 Юни 2017, 11:07

При мен правеше подобни мизерии, но само при включване на задна или от задна на директна. Оказа се, че някакъв сензор с гумено уплътнение е заминало на кутията и беше изтекло някакво количество масло. След смяна и ново масло проблема изчезна, така че винаги това е първата стъпка - най-лесна и евтина, че за рециклиране си отиваш над 2 бонбона, ако въобще подлежи на рециклиране.

А подскача ли ти, има ли ритници в движение? Например докато е още студена или нещо такова? Задържа ли обороти преди да смени предавка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Gqbriel » 05 Юни 2017, 14:17

def1nity написа:При мен правеше подобни мизерии, но само при включване на задна или от задна на директна. Оказа се, че някакъв сензор с гумено уплътнение е заминало на кутията и беше изтекло някакво количество масло. След смяна и ново масло проблема изчезна, така че винаги това е първата стъпка - най-лесна и евтина, че за рециклиране си отиваш над 2 бонбона, ако въобще подлежи на рециклиране.

А подскача ли ти, има ли ритници в движение? Например докато е още студена или нещо такова? Задържа ли обороти преди да смени предавка?

Единственото място е буксата на мехатроника - която се сменя комплект с маслото и филтъра на кутията,но много колеги пренебрегват това
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от Taruno » 05 Юни 2017, 17:25

Gqbriel написа:
def1nity написа:При мен правеше подобни мизерии, но само при включване на задна или от задна на директна. Оказа се, че някакъв сензор с гумено уплътнение е заминало на кутията и беше изтекло някакво количество масло. След смяна и ново масло проблема изчезна, така че винаги това е първата стъпка - най-лесна и евтина, че за рециклиране си отиваш над 2 бонбона, ако въобще подлежи на рециклиране.

А подскача ли ти, има ли ритници в движение? Например докато е още студена или нещо такова? Задържа ли обороти преди да смени предавка?

Единственото място е буксата на мехатроника - която се сменя комплект с маслото и филтъра на кутията,но много колеги пренебрегват това


Точно така и има едно квадратно уплътнение на мекатрониката дето също е хубаво да се смени на около 200-250к .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Блъскане на автомат

Мнение от def1nity » 06 Юни 2017, 11:44

Gqbriel написа:
def1nity написа:При мен правеше подобни мизерии, но само при включване на задна или от задна на директна. Оказа се, че някакъв сензор с гумено уплътнение е заминало на кутията и беше изтекло някакво количество масло. След смяна и ново масло проблема изчезна, така че винаги това е първата стъпка - най-лесна и евтина, че за рециклиране си отиваш над 2 бонбона, ако въобще подлежи на рециклиране.

А подскача ли ти, има ли ритници в движение? Например докато е още студена или нещо такова? Задържа ли обороти преди да смени предавка?

Единственото място е буксата на мехатроника - която се сменя комплект с маслото и филтъра на кутията,но много колеги пренебрегват това



Точно това беше колега, но при първата смяна на маслото още като взех колата, майсторите не го бяха сменили(най-вероятно не са знаели) и се беше напукало като на баба ми петите и изпускаше масло абе... ужас :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Блъскане на автомат

Мнение от bai_ILIA » 06 Юни 2017, 14:15

def1nity написа:
Gqbriel написа:
def1nity написа:Точно това беше колега, но при първата смяна на маслото още като взех колата, майсторите не го бяха сменили(най-вероятно не са знаели) и се беше напукало като на баба ми петите и изпускаше масло абе... ужас :banghead:


кое от двете колега - буксата ли не бяха сменили или квадратното уплътнение?
"Чемодан, вокзал, Москва"

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook