Твърд волан - хидравлика

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от Taruno » 19 Яну 2017, 12:26

Провери ли някой хитър БГ (или друг по народност майстор) да не ти е затегнал рейката ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от blagun » 20 Яну 2017, 15:30

Taruno написа:Провери ли някой хитър БГ (или друг по народност майстор) да не ти е затегнал рейката ?

Не съм проверявал :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.12.2015
Пол: Мъж

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от rikey » 27 Яну 2017, 17:18

Колега и аз имам същия проблем с твърдия волан от както взех колата(вече почти година),и на мен един майстор ми беше казал да си сменя този маркуч,че е имало някакъв клапан (балансъор),но така и не го смених (не успях да го намеря втора ръка,а нов мисля е около 400лв),от няколко дни насам ми губи доста течност и доливах понеже нямах време да я погледна,(мислих си че е от маркуча)Днес видях че теча идва от рейката при навиване до края на волана,и от двете страни.Най-вероятно съм за рециклиране.В понеделник майстора ще каже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 26.09.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 530Д, Е90 320Д

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от Ronian » 06 Апр 2018, 12:03

Колеги и на мен ми се втвърди волана но само като го навия повече и то сякаш на пресекулки се втвърдява. И като го пусна върне се малко и спре бутна го и се върне. Също така като навия пълен отпред се чува странен звук все едно се изпуска въздух от компресор но по слабо. Прегледах няма течове. Някакви идеи от какво може да е

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от dpopov » 13 Апр 2018, 15:00

Ronian написа:Колеги и на мен ми се втвърди волана но само като го навия повече и то сякаш на пресекулки се втвърдява. И като го пусна върне се малко и спре бутна го и се върне. Също така като навия пълен отпред се чува странен звук все едно се изпуска въздух от компресор но по слабо. Прегледах няма течове. Някакви идеи от какво може да е


Колега, имах подобен проблем на E46-цата, а гледам, че и E90 ползва същото като е46. Та, кормилният прът има едно каренце, което запича и проблема идва от там. За жалост, каренцето беше заедно с кормилният прът на E46. Силно се надявам на Е90 да е отделно, но се съмнявам :D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 7.12.2010
Местоположение: Гоце Делчев
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 D
Мечтае да кара: BMW M5
Детайли за колата: 530D 2003 година, 193hp голямата навигация, абсолютно всички екстри.

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от sexy_shefa » 22 Юли 2019, 19:33

Пробваи с датчика на реиката

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 7.12.2010
Местоположение: Гоце Делчев
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 D
Мечтае да кара: BMW M5
Детайли за колата: 530D 2003 година, 193hp голямата навигация, абсолютно всички екстри.

Re: Твърд волан - хидравлика

Мнение от sexy_shefa » 22 Юли 2019, 19:42

В момента съм с такъв проблем, волана ми се въртеше с единия пръст, но реиката ми хлопаше и е пуснах за рециклиране. Взех колата, първия ден квф няма троп няма хлоп като нова, но ма 2рия ден волана твърд като на лада. Отидах при уж майстора и ми вика тряа са изчистят грешките но тои няма диагностика. От там на друг маистор имаше 4 грешки,уж ги изтри с няква измислена диагностика и пак сине твърда. Веднага вика помпата.
И казвам хуу аи чао. Преди имах такъв проблем и бях с 19ки и сички голями маистори от 19ките било, викам ок а зимата като съм с 16ки що е пак същата и малчът. Един път отодох до сандански там ми хвалеха някой че разбирал от бмв, бях там щото колата нещо не вървеше и пак не знаеха от какво, както и да е и там е закачиха на комп изчистиха сички грешки, нз кво напраиха тия пичове ама с малкия пръст се въртеше волана. Сега ще пробвам само с датчика на реиката, но от пишман маистори ремонтите излизат скъпи, щот сменяш сичко заради някакъв датчик

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook