Проблем с тоците в колата Е91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 19.01.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177kc

Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от stoev01 » 03 Дек 2016, 12:35

Здравейте колеги. Доста порових из форума и не открих тема, която да ми помогне с решаването на моя проблем. Има тема в подфорума за Е60 но не точния проблем. Та на въпроса.
Колата е Е91 2008г с голямата навигация. Проблема започна лятото когато бях на море, колата остана паркирана 7 дена и се оказа че акумулатора е паднал тотал. Запалих колата с кабели и се прибрах. Акумулатора е сменявани тогава беше на 1,5 години. Закарах го в гаранционния сервиз и от там казаха, че акумулатора е ОК. Закачих го и откарах колата в сервиз да мерят утечки и т.н. Колата има допълнително монтирана аларма и модул за музика. Според майсторите проблема се оказал в модула за музика т.е. той черпи постоянно ток. Прехвърлиха му захранването през плюса за да работи само когато колата е запалена. Покарах колата около един месец без проблем и след това мъките започнаха. Първо спряха да светят габаритите когато отключвам колата, след това на всяко палене започна да излиза грешка на борда „слаб акумулатор”. Светещите габарити се появяваха от време на време, грешката на борда също изчезваше. Зареждах акумулатора и една сутрин просто не можах да запаля. Пак акумулатора на нула. Ходих в 3 сервиза които мериха акумулатора и казаха че е ОК и проблема идвал от друго място. След няколко пъти разкачане и закачане на акумулатора габаритите при отключване се появиха и така 20 дена без проблем. И вчера сутринта пак качвам се натискам старта и ток няма. Давайте съвет, не е проблем да купя нов акумулатор, но не съм сигурен че проблема е от него.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 29.08.2010
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320dA M47
Детайли за колата: УНИКАТ!!1

Re: Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от bmw_machine » 03 Дек 2016, 13:02

Алтернатора провери ли? Акумулаторът колко Ah е, да не е по-малко от нужното (мисля 80 Ah) :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от zvetiko » 03 Дек 2016, 15:57

Колега, най-вероятно има утечка- нормалната консумация, при "заспала" кола е около 0.05А. Неприятното е, че понякога проблема се хваща много трудно- да кажем имах една Е60-ка, на която акумулатора падаше напълно за една нощ. При измерване на консумацията на "заспала" кола уж всичко беше наред, докато се разбра, че на вторият час се самоактивираше CD- то и до сутринта е изтощавало акумулатора.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от vld » 03 Дек 2016, 16:34

Според мен някой модул не заспива, вече кой трябва да се мери и гледа. Аз бих започнал като изключа алармата и допълнителния усилвател.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 19.01.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177kc

Re: Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от stoev01 » 03 Дек 2016, 18:22

Акумулатора е 80 Ah. Допълнителния мадул е откачен. В началото казаха че проблема е в него и трябва да е решен. Но проблема отпада. Допълнителната аларма не мога да я открия къде е монтирана. Отрязах и пищялката, че е много чуствителна и много често се включва когато минава камион покрай колата.
Тази сутрин запалих без пролем в 8,30 сутринта, паркирах колата и в 13,00ч не можах да запаля отново.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 12.07.2009

Re: Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от nikim69 » 25 Дек 2016, 21:03

имах подобен проблем, на старата е-46 на седмица стоене пада акумулатора, когато я ползвам дьржи ток. без значение от сезона. Акумулатора гаранционен, ходих да го връщам - измериха го нямал проблем, отивам при жичкаджиите и там измериха че имала консумация колата. Взеха ми 130лв/смяна на диоди и пр. /и после месец два държеше ток и пак взе да не пали. Даже и зарядно си купих да ми е подрька.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с тоците в колата Е91

Мнение от oci » 27 Дек 2016, 19:17

stoev01 написа:Здравейте колеги. Доста порових из форума и не открих тема, която да ми помогне с решаването на моя проблем. Има тема в подфорума за Е60 но не точния проблем. Та на въпроса.
Колата е Е91 2008г с голямата навигация. Проблема започна лятото когато бях на море, колата остана паркирана 7 дена и се оказа че акумулатора е паднал тотал. Запалих колата с кабели и се прибрах. Акумулатора е сменявани тогава беше на 1,5 години. Закарах го в гаранционния сервиз и от там казаха, че акумулатора е ОК. Закачих го и откарах колата в сервиз да мерят утечки и т.н. Колата има допълнително монтирана аларма и модул за музика. Според майсторите проблема се оказал в модула за музика т.е. той черпи постоянно ток. Прехвърлиха му захранването през плюса за да работи само когато колата е запалена. Покарах колата около един месец без проблем и след това мъките започнаха. Първо спряха да светят габаритите когато отключвам колата, след това на всяко палене започна да излиза грешка на борда „слаб акумулатор”. Светещите габарити се появяваха от време на време, грешката на борда също изчезваше. Зареждах акумулатора и една сутрин просто не можах да запаля. Пак акумулатора на нула. Ходих в 3 сервиза които мериха акумулатора и казаха че е ОК и проблема идвал от друго място. След няколко пъти разкачане и закачане на акумулатора габаритите при отключване се появиха и така 20 дена без проблем. И вчера сутринта пак качвам се натискам старта и ток няма. Давайте съвет, не е проблем да купя нов акумулатор, но не съм сигурен че проблема е от него.



трябва да се провери дали има завишена консумация колата и след това да се търси от къде идва тази консумация.
Като начало почни с други майстори явно не си попаднал на точните.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook