Почистване на двигател и всмукателен колектор от нагар

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Почистване на двигател и всмукателен колектор от нагар

Мнение от awful » 21 Дек 2016, 14:44

Коли хубави във Италия има въпроса е че ако е продава на висока цена търговеца във България няма как да е продаде щото никои не вярва на КМ а гледа цената на колата и екстрите М-пакетче ксенонче навигация па тя кош ама нали има екстри :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.06.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E92 320D
Мечтае да кара: E92 G Power

Re: Почистване на двигател и всмукателен колектор от нагар

Мнение от BBoris » 04 Ное 2019, 17:53

Какво стана накрая? От нагара ли е тресенето? Аз съм със същия проблем и се чудя дали да го чистя. Утре отивам на диностенд да видим колко мощност има колата и т.н. Двигателят ми е Н47, но предполагам, че е същата работа и на мен в Бавария Ауто ми казаха да чистя всмукателен колектор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.12.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd

Re: Почистване на двигател и всмукателен колектор от нагар

Мнение от Ангел ангелов » 05 Ное 2019, 9:56

Имах същият проблем преди години,след смяна на реле подгревни всичко заспа!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.06.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E92 320D
Мечтае да кара: E92 G Power

Re: Почистване на двигател и всмукателен колектор от нагар

Мнение от BBoris » 21 Ное 2019, 18:04

Ангел ангелов написа:Имах същият проблем преди години,след смяна на реле подгревни всичко заспа!

Мерси за инфото!

При мен се оказа, че е от спукан/счупен всмукателен колектор + ЕГР клапан. Стана мн сложно защото колата е в официален сервиз и от там ми искат бая пари за колектора, съгласиха се да си занеса колектор втора ръка, но когато го занесох ми казаха, че имало луфт на клапите и бил омаслен и предполагатч, че има теч от колектора... и ми казаха, че не е добър. Тия клапи така или иначе се махат доколкото знам, а за това дали тече от колектора идея си нямам и нз как така са го проверили за двете минути през които ги чаках. Моля препоръчайте някой при когото мога да отида да го види този колектор и да ми каже дали става. Ако става, ще го сменя и след това ще се наложи да чистим портове, глава и всичко покрай колектора. Колата е е92 320д - двигател Н47.

Благодаря предварително!

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook