Падащи стькла

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 12.07.2009

Падащи стькла

Мнение от nikim69 » 08 Яну 2017, 17:25

Здравейте,не открих моя случай в темите затова го поставям тук .Става дума за е-90 кабрио което когато се затварят вратите /2/ стьклата хльтват на 2см на долу и след като са напьлно затворени се врьщат нагоре до нормалното си сьстояние.Това не знам за какво е ,вероятно има някаква причина но проблема е че когато застуди като в момента -след като сутрин замрьзнала я отворя след това не мога д я затворя докато не загрее цялата кола и стьклото не хльтне на долу.Има ли начин тези стькла да не падат 2см когато ги отварям.Или не е за зимата тази кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Падащи стькла

Мнение от nero_ » 08 Яну 2017, 21:43

Че не е много, не е... но не е чак такъв проблем. Аз го реших като държа спрей за размразяване в багажника. Отваряш го без да пипаш вратата, пръскаш в основата на стъклото, изчакваш и почистваш. Вече ако нямаш гараж и това трябва да го правиш всеки ден цяла зима - малко изнервящо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Падащи стькла

Мнение от expl0de » 09 Яну 2017, 12:16

По принцип като отвориш вратата падат леко надолу. При теб като е замръзнала отваряш и не падат, следователно стъклото ти опира в тавана и се натоварва повече( може да прецакаш механизма). Както си забелязал е по-кофти при затварянето(няма как ако не са слезнали). Направено е така, за да уплътняват от шумове по-добре. Само спрей за размразяване те спасява или си сваляй леко шофьорския прозорец преди да заключиш, колкото да не опира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 12.07.2009

Re: Падащи стькла

Мнение от nikim69 » 09 Яну 2017, 19:39

expl0de написа:По принцип като отвориш вратата падат леко надолу. При теб като е замръзнала отваряш и не падат, следователно стъклото ти опира в тавана и се натоварва повече( може да прецакаш механизма). Както си забелязал е по-кофти при затварянето(няма как ако не са слезнали). Направено е така, за да уплътняват от шумове по-добре. Само спрей за размразяване те спасява или си сваляй леко шофьорския прозорец преди да заключиш, колкото да не опира.

тази кола е набльскана с куп шибани екстри ,резервна гума няма и прочие и сега да си нося размразаващ спрей у джоба....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Падащи стькла

Мнение от expl0de » 09 Яну 2017, 20:58

Говори ми :lol:
Моят е в багажника, той поне се отваря сравнително лесно.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Падащи стькла

Мнение от b00st » 10 Яну 2017, 20:37

На купетата е по същия начин. Още от старата ми 3ка го имах тоя проблем зимата и директно ти казвам най-добрия лек е да почистиш стъклото и пръскаш малко над хоризонталното уплътнение по цялата дължина с WD-40. Отвяряш и затваряш вратата, за да се намаже уплътнението хубаво. Забрави за всякакви други спрейове, смазки, силикон и т.н., не държат. Това горе долу трябва всяка седмица да се прави, проблема е ако я измиеш и я оставиш навън после стъклата нямат сваляне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Падащи стькла

Мнение от vixx » 12 Яну 2017, 1:04

nikim69 написа: тази кола е набльскана с куп шибани екстри ,резервна гума няма и прочие и сега да си нося размразаващ спрей у джоба....


:mhihi: :mhihi: Това си го мисля от както я видях тая тема, понеже не знаех, че е стандартна "екстра" да не може да се влезе човек в колата.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook