Тупане от двигателя M57D30

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 12.01.2017
Кара: 330d
Мечтае да кара: GLS63

Тупане от двигателя M57D30

Мнение от funkagenda » 20 Фев 2017, 15:40

Здравейте, колеги. Нека, ако темата не е на място, да бъде изтрита.

Проблемът ми е следният: Преди два дни (събота) смених масло и маслен филтър, както и въздушен филтър. След смяната, в сервиза ме накараха да обърна внимание на едно странно ритмично тупкане идващо от двигателя. Донякъде неуловимо, ако човек не се заслуша, но на моменти доста ясно и отчетливо. Не съм 100% сигурен дали това тупкане не се появи след смяната на маслото. Възможно е да го е имало и преди това. Интересното, обаче е, че същото това тупкане върви в ритъм с накъсване и трептеж от ауспуха. Е, за ауспуха съм убеден, че това го нямаше. Собственик съм на автомобила от скоро и не съм напълно сигурен, дали тупкането стартирва след смяната на маслото или го е имало преди това.
Когато отидох в сервиза, се оказа че горе-долу към 500мл масло липсват(маслото беше почти на мин, а в сервиза, в който сипвах маслото си беше някъде по средата Мах, бе сипано 8л.)Държа да отбележа, че по двигателя нямаше течове на масло! Та в сервиза ми казаха, че демпферна шайба, оптяжна ролка, паразитна ролка и пистов ремък са за смяна. Както и тампон на двигателя. Някакви идеи, дали шайбата има връзка с тупането, и дали заедно с нея трябва да се сменят всички ролки и ремъци.
Отделно, не знам дали има връзка, но при запалване има едно свистене продължаващо около 1-2мин. а при загасяне на двигателя се чувства едно доста голямо притрисване.

Маслото, което бе сипано е Mobile 1 5w30 esp. Колата е без ДПФ и катализатор. Имам огромни съмнения, че всичкото това тупане се появи след смяната на маслото, но НЕ съм напълно убеден. Интересно ми е да чуя мнения от няколко страни, за да мога да направя едно по-информирано решение.

Прикачвам видео клип на ритмичното тупкане от към ауспуха. Качвам и такова откъм двигателя, но заради видеото, почти не се чува/усеща.
https://www.youtube.com/watch?v=50u5MT_KPCU
https://www.youtube.com/watch?v=saSgy7GZkPE
Последна промяна funkagenda на 21 Фев 2017, 9:43, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Тупане от двигателя M57D30

Мнение от Evgeni » 20 Фев 2017, 21:43

https://www.youtube.com/watch?v=oG95r0vUoZU&t=0s

На това клипче се чува абсолютно същия звук виж в коментарите може да намериш отговор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 12.01.2017
Кара: 330d
Мечтае да кара: GLS63

Re: Тупане от двигателя M57D30

Мнение от funkagenda » 23 Фев 2017, 18:58

Отчитайки факта, че интересът към темата е убиийствено нисък, все пак ще напиша какво се оказа. Благодаря на колегата по-горе, клипа ми помогна много и дейсвително в коментарите бе посочен проблемът, който имах и аз, а именно - вакумен клапан на ЕГР.

Може да биете ключа. Благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Тупане от двигателя M57D30

Мнение от (h)aman » 23 Фев 2017, 21:49

От ЕГР-а е и по-точно от Pressure converter-а. Откачи вакуума на ЕГР-а и ако спре да тупка, значи е от това.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook