Ремонт допълнителна водна помпа при E90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от PabloEscobar » 26 Апр 2017, 12:27

Здравейте,

от доста време имах записана грешка и допълнителната ми водна помпа не работеше. Предполагам тази грешка я имат повечето от нас, но са малко тези, които са сменили самата помпа, защото е сравнително скъпа.
Проблемът го реших със смяна на лагера и четките. Четките са с размер 5х5х10 мм, а лагера го има във всеки специализиран магазин.

ТУК има подробен снимков материал.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 19.05.2013
Пол: Мъж
Кара: E90, 320dA, m47, 01.2007

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от martop » 26 Апр 2017, 13:24

Здравей колега


Благодаря за темата. Искам да те попитам, можеш ли да даеш повече подробности лесна ли е смяната, за човек, който никога не е правил подобен ремонт. Необходими ли са специални инструменти за избиване на лагера? Горе-долу колко време отнема?

Предстои ми източване на цялата система с чистене на радиатор и кулер и подмяна на антифриз и термостати и ми се иска да ревизирам и помпата, че и без това ми хвърля грешка в JBE (въпреки, че работи :kuku:)

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от PabloEscobar » 26 Апр 2017, 13:59

martop написа:Здравей колега


Благодаря за темата. Искам да те попитам, можеш ли да даеш повече подробности лесна ли е смяната, за човек, който никога не е правил подобен ремонт. Необходими ли са специални инструменти за избиване на лагера? Горе-долу колко време отнема?

Предстои ми източване на цялата система с чистене на радиатор и кулер и подмяна на антифриз и термостати и ми се иска да ревизирам и помпата, че и без това ми хвърля грешка в JBE (въпреки, че работи :kuku:)

Поздрави!


При демонтаж четките са заминали и чрез внимално издърпване излиза капака. При монтаж се маха зегерката и така може да се смени и лагера, при мен и той беше за смяна. Не са нужни някакви специални инструменти или нещо от сорта. За да се свали помпата не е нужно от източване на системата.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от The iron hammer » 08 Фев 2018, 0:50

Здравейте искам да попитам тази допълнителна водна помпа върше ли някаква друга работа освен използването да върти водата когато е загасен двигателя да използва остатъчната енергия за затопляне на купето за да знам да си правя ли труда да сменям четки и лагер евентуално и има ли смисъл въобще от нея.
Благодаря ви предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от Satanism » 08 Фев 2018, 14:35

Ако колата е много загряла, продължава да работи дори и след гасене на колата за известно време, за да върти антифриза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от morto » 08 Фев 2018, 19:46

На мен функцията която изпълнява доста ми допада, и реших да й сменя четките. С разглабянето всичко беше ОК, но след това с новите четки доста нерви изхабих за да затворя помпата. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от Bungo_Baggins » 08 Фев 2018, 21:38

The iron hammer написа:Здравейте искам да попитам тази допълнителна водна помпа върше ли някаква друга работа освен използването да върти водата когато е загасен двигателя да използва остатъчната енергия за затопляне на купето за да знам да си правя ли труда да сменям четки и лагер евентуално и има ли смисъл въобще от нея.
Благодаря ви предварително.


Помага и при спиране на светофар.
Ако колата има печка, също.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Ремонт допълнителна водна помпа при E90

Мнение от Infinity_bg » 12 Фев 2018, 12:59

Здравей колега, а самите четки от къде ги закупи? Специфичен ли е много размера и дали лесно се намират такива? Това е много яко че може да се ремонтира, защото нова помпа не е евтина! Това за кой двигател е обаче?
BMW 325i M3 look.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook