330 xd изгасна в движение и не пали

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e91 330XD

330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от kapet » 06 Фев 2017, 15:16

Здравейте,
Днес ми изгасна колата (e91 330xd 2006г. автоматик) след около час градско шофиране. Изгасна и повече не запали. Никакви грешки, никакви чекове или съобщения на idrive. Абсолютно никакви симптоми преди това. Когато натисна копчето за палене, стартерът върти, качва оборотите до около 200 и нищо повече не се случва, дори не прави опит да запали. Прочетох темите за датчик на колянов вал, но не ми се вярва това да е проблема, тъй като колата категорично отказва да пали.
Колата я купих в петък и мислих утре да я карам за обслужване, но очевидно няма да е само това...
1. Бихте ли ме насочили към добър сервиз, по възможност някой с репатрак
2. Някакви идеи как да я запаля и да я закарам на собствен ход до сервиз?
3. Какъв би могъл да бъде проблема?
Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от adovet » 06 Фев 2017, 16:18

До като не и пуснеш една диагностика няма да се разбере какво е. Може верига да е скъсала, помпа за горивото от резервоара, датчик за високо налягане в рейла и т.н

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Dextuar » 06 Фев 2017, 16:27

Преди да я купиш колата, не я ли води на сервиз? От автокъща или от частно лице си я купил? Ако е от първото, направо им я връщай. Ако не е тайна, за каква цена я взе? Колегата е прав, без диагностика няма шанс да ти се помогне.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от zvetiko » 06 Фев 2017, 19:23

dextuar написа:Преди да я купиш колата, не я ли води на сервиз? От автокъща или от частно лице си я купил? Ако е от първото, направо им я връщай. Ако не е тайна, за каква цена я взе? Колегата е прав, без диагностика няма шанс да ти се помогне.


Колата, най-вероятно вече е прехвърлена нотариално , не е ясно какво и от останалите процедури е направено... Изобщо връщане звучи добре, но дали другата страна ще има желание да го направи, кой ще поеме разходите- става въпрос за доста пари. Странното е, че това е втората Е90-та, за която чувам нещо подобно- преди две седмици един колега с подобна покупка, но някакъв негов приятел беше слагал допълнителен имобилайзер и може би там бяха омазали нещата...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Dextuar » 06 Фев 2017, 19:24

И аз помислих за имобилайзер, но тогава стартера му въобще няма да върти си мисля. А дали може да е верига?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Atsalov » 06 Фев 2017, 20:50

Има вероятност да е верига, но може и реле на компа и още десетки неща. Хубаво е да кажеш в кой град си, защото може да те пратим и на "добър сервиз" в Румъния :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 14.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330XD

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Petk0FF » 06 Фев 2017, 20:52

Дюза колега. Счупила е и дави двигателя с нафта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 29.08.2010
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320dA M47
Детайли за колата: УНИКАТ!!1

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от bmw_machine » 06 Фев 2017, 22:38

Аз бих предположил нафтова помпа или запушен горивен филтър. Щом вдига 200 оборота не е верига.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от (h)aman » 06 Фев 2017, 22:48

И аз залагам 2лв на помпата в резервоара. :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 14.12.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330XD

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Petk0FF » 06 Фев 2017, 23:38

Airdust написа:Винаги ми е било интересно, как ги диагностицирате от 3 думи...


По симтомите, Колега. На мен точно два пъти ми се случи абсолютно същото и двата пъти бяха дюзи. Слагам 2лв на проблемна дюза.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e91 330XD

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от kapet » 07 Фев 2017, 10:54

Оказа се мега малоумно нещо, а именно датчик за ниво на горивото.
Когато взех колата, беше заредена и стрелката за горивото беше на около 2/3. Карах така уикенда, без да доливам и когато колата изгасна, стрелката беше стигнала 1/4, а на бордовия пишеше че има гориво за още 200 км, ако не се лъжа. Оказа се, че датчика подава грешна информация за нивото на горивото и колата не е палила, защото резервоара е бил празен.
Тук трябва да кажа, че колата е купена от известна столична автокъща. Когато им се обадих, веднага се активизираха, изпратиха ми репатрак, диагностицираха проблема и ще го отстранят за тяхна сметка. Бтв първото им предположение беше имобилайзер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Wierdo » 07 Фев 2017, 11:38

Дали не е добре да споделиш коя е автокъщата? Вярно, може и малко реклама да излезне, но все пак е полезно да се знае от бъдещи купувачи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от (h)aman » 07 Фев 2017, 15:14

kapet написа:Оказа се мега малоумно нещо, а именно датчик за ниво на горивото.
Когато взех колата, беше заредена и стрелката за горивото беше на около 2/3. Карах така уикенда, без да доливам и когато колата изгасна, стрелката беше стигнала 1/4, а на бордовия пишеше че има гориво за още 200 км, ако не се лъжа. Оказа се, че датчика подава грешна информация за нивото на горивото и колата не е палила, защото резервоара е бил празен.
Тук трябва да кажа, че колата е купена от известна столична автокъща. Когато им се обадих, веднага се активизираха, изпратиха ми репатрак, диагностицираха проблема и ще го отстранят за тяхна сметка. Бтв първото им предположение беше имобилайзер.



Колега, ако кола в автосалон има половин или над половин резервоар гориво, значи гаранция нещо не е наред по колата. :mhihi: Кой и как установи, че е датчик? Аз съм почти сигурен, че е помпата, особено ако от автокъщата са ти ги наприказвали тия неща. Когато е прецакана помпата точно като стигне 1/4 и гасне. Даже май се сещам коя е автокъщата и коя е колата - черно Е91 от Софавто? Беше коментирана във форума, ако е същата. Ако като ти я върнат ти кажат да не я оставяш да пада до 1/4 или под половината щото ала бала нещо си, значи нищо не са оправяли, наляли са ти нафта и са ти изтрили грешката. Първото нещо, което трябва да направиш като я вземеш е, да я оставиш до резерва без да зареждаш, за да провериш дали е наред всичко, да няма изненади.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от adovet » 07 Фев 2017, 15:37

И аз си мисля че е помпата в резервоара дето прелива горивото

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 330 xd изгасна в движение и не пали

Мнение от Dextuar » 07 Фев 2017, 16:17

И аз си мисля, че е същата кола, която колега от форума върна и по-добре и този колега да я връща...

Затова и го попитах за цената - знам, че беше доста тънка...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook