Смяна на говорителите Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Смяна на говорителите Е90

Мнение от Ochite » 30 Апр 2017, 21:53

Здравейте. Не на намерих никъде тема относно смяна на говорителите. Колата ми E90 320d 2007 не с Logic7 а с basic озвучението, което няма предни пищялки на вратите и естествено прави звука муден. CCC e professional голямата навигация без еквалайзер за музиката доколкото знам само Logic7 има еквалайзер поправете ме ако греша. Не е ъпдейтван софтуера. Возил съм се в същия модел кола със същото озвучение и звука е един и същ муден и при много усилване криви. Четох хора били много доволни звука на колата .. за мен лично е трагедия да ползваш говорители без пищялки и да си мислиш, че имаш хубав саунд. Четох доста в чужди форуми и има цал пакет от всички колони точно за този модел, но е доста скъп и не искам да си човъркам колата. За момента искам да сменя само предните говорители на вратите с нови с вградени пищялки с много много по добро качество от сегашните тествани и доказани. Въпроса ми е ако извадя старите и сложа нови ще има ли проблем с компютъра дали ще засече някаква грешка. Втория ми въпрос е за суб буферите под седалките също дали някой ги е сменял или дори и да не сте да ми кажете ще има ли проблем с компютъра на колата някакви грешки и т.н. Моля всеки да сподели също с каква музика кара и какви ъпдейти е правил по нея за да свържем две и две :D Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от drago9205 » 02 Май 2017, 7:24

Моето впечатление пък е, че и това с двулентовите говорители е леко клизмарска работа. За мен трябва т.нар. пищялки, тоест колонките за високите тонове да са си отделно, за да е както трябва.
Аз след като на старата е36-ца смених колони с незаводски установих, че не съм фен на модването на аудио системата в коалта.

П.С. Кои са тези тествани и доказани говорители? За мен и тези, които слагат от БМВ също са тествани и доказани щом изкарват по 10-15-20 год без да се издънват. Това го казвам защото и аз преди време на е36 се оглеждах за смяна на говорителите и двулентовите, които гледах не бяха кой знае колко по-добри от фабричните нокийки (говорим един исъщ размер говорители разбира се) :)
Последна промяна drago9205 на 02 Май 2017, 8:54, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от 2707E91 » 02 Май 2017, 8:51

И мене много ме дразнеше,а да слушам по-силничко музика докато шофирам ме разтоварва,за това закупих оригинални пищялки за вратите (2ра ръка 50 лева) разликата е огромна - много по-богат звък и кристално чист.
Метнах и една каса 12ка в багажника за цвят,сега вече ми е удоволствие извън града да си усиля.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от drago9205 » 02 Май 2017, 8:53

Може би ако направиш както колегата с пищялки 2-ра ръка ще е най-добре. Според мен няма двулентов говорител, който ще докара качество като на 2 отделни.
Относно касите - вече си е лично мнение, на мен лично силният бас от багажникът ми бърка в здравето, но някои го харесват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от def1nity » 02 Май 2017, 15:43

Не искам да крада темата, но само да питам колегата 2707Е91 - Тази каса, която си си сложил, директно към заводската система ли е вързана или си слагал някакъв усилвател допълнително? Може и на ЛС да не разводняваме :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от 2707E91 » 02 Май 2017, 18:47

Здравей,с усилвател съм на Херц който има опция за сигнал директно от изхода за говорителите (силен сигнал),ремоута не ми е с 12волта кабел ,а разбира по сигнала от говорителите кога съм пуснал цд-то.
Сигнала взех от говорителите под седалките.Ако може с нещо да помагам давай на лично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от exc » 03 Май 2017, 12:02

Това трябва ли да се смени, че иначе няма дупка за говорителя:
http://www.ebay.co.uk/itm/201690696872? ... EBIDX%3AIT
Че и аз се замислих да си сложа такива. А самата процедура по инсталацията трудна ли е?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от Ochite » 03 Май 2017, 17:43

exc написа:Това трябва ли да се смени, че иначе няма дупка за говорителя:
http://www.ebay.co.uk/itm/201690696872? ... EBIDX%3AIT
Че и аз се замислих да си сложа такива. А самата процедура по инсталацията трудна ли е?



https://www.youtube.com/watch?v=MC_EvPrEGms ей тука се вижда как се прави има и още едно подобно клипче .. не е сложно, но мисля че е далеч по лесно да сменя говорителите .. моя авер ми се скара като го питах пищялки или говорители да сложа с отговора "чакай ти две пикливи пищялки да ти оправят музиката :mhihi: 100% ше е малко по добър звука, но е прав тия говорители са слаби докрай ако го усиля криви и ше гръмнат . А тия тестваните за които говорих са Alpine не знам модела още, като ги сложа ще кажа как са.. никой не отговори на въпроса ми има ли проблем с компютъра при смяна на говорители, но като чета явно няма да има :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от 2707E91 » 03 Май 2017, 18:08

Да ,малко кофти се подпъхва под оплътнението,но за по 5 мин. на врата работа.
Може да си вземеш само пласмасите и да си сложиш някакви шано пищялки, има херцове за по 50 лева,но ми изпаднаха 2ра ръка ОЕМ и така.
Говори се, че при говорителите на корите (корите се свалят) имат букса...е аз съм с профешънал и нямах ,та дялках малко по кабела и така,нищо трудно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от awful » 04 Май 2017, 20:42

Ochite написа:
exc написа:Това трябва ли да се смени, че иначе няма дупка за говорителя:
http://www.ebay.co.uk/itm/201690696872? ... EBIDX%3AIT
Че и аз се замислих да си сложа такива. А самата процедура по инсталацията трудна ли е?



https://www.youtube.com/watch?v=MC_EvPrEGms ей тука се вижда как се прави има и още едно подобно клипче .. не е сложно, но мисля че е далеч по лесно да сменя говорителите .. моя авер ми се скара като го питах пищялки или говорители да сложа с отговора "чакай ти две пикливи пищялки да ти оправят музиката :mhihi: 100% ше е малко по добър звука, но е прав тия говорители са слаби докрай ако го усиля криви и ше гръмнат . А тия тестваните за които говорих са Alpine не знам модела още, като ги сложа ще кажа как са.. никой не отговори на въпроса ми има ли проблем с компютъра при смяна на говорители, но като чета явно няма да има :lalala:


Не очакваи кои знае какво, като се прави друга озвучителна система със смяна на говорителите няма да стане кои знае какво, мощността на говорителите е според усилватела които има вграден във навигациите, и да смениш говорители като усилватела не може пак ще се получава изкривяване, според мен разликата няма да е кои знае колко. Аз пък от моята съм доволен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от 2707E91 » 05 Май 2017, 8:44

Плюса на допълнително стъпало с каса в багажника е,че баса ми е на -3 и поради това като е на макс не кривят и не пръщят оригиналните говорители

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 10.04.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от manoville » 06 Фев 2018, 0:21

Ochite написа:Здравейте. Не на намерих никъде тема относно смяна на говорителите. Колата ми E90 320d 2007 не с Logic7 а с basic озвучението, което няма предни пищялки на вратите и естествено прави звука муден. CCC e professional голямата навигация без еквалайзер за музиката доколкото знам само Logic7 има еквалайзер поправете ме ако греша. Не е ъпдейтван софтуера. Возил съм се в същия модел кола със същото озвучение и звука е един и същ муден и при много усилване криви. Четох хора били много доволни звука на колата .. за мен лично е трагедия да ползваш говорители без пищялки и да си мислиш, че имаш хубав саунд. Четох доста в чужди форуми и има цал пакет от всички колони точно за този модел, но е доста скъп и не искам да си човъркам колата. За момента искам да сменя само предните говорители на вратите с нови с вградени пищялки с много много по добро качество от сегашните тествани и доказани. Въпроса ми е ако извадя старите и сложа нови ще има ли проблем с компютъра дали ще засече някаква грешка. Втория ми въпрос е за суб буферите под седалките също дали някой ги е сменял или дори и да не сте да ми кажете ще има ли проблем с компютъра на колата някакви грешки и т.н. Моля всеки да сподели също с каква музика кара и какви ъпдейти е правил по нея за да свържем две и две :D Благодаря.


Включвам се доста късно след последния пост по темата, като се надявам момчето по горе да е докарал проекта си до край ( та може и на мен да ми даде съвет). Доста търсих и аз по форума като исках първо да се информирам да не стане така че да питам пък вече да е писано така и не намерих. Сега към темата. До тук смених предните говорители със https://uk.jbl.com/car-speakers/GTO429_ ... nt#start=1 . Аз лично не исках да копувам страничните лайсни със снабденото място за пищялки както и не исках да пробивам/ правя или каквото и да било. Това беше най бързото решение направо с говорители. Относно звука.Вече месец съм със тях и звука е много по-богат няма дори място за сравнение. Проблема ми идва от другаде. баса доста намаля в сравнение с стоковите и има защо. В предвит какви говорители съм избрал и нямам против, но искам сега да сложа един усилвател за да мога да сменя и задните. Но незнам как и от къде
да изкарам RCA кабел? При положение, че искам да си остана с стоковото стерео! И като за последно съм изумен как има толкова малко информация относно музиката в е90 обожавам силна, богата музика и за мен е от първа нужда да се подобри. Моля за помощ и идеи!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от Ochite » 21 Апр 2018, 20:23

manoville написа:
Ochite написа:Здравейте. Не на намерих никъде тема относно смяна на говорителите. Колата ми E90 320d 2007 не с Logic7 а с basic озвучението, което няма предни пищялки на вратите и естествено прави звука муден. CCC e professional голямата навигация без еквалайзер за музиката доколкото знам само Logic7 има еквалайзер поправете ме ако греша. Не е ъпдейтван софтуера. Возил съм се в същия модел кола със същото озвучение и звука е един и същ муден и при много усилване криви. Четох хора били много доволни звука на колата .. за мен лично е трагедия да ползваш говорители без пищялки и да си мислиш, че имаш хубав саунд. Четох доста в чужди форуми и има цал пакет от всички колони точно за този модел, но е доста скъп и не искам да си човъркам колата. За момента искам да сменя само предните говорители на вратите с нови с вградени пищялки с много много по добро качество от сегашните тествани и доказани. Въпроса ми е ако извадя старите и сложа нови ще има ли проблем с компютъра дали ще засече някаква грешка. Втория ми въпрос е за суб буферите под седалките също дали някой ги е сменял или дори и да не сте да ми кажете ще има ли проблем с компютъра на колата някакви грешки и т.н. Моля всеки да сподели също с каква музика кара и какви ъпдейти е правил по нея за да свържем две и две :D Благодаря.


Включвам се доста късно след последния пост по темата, като се надявам момчето по горе да е докарал проекта си до край ( та може и на мен да ми даде съвет). Доста търсих и аз по форума като исках първо да се информирам да не стане така че да питам пък вече да е писано така и не намерих. Сега към темата. До тук смених предните говорители със https://uk.jbl.com/car-speakers/GTO429_ ... nt#start=1 . Аз лично не исках да копувам страничните лайсни със снабденото място за пищялки както и не исках да пробивам/ правя или каквото и да било. Това беше най бързото решение направо с говорители. Относно звука.Вече месец съм със тях и звука е много по-богат няма дори място за сравнение. Проблема ми идва от другаде. баса доста намаля в сравнение с стоковите и има защо. В предвит какви говорители съм избрал и нямам против, но искам сега да сложа един усилвател за да мога да сменя и задните. Но незнам как и от къде
да изкарам RCA кабел? При положение, че искам да си остана с стоковото стерео! И като за последно съм изумен как има толкова малко информация относно музиката в е90 обожавам силна, богата музика и за мен е от първа нужда да се подобри. Моля за помощ и идеи!



Здрасти колега.. за съжаление се отказах именно поради факта, че не видях никъде дали някой е сменял тая музика, а тръгнеш ли да разглобяваш връщане назад няма .. и аз съм фен на чистия и кристален звук в моята кола отзад се чува много много яко за разлика от предните говорители. Ако видя на живо е90 със сменяни говорители направени както трябва да ще ги сменя на 100% иначе ме отказаха мои познати да не рискувам да правя експерименти. Относно където ти е намалял баса погледна ли басовите говорители, които са под предните две седалки дали работят ? Мойте дънят яко като усиля. Отделно имам опция в НАВИ-то за нагласа на бас и звук.. Ако имаш пробвай от там.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 10.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 135i coupe DCT
Мечтае да кара: точно това
Детайли за колата: задно, без активна рейка, без старт-стоп и с истинска ръчна

Re: Смяна на говорителите Е90

Мнение от radi1976 » 24 Апр 2018, 13:00

Колега аз на Е82 ъпгрейднах с пакета на Alpine и съм много доволен, музиката е коренно различна, предполагам че има и за Е90. Ако имаш желание пиши ще се видим да чуеш. Поздрави

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook