Вибрация в педала на съединителя.БМВе91 320д 163 коня след с

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Вибрация в педала на съединителя.БМВе91 320д 163 коня сл

Мнение от UBAH5 » 11 Мар 2019, 10:21

На 134к км, замина аксиаления лагер и заради вибрацията смених всичко комплект за Закс - съединител, притискател и маховик. Вибрацията изчезна, съединителя се натиска много по-леко. Карам друга кола :clap:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Вибрация в педала на съединителя.БМВе91 320д 163 коня сл

Мнение от NeRoX » 13 Мар 2019, 10:05

Здравейте! И аз имам абсолютно същия проблем! Така купих колата, впрочем, на 217к километра, които смея да твърдя, че са реални по ред причини. Дали карам с оригиналния съединител или вече е сменен нямам идея, на вярно е сменен... В началото ми беше изключително странно, никога не го бях усещал на предишните ми БМВ-та. Педала вибрира осезаемо при натискане и отделяне, иначе колата си върви нормално, не буксува съединителя. Само в студени сутрини, на студен мотор, при потегляне и отделяне на съединителя, цялата колата претриса. Трябва да тръгна с доста повече газ от нормалното, за да потегля без претрисане. После като позагрее се оправя, но мисля, че този проблем е от нещо друго. Сметнах, че вибрирането на педала се дължи на някоя износена част по предавателния механизъм и ще се оправи, когато дойде време за сменя. Неприятно е, но след известно време свикнах. Нямам излишни пари да сменям части, които работят само заради едната вибрация. Опитвам се вече и да живея с мисълта, че карам 10+ годишно БМВ за под 10к лева и няма как да очаквам всичко да му е перфектно, като на чисто нова кола, колкото и да ми се иска... Изумен съм, обаче, че има хора, които не са решили проблема със смяна на чисто нови съединител/притискател/маховик! :shock: Изключително неприятно! Дано нямам този късмет, когато му дойде времето...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Вибрация в педала на съединителя.БМВе91 320д 163 коня сл

Мнение от UBAH5 » 13 Мар 2019, 10:47

Аз се бях насочил към комплект на LUK(оригиналните май ста такива, а и цената беше малко по-ниска), но след като го сравних с този на SACHS, предпочетох втория. Оказа се, че чисто новия маховик на LUK има осезаемо по-голям луфт от този на SACHS.
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Вибрация в педала на съединителя.БМВе91 320д 163 коня сл

Мнение от laviatan » 13 Мар 2019, 10:54

Не е и до това - аз сложих ОЕМ бмв маховик и съединител. Проблема си остана обаче в малка степен пак/ писам съм в различни теми по въпроса / :yes:


viewtopic.php?f=126&t=412117


Ето е пак и една от старите ми теми.


п.с. - има описани случай на коли по на 50 хил. км., също гаранционни , както и на такива като мен сменили нещата с оем бмв .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook