С какво масло карате колеги?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от zaharia » 01 Яну 2018, 21:07

ilhansyuleymanov написа:Здравейте. Имам Motul Specific LL-04 5-40. Имам голямо количество с произход Gennevillers Франция :mhihi: (5литрови туби)
Мога ли да го ползвам за М57Т2 без DPF и изолиран ЕГР
Досега сипвах само кастрол, който е от Белгия но свърши :mhihi:

Разбира се, че можеш колега, това масло е точно за дизелови двигатели с или без DPF - виж допуска LL-04.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от ilhansyuleymanov » 02 Яну 2018, 13:20

zaharia написа:
ilhansyuleymanov написа:Здравейте. Имам Motul Specific LL-04 5-40. Имам голямо количество с произход Gennevillers Франция :mhihi: (5литрови туби)
Мога ли да го ползвам за М57Т2 без DPF и изолиран ЕГР
Досега сипвах само кастрол, който е от Белгия но свърши :mhihi:

Разбира се, че можеш колега, това масло е точно за дизелови двигатели с или без DPF - виж допуска LL-04.

Благодаря за отговора :yes:
А някой знае ли колко точно масло събира таз ламя ?
В нета открих разни литри от 7.4л. до 9л. И незнам какво да правя.
Принципно досега наливах до средата на мин. и максимум на щеката, но никога не съм мерил колко литра събира :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от motofan » 02 Яну 2018, 20:24

Наливай 8 литра и давай газ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от dpopov » 04 Яну 2018, 9:45

Здравейте колеги,

тук имам едно интересно каналче за тези, които се интересуват от автомобилните масла. Ето го : https://www.youtube.com/channel/UCLQb2U ... Tzaz4Ua1IA . Под всяко клипче има файл с оценки за всички масла. Разгледайте го, има много интересна информация ;)

Имайте предвид, че ако не е от официален вносител, шансовете маслото да е fake са доста големи. Не, че и официалните вносители не правят шмекерии, ама това е друга тема :D

Поздрави!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.09.2014
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от fallenfbsd » 04 Яну 2018, 11:43

попадал ми е и преди този канал. Брутално зле се представи Castrol, чак се притесних.

Според вас колко меродавно е подобно тестване с такава постановка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от drago9205 » 04 Яну 2018, 11:59

Аз точно това си мислех, че реално този тест дава някакви резултати, но те са в много контролирана среда и хващат някакъв много частен случай. В двигателят реално самото натоварване се случва по доста по-различен начин. Също така маслото постепенно загрява.
Иначе гледах таблицата - изглежда всеки производител има и силни и слаби резултати

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от Щурми » 04 Яну 2018, 15:30

И от други клипове Кастрол се представя зле. Колата като я взех беше с Кастрол. Сега с Мотул мотора работи много по-равномерно и оборотите не се менят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от dpopov » 04 Яну 2018, 17:18

drago9205 написа:Аз точно това си мислех, че реално този тест дава някакви резултати, но те са в много контролирана среда и хващат някакъв много частен случай. В двигателят реално самото натоварване се случва по доста по-различен начин. Също така маслото постепенно загрява.
Иначе гледах таблицата - изглежда всеки производител има и силни и слаби резултати


По мое мнение, може да ти помогне да решиш какво масло да вземеш, ако искаш да поддържаш колата както си му е реда. НО надали тези тестове са точни на 100% за автомобилите ни, нзнз. Най-малкото БГ дизела е страшна боза, та каквото и масло да сложиш двигателя му е зле. Просто може да е една идея по-добре, дз :D Кефи ме пича как си тества яко масла :D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от Kurtov » 04 Яну 2018, 17:20

fallenfbsd написа:попадал ми е и преди този канал. Брутално зле се представи Castrol, чак се притесних.

Според вас колко меродавно е подобно тестване с такава постановка?


Абе то и Кастрола, че не е супер масло е ясно, ама и тия тестове някои хора казват, че са пълни глупости.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от drago9205 » 04 Яну 2018, 17:30

Ами те тестовете ако се гледат индивидуално по-скоро са глупост, но и колегата е прав, че до някъде може да се ползват като отправна точка, стига да не се разчита само на еди единствен тест и източник. Но ако се гледат няколко различни като методология тестове от различни източници горе долу се добива представа за качествата на даден продукт (ако се представя добре навсякъде има голям шанс да е добро маслото).

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.09.2014
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от fallenfbsd » 04 Яну 2018, 18:41

На първите му клипове продължителността е 5 минути, на някои 2 минути.
Отделно на някои си прави локвичка на стендчето, на други не се стича толкова.
Мисля,че трябва да се облива материала постоянно, но не знам и аз.

Според вас за 15к км кое е по добро за дизел Shell или Castrol Edge (двете long life по спецификация)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от maxoyn » 04 Яну 2018, 18:58

То на тия тестове magnatec 5w40 или 10 беше много добро, сравнено с други горен клас, но ме съмнява реално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от Щурми » 04 Яну 2018, 20:44

BMW TwinPower Turbo 5w30 ми направи впечатление какъв добър резултат е дало. Може би ще пробвам това масло следващия път, жалко, че не е 5w40.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от zaharia » 05 Яну 2018, 0:10

Колеги не се лъжете с подобни тестове. Това, че в определен частен случай за един конкретен параметър - износ при тиене - дадено масло е дало добър резултат, не значи още, че в тестовте при което ще се мерят други негови важно свойства то ще се представи по същия начин. Най добрият тест когато ви интересува износа на металите е - наливаш в двигателя, караш опеделен брой моторни часове с него и даваш на анализ където се вижда какъв е реалният износ за конкретния двигател с опеделено масло при екпсплуатацията в тези условия. В немската лаборатория oelcheck.com това удоволствие струва 40е. В тази американската www.blackstone-labs.com май беше ощо по-евтино, това без транспортните разходи. Този тест се отнася само до някои от частите в двигателя и касае техния износ, но в условията определени от теста които мисля не могат да се пренасят 1 към 1 спрямо тези в двигателя. Маслото обаче освен това си качество има още десетина важни качества, които нямат общо с този тест.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате колеги?

Мнение от zaharia » 05 Яну 2018, 0:15

Относно Кастрола дето толкова не ви харесва - ако не е менте би трябвало да няма забележима разлика с конкурентите му масла, които са на същата база и със сходни характеристики. Това, че бил много по-лош от аналогичните му масла няма как да е вярно и да има разлики то те ще са минимални. Така, че внимавайте от къде си купувате маслата.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook