Проблем с фланци

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Проблем с фланци

Мнение от Vladx » 23 Фев 2017, 23:36

Здравейте! Нов съм във форума и като цяло всичко свързано с колите и знанията, които имам са доста базови, дори не мога да си задавам въпросите адекватно все още.
Имам BMW E91. Това ми е първата кола като цяло. Когато я купувах, човека ми я продаде в доста добро състояние. Взех я с джанти и "18 и "16
Като "16 ги ползвам за лятото. На колата има и фланци, които ползвам и за двата вида джанти. Обаче се получи един доста неприятен проблем с "16
Когато карам със скорост над 120, волана започва да ми трепери доста осезаемо и не приятно. Отидох в един сервиз и ми казаха че проблема идва от фланците и дупката на джантата, в която влиза фланеца.
Тоест средната дупка/отвор, в който влиза фланеца е с нестандартен размер и се получавало някакво движение между джантата и фланеца и такива фланци не се продавали.
А самите джанти "16 имат един пластмасов пръстен, който стои в отвора на джантите и в него влиза фланеца.
Не ми казаха нищо как се отстранява проблема, но ми казаха да ида на стругар.
Това което получих от познати като вариант за отстраняване на проблема е:
1. Да ида на стругар да разшири средния отвор на джантите и да се купят нови фланци със стандартен размер, но излизало много, много скъпо. Но никой не ми казва цена. Не знам колко струват 4 фланеца. Те предполагам са и различни за различните марки автомобили.
2. Да и да на стругар и да ми направи фланци по поръчка за тези джанти, което пак излизало много скъпо.
3. Отново да ида на струга и да ми направи само уплътняващите пръстени от метал, а не от пластмаса.
В интерес на истината не знам какво да правя и реших да се допитам до вас за мнение и съвет, тъй като тук мога да получа адекватно мнение, от хора, които карат същия автомобил.
И ако наистина имам нужда от стругар, да ме насочите към някой, който смятате че може да се справи ... с каквото има да прави.... :D
Живея в София.
Другите ми джанти са оригинални на BMW. Не знам какъв модел се водят, но виждам че ги има и на други BMW-та. Там го нямам този проблем с вибрирането.
Не знам какви са сегашните ми фланци, ако е важно, ще сваля гумата и ще ги снимам и ще ви ги покажа.
Ето тук съм качил снимки, с размера на отвора на джантата.
Поздрави и спокойна вечер :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем с фланци

Мнение от Taruno » 24 Фев 2017, 9:08

Спри да караш с фланци ??????? Минусите са повече от плюсовете

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Проблем с фланци

Мнение от DigitalExile » 24 Фев 2017, 9:27

Продай джантите и си купи други 16" поне има много :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Проблем с фланци

Мнение от kvasilev76 » 24 Фев 2017, 9:32

DigitalExile написа:Продай джантите и си купи други 16" поне има много :yes:

Оригинални на БМВ разбира се

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Проблем с фланци

Мнение от Alek_SV » 24 Фев 2017, 10:36

Накратко -намери си джанти , които стоя добре без фланци . 17ки са ти оптимален избор откъм визия , цена , комфорт.
Година и половина сумарно съм карал с фланци и непрекъснато има драма .Тъкмо ги нагласиш , покараш 2 месеца и нещо стане .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Проблем с фланци

Мнение от kvasilev76 » 24 Фев 2017, 13:21

http://www.bmwstylewheels.com/
Ако внимаваш при покупката(не плащаш преди да ги качиш да речем)може да не е по евтино от тия стругарски филми,но със сигурност ще е по-добре от всякде.Ако държиш на 16ки ще е по ефтино но по грозно :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Проблем с фланци

Мнение от Vladx » 24 Фев 2017, 14:07

Благодаря за отговорите! :)
Ако продавам джантите, ще е есента/зимата, понеже сега ще ми трябват, а зимните гуми са ми нови и не искам да ги съсипвам в топлото време.
Ами ако махна фланците и сложа "16 на колата без фланци, ще има ли някакви други евентуални проблеми проблеми, относно размери, вибрации и други?
Понеже тези вибрации, според мен водят до разбиване на ходовата част.
А и някой от вас знае ли каква марка/модел са тези "16 джанти?
Поздрави и успешен ден! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Проблем с фланци

Мнение от DigitalExile » 24 Фев 2017, 15:06

Забравих си кристалната топка, иначе щях да ти кажа какви са и 16"-те

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с фланци

Мнение от Leon » 24 Фев 2017, 15:20

Тия джанти и без друго не са оригинални и ще се кривят много - не наливай пари в тях. Махай ги колкото да вземеш някакви пари и си вземи оригинални. Правилно ли разбрах, че лятото караш 16, а зимата 18 джанти? Мисля, че ще ти е най-изгодно да си купиш едни 18'' летни гуми за джантите и да си ги въртиш.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с фланци

Мнение от KPETEH » 24 Фев 2017, 16:52

На нищо го направихте човека! Несериозно е да си маха джантите! Проблема му най-верояно се дължи на баланс на гумите и джантите или от непоследователно стягане за болтовете с винтоверт от гумаджиите! Тия втулки от 74,1 към 72,6 ги има метални и струват 20 лева. В момента в който джантите се стегнат цялата тежест се носи от болтовете и конусите им.
Не разбрах какви са ти фланците на 16-ките, но според мен, няма смисъл да си сменяш джантите, ако си ги харесваш. Решения винаги има. Първо си провери джантите на баланс. Ако са наред, стегни си сам джантите на "кръст" и покарай, ако пак го има тресенето иди при някой стругар да ти измери всичко, джанти, фланци, втулки.... и да ти изработи подходящи ако твойте все пак не си пасват.
Искам да отбележа, че карам с втулки, други джанти с фланци и даже джанти и без втулки... няма драма. Съгласен съм с колегите, че ако може без фланци и втулки ще е най-добре, ма не всички хубави джанти са за твоята кола... правиш ги и стават. Желание да има.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Проблем с фланци

Мнение от DigitalExile » 24 Фев 2017, 16:58

Аз джанти без втулки дето не тресат не съм виждал. До са съм се возил само в такива дето тресат :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с фланци

Мнение от KPETEH » 24 Фев 2017, 17:02

Човек сам като си ги направи, се получава. Не очаквай некой гумаджия да ги прави тия работи. Той колегата ще си прецени, ма тия изказвания, джантите не са оригинални, ще се кривят, земи си 17-ки, най щи е добре, луд ли си да караш с втулки, са доста несериозни.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с фланци

Мнение от Leon » 24 Фев 2017, 23:53

DigitalExile написа:Аз джанти без втулки дето не тресат не съм виждал. До са съм се возил само в такива дето тресат :D

Моите не тресат ;)

Според мен на колегата джантите не са точно с отвор 74.1 и дори с втулка не се центрира добре джантата. Абе за тия джанти на снимката, не си струва разправията. От дистанцията на времето споделям, че и за моите оригинални джанти не си струва, но предпочетох ЕТ пред централен отвор и си нося последствията.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Проблем с фланци

Мнение от Hussyi » 25 Фев 2017, 12:00

Leon написа:Тия джанти и без друго не са оригинални и ще се кривят много - не наливай пари в тях. Махай ги колкото да вземеш някакви пари и си вземи оригинални. Правилно ли разбрах, че лятото караш 16, а зимата 18 джанти? Мисля, че ще ти е най-изгодно да си купиш едни 18'' летни гуми за джантите и да си ги въртиш.


И аз се присъединявам към това мнение, като ги замениш 18ките с летни гуми и да ги въртиш до като се изхабят 18ките зимни гуми и за следващия комплект зимни гуми да си направиш комплект джанти оригинални за е9_ от 16цола.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Проблем с фланци

Мнение от Vladx » 25 Фев 2017, 14:03

Здравейте, отново!
А какво им е на тези джанти? Каква е разликата между оригиналните и тези? В качеството на алуминия ли нещо не е наред?
И как така ще се кривят?!?!?
На мен си ми харесват, но чисто визуално, но както казах не ги разбивам нещата.
Иначе другите джанти, които имам са тези:
http://www.bmwstylewheels.com/bmw/277
Но не бих казал че ми харесват особено много, в сравнение с 18", но аз оценявам двата вида джанти визуално, което може би е най-неправилното!
Реално ще ми излезе по изгодно само едни джанти да имам и само да сменям гумите, но от друга страна с два чифта джанти ми е по бърза смяната в сервиза.
Един колега ми каза да махам фланците и да сложа джантите направо на главините (ако джантите позволяват това разбира се), да се балансират гумите и нямало да има тресене.
Но и той ми предложи да продам тези джанти ...
Ще ми се да ги запазя, но ако се спра на варят да ги продам, бихте ли ми препоръчали подходящи джанти, които ще стоят добре на колата?
Поздрави и хубав ден :)

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook