335i от САЩ/Канада

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.08.2010

335i от САЩ/Канада

Мнение от qwertyuiop » 02 Апр 2017, 0:49

Привет,

мисля да сменям e46-цата и се замислям за е90 335i. Въпросът ми е заслужава ли си от БГ да се купува и ако да, какво ви е мнението за тез, внесени от САЩ или Канада?

Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от E30driver » 03 Апр 2017, 9:50

Най доброто на американските коли е че може да се провери история и километраж през Carfax (ако не греша струва 40 долара). Чел съм че се вкарват доста наводнени коли оттам. Почти всички са били удряни за да има сметка да се вкарат и оправят тук, някои с по-леки други с по-тежки щети. Все пак има разходи за транспорт в САЩ, транспорт до БГ, мито и ДДС. Трябва да остане и печалба за търговеца. Малък проблем е, че радиото приема само нечетни честоти така, че една част от станциите тук няма да работят. Хубавото е, че са много по-добре оборудвани от европейските.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от dr.peshev » 03 Апр 2017, 9:53

И радиото и навигацията не са проблем и се кодират за Европа!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.08.2010

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от qwertyuiop » 03 Апр 2017, 15:37

Аз гледам за конкретен проблем на n54 модела с HPFP помпа и че колите до 2010 се изтеглята от БМВ за сняма. Имате ли представа как се проверява дали това вече е направено, и този проблем повтаряем ли е или след смяна не се проявава?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Апр 2017, 18:28

И разните там мита, акцизи и ддс-та за Канада би трябвало да тпадат съвсем скоро с подписаното търговско споразумение, но кое, къде и колко не съм се интересувал.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от S7 » 03 Апр 2017, 19:04

Carfax м/у другото може да се манипулира също така че не разчитай много на това, само знай колкото повече мили са на колата толкова по ниска е цената. Например мойта кола Carfax от 2 години и нещо не знаят нищо за нея щото не е влизаала в оторизиран сервиз и никой не е репортвал мили или смяна на нещо. Тука мили никой не си играе да връща щото може да влезе в затвора ако го хванат, но съм чувал за българи и руснаци дето го правят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от Dextuar » 03 Апр 2017, 19:21

S7 написа:Carfax м/у другото може да се манипулира също така че не разчитай много на това, само знай колкото повече мили са на колата толкова по ниска е цената. Например мойта кола Carfax от 2 години и нещо не знаят нищо за нея щото не е влизаала в оторизиран сервиз и никой не е репортвал мили или смяна на нещо. Тука мили никой не си играе да връща щото може да влезе в затвора ако го хванат, но съм чувал за българи и руснаци дето го правят.
Еее къде забрави латиносите. Забелязвам, че доста хора почнаха да внасят оттам, явно офертите за коли наистина са мнооооого добри, щом с доставка, мито, акцис и поправка пак са на плюс.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от ionov » 03 Апр 2017, 19:46

Аз съм живял в Америка и съм имал няколко БМВ та там, наблюденията ми са, че американските коли просто се скапват по-бързо.
Особено по-новите коли просто като стигнат 200 хил км повечето изглеждат а и са супер амортизиратни. Ако тук може да видиш кола на 400 500к км, която изглежда супер, там такива няма. Колите като нови там са доста по-евтини от тук та не знам точно къде е разковничето но явно има нещо.
Иначе винаги са с много екстри и carfax е голям +. Аз лично до сега не съм чувал, че може да бъде манипулирано но в Carfax информация не се взима само то дилъра при обслужване. При всяка смяна на собественост това се отразява, както се отразява и километраже по вереме на смяната на собственост. Всяко застрахователно събитие се отразява, като ако има удър е описано какъв е и какво е засегнато и дали са излизали Airbags и т н.
Та е много полезно нещо.
Масово вкарват коли със Salvage title. Това са коли които имат щета оценена на доста пари но там Salvage кола може да е нещо със смешна за нашите стандарти щета но може и да е удавена, горяла и тн. Обикновено се вкарват коли с удар обявени за Salvage, което не е кой знае какво но много зависи вече тук как са отремонтирани...
До колкото знам от Канада са една идея по-добре колите от колкото от Америка но...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от S7 » 03 Апр 2017, 21:47

ionov написа:Аз съм живял в Америка и съм имал няколко БМВ та там, наблюденията ми са, че американските коли просто се скапват по-бързо.
Особено по-новите коли просто като стигнат 200 хил км повечето изглеждат а и са супер амортизиратни. Ако тук може да видиш кола на 400 500к км, която изглежда супер, там такива няма.

Е то къде да видиш тука кола над 300к мили след като са я скрапнали отдавна а американците карат една кола по 2-3 години и я заменят с нова в дилършипа. Аз поне знам за едно Е46 330 на 310К мили което още си е самолет бай дъ уей :) Иначе най евтините коли са по аукционите и не всички са салвидж или ребилт тайтъл.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от vixx » 04 Апр 2017, 0:10

Доставки има с контейнерче за под 1000 долара, според зависи откъде се изпраща, та не е толкова страшно. Най-ниското на което съм попадал май беше 750 или 800 долара до Бургас, нещо такова ми се върти в главата. Беше за Е90 М3, та си заслужава отвсякъде, предвид какъв процент е от цената на колата тая доставка.

Абе, не мога да се сетя името на фирмата, една за аукциони е и периодично изпадат коли с доста на брой, но много малки щети, които са лесно поправими (предимно козметични), а цената им е доста удобна. Ще поровя и ако намеря ще пусна тука.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от ionov » 04 Апр 2017, 6:17

S7 написа:
ionov написа:Аз съм живял в Америка и съм имал няколко БМВ та там, наблюденията ми са, че американските коли просто се скапват по-бързо.
Особено по-новите коли просто като стигнат 200 хил км повечето изглеждат а и са супер амортизиратни. Ако тук може да видиш кола на 400 500к км, която изглежда супер, там такива няма.

Е то къде да видиш тука кола над 300к мили след като са я скрапнали отдавна а американците карат една кола по 2-3 години и я заменят с нова в дилършипа. Аз поне знам за едно Е46 330 на 310К мили което още си е самолет бай дъ уей :) Иначе най евтините коли са по аукционите и не всички са салвидж или ребилт тайтъл.



Къде да видиш кола на над 300к мили в България ? :) Ми те половината по улиците са на толкова...
По аукционите изпадат оферти но не всеки може да отиде и да купи от там. Трябва да имаш дилърски лиценз.
Там има и коли с чиста история но аз говорех за колите, които се вкарват тук като цяло.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от Leon » 04 Апр 2017, 13:12

Моята кола е от Канада и съм много доволен. Дойде с удар в задния калник и счупено предно стъкло. Реално не се наложи да сменям или прекодирам нищо по оборудването. Радиото се сменя на европейски стандарт с комбинация от бутони. Минава се технотест обаче (или както там го наричат понастоящем). Като тръгна да я сменям, пак ще търся за вариант от Канада, че моят познат там се запиля някъде и му загубих дирите.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 7.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 335D LCI

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от misho968 » 04 Апр 2017, 16:57

Dashub?
vixx написа:Доставки има с контейнерче за под 1000 долара, според зависи откъде се изпраща, та не е толкова страшно. Най-ниското на което съм попадал май беше 750 или 800 долара до Бургас, нещо такова ми се върти в главата. Беше за Е90 М3, та си заслужава отвсякъде, предвид какъв процент е от цената на колата тая доставка.

Абе, не мога да се сетя името на фирмата, една за аукциони е и периодично изпадат коли с доста на брой, но много малки щети, които са лесно поправими (предимно козметични), а цената им е доста удобна. Ще поровя и ако намеря ще пусна тука.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от asent1977 » 04 Апр 2017, 17:53

Колите от САЩ са на значително по малко км от немските и италианските, и карфакса не отчита само оторизираните сервизи, а годишния преглед където се гледат милите + цялата застрахователна история на колата, ако има rebuilt title значи е имала удар, Total Loss е била обявена от застрахователя за.... ясно за какво :) такива коли има доста. Наводнените също са към тях и в повчето случай колата няма право да бъде регистрирана на територията на САЩ. Но има много читави коли и са в 99% на истински км :yes: от там си струва и дизел да си вкараш, бензиновите са по проблемни по мое наблюдение. Имат F30/31 328d и E90 LCI 335d Малко са дефорсирани 204 и 272коня

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: 335i от САЩ/Канадаа

Мнение от vixx » 04 Апр 2017, 22:58

misho968 написа:Dashub?
vixx написа:Доставки има с контейнерче за под 1000 долара, според зависи откъде се изпраща, та не е толкова страшно. Най-ниското на което съм попадал май беше 750 или 800 долара до Бургас, нещо такова ми се върти в главата. Беше за Е90 М3, та си заслужава отвсякъде, предвид какъв процент е от цената на колата тая доставка.

Абе, не мога да се сетя името на фирмата, една за аукциони е и периодично изпадат коли с доста на брой, но много малки щети, които са лесно поправими (предимно козметични), а цената им е доста удобна. Ще поровя и ако намеря ще пусна тука.


Са се разрових, https://www.auctionexport.com

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook