Въпроси относно 325д

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от kvasilev76 » 04 Ное 2016, 15:11

Вероятноста в БГ да си купиш нещо кафяво вместо масло е доста голяма.Колега,без да се заяждам ама като купи такава кола не разбра ли че няма да можеш да пестиш от нищо свързано с колата.Просто тази цена която споменаваш е маааалко измислена.В нормален магазин без отстъпка тук кастрола е на 12€.Ако можеш не си купувай нищо от БГ освен от колегите във форума.Не се подмамвай по някакви дребни сметки защото ще се превърнат в големи фактури.Тази кола с това турбо си иска 100% хибаво(истинско)масло.Най голямата грешка е да се пестят пари от филтри и масло.И пак без да искам да те обидя(от собствен опит го научих)най лесно е купуването на такава кола,на втората година емигрантство си купих ауди а6(голям филм).Много по трудно се подържа ако не си подготвен(финансово)за това.Даже имаше доооста голяма тема за това какви доходи трябват за да се покрият нуждите на такава кола.Моята е 320д и пак понякога ме притеснява финансово(миналата седмица дадох 130€ за акумолатор)а и зима иде а тя при вас в Чехия е доста взискателна към гумите.Просто се приготви филтрите и маслото да са ти най малката грижа.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 04 Ное 2016, 16:14

Не става въпрос за пестене колега много добре имах напредвид че нищо не е евтино по подръжката на БМВ възмутих се от това че едно и също нещо цената е дубъл нямам проблем да платя и 200 лв за филтър примерно оригинален прави ми впечатление че тука ще е 300 същата част това имах предвид не се обиждам нито споря ако неми вярваш влез в autokely.cz. и виж колко му искат на туба 5 литра Кастрол 5в30 , сметни за две туби колко ще излязат и виж цена в бг та дори и в Италия за същото масло както сам каза 12евро/литър тука ти излиза 36-37 лв !!! в тоя смисъл казвам че като мога да зема същата част на по нормална цена защо да пълня джоба на тея !!! За части ще търся само оригинални без значение цена но ми се вижда много 300 лв само за масло без нищо друго ...
П.п до колегата с идеята за прага е много добра и без това една разходка ще си направя мисля да те послушам само че няма да стане утре както мислех да свърша тези неща просто ще е на следващата почивка , утре ще си сваля капака и ще огледам хубаво за теч иши омаслено

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 04 Ное 2016, 16:26

Понеже каза че си измислям без никакво заяждане или спорене показвам
Screenshot_2016-11-04-15-16-02.png


Цена в лева 156.92 лв това за 5 литра , аз мисля да взема минимум 9 литра да ми остане да си доливам.
Същото за литър
Screenshot_2016-11-04-15-16-02.png


Цена в лева 37.06 лв
Ти го взимаш за 12евро това исках да обесня не да се заяждам.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 04 Ное 2016, 17:38

ауто кели продават доста китайски части имай го в предвид!
Оригиналните части когато се купуват от БМВ магазин-представителство струват еднакво и в България и в Германия и в Италия, сега за Чехия незнам ти ще кажеш.
Научи се да си вадиш части, като резгледаш realoem.com въведи си вин-а, после разгледай кое къде се намира, и по парт номер можеш да гледаш цените тук: darucar.bg > справка за наличност > пишеш парт-номера и гледаш цена.
По оригиналния парт номер можеш да си търсиш цена и за алтернативни части в google.com, да поръчваш от ebay.de, ebay.co.uk итн и тн. :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от (h)aman » 04 Ное 2016, 18:48

vld написа:ауто кели продават доста китайски части имай го в предвид!
Оригиналните части когато се купуват от БМВ магазин-представителство струват еднакво и в България и в Германия и в Италия, сега за Чехия незнам ти ще кажеш.
Научи се да си вадиш части, като резгледаш realoem.com въведи си вин-а, после разгледай кое къде се намира, и по парт номер можеш да гледаш цените тук: darucar.bg > справка за наличност > пишеш парт-номера и гледаш цена.
По оригиналния парт номер можеш да си търсиш цена и за алтернативни части в google.com, да поръчваш от ebay.de, ebay.co.uk итн и тн. :yes:


Те дори в България струват различно в зависимост от дилъра, не знам как реши, че във всички държави струват еднакво. Да не говорим, че оригинални части в Бълграия не се доставят само от дилърите на БМВ и могат да се вземат доста по-изгодно с отстъпки.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 04 Ное 2016, 21:00

(h)aman написа:
vld написа:ауто кели продават доста китайски части имай го в предвид!
Оригиналните части когато се купуват от БМВ магазин-представителство струват еднакво и в България и в Германия и в Италия, сега за Чехия незнам ти ще кажеш.
Научи се да си вадиш части, като резгледаш realoem.com въведи си вин-а, после разгледай кое къде се намира, и по парт номер можеш да гледаш цените тук: darucar.bg > справка за наличност > пишеш парт-номера и гледаш цена.
По оригиналния парт номер можеш да си търсиш цена и за алтернативни части в google.com, да поръчваш от ebay.de, ebay.co.uk итн и тн. :yes:


Те дори в България струват различно в зависимост от дилъра, не знам как реши, че във всички държави струват еднакво. Да не говорим, че оригинални части в Бълграия не се доставят само от дилърите на БМВ и могат да се вземат доста по-изгодно с отстъпки.

Да голяма разлика има, 1-2лв. на 100лв. да има ралика, а как съм решил, ми проверявал съм.
Аз добре знам кое къде и как може да се купи, интересно ми е ти къде можеш да купиш оригинална част на много по изгодна цена?
Колко по изгодно 5%-10% ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от (h)aman » 05 Ное 2016, 10:24

От 20% до 25% надолу от цените в Дару Кар.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 05 Ное 2016, 16:12

За някои групи части стигат и до 40%, но на по масовите неща са под 20% реално.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 05 Ное 2016, 17:06

Здравейте колеги :wave:
Днес ми остана малко време та си свалих декоративния капак и капака на въздушният филтър с цел да огледам имали нещо омаслено или теч на масло някъде . Масло си взех литър и му долях около 0.4 . Ще го карам така десетина дена до другата почивка и ще отида до Прага да си взема всичко филтри и масло и ще го сменя .
Какво видях при разглобяването :
-филтър купе и въздушния явно наистина са сменяни защото почти нямаха замърсяване бих казал доста чистички са си :) , но така или иначе ще ги сменя .
-никъде няма теч на масло -светих гледах не видях теч . Направил съм някоя друга снимка че имам въпроси които не мога да задам правилно без да покажа :roll:
- имам омасляване на един маркуч който не знам от кое излиза и в кое влиза предполагам че влиза в кулера ама не сам сигурен имам снимка на маркуча но омасляването нямаше как да го снимам защото е от вътрешната страна ето снимка
20161105_135912.jpg

какъв е тоя маркуч от кулера ли е ? и има ли проблем че е омаслен (по скоро изцапан не е много )
Така и така ще сменям въздушен филтър мога ли да му сложа от тия спортните на К&Н гледам има за моя мотор ?
Ще му навреди ли нещо , по добре ли ще е или най добре да си сложа оригинален обикновен филтър ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от kvasilev76 » 06 Ное 2016, 16:38

За спортните филтри имаше тема съвсем скоро.За запрашена страна като БГ не са препорачителни(запрашават се маслените магистрали на турбото).При мощноста на твоята кола според мен няма смисъл.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 08 Ное 2016, 17:44

:wave: :wave: Колеги имам нова питанка :D
Има ли някакъв начин пръскалките на чистачките да се намалят да пръскат по малко ??
тия на фаровете пръскат по целия преден капак а тия на прозореца по целия таван , много са силни и много грозно се получава цялата кола на пръски и капки чак и задните прозорци, тъкмо я измих ония ден и цялата се осра :banghead:
да не казвам че преди седмица напълних казанчето и днес ми светна лампата че няма течност , то тука всеки ден вали :bang:
Това най вероятно е от тъпите въпроси и се извинявам и благодаря предварително :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от bai_ILIA » 08 Ное 2016, 17:48

мисля, че няма как да е по-малко. може направо да се спрат като се кодират. аз направо им махнах бушона, така се бях изнервил понеже на измита кола, я пръскат цялата - капак, таван и задния капак...
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 08 Ное 2016, 17:52

Относно спортния филтър колега четох тема из форума която се отнасяше само до това какъв модел да е , питам дали е по добре от оригиналния ,гледах клипове едно друго но не мога да преценя а аз колата в бг ще я карам няколко дена като съм отпуска и съм там иначе предимно ще е тук и в германия , ако има смисъл от такъв и е по добре направо да слагам такъв и да си взема и комплект за почистване и да си карам с него , ако не да си взимам оригиналния ? и без това живот и здраве и ремап ще и направя след отпуската че нямам никакво време за жалост ще е тук искаше ми се да е на родна земя четох теми къде как и какво но като съм в бг за 10 дена и няма как да стане там ..
тогаа пак ще има питанки и мнения от вас но като дойде време :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 08 Ное 2016, 17:54

Благодаря ти явно така ще я карам , аз ги ползвам често, много вали тук, направо полудях ония ден измих я нагласих я смених летните джанти със зимния комплект стана кукла и като пръснах два пъти и ми призля като видях :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Въпроси относно 325д

Мнение от Dextuar » 08 Ное 2016, 18:16

Прави си интервала на предните на 0.5 и максимум 2 пръсвания и си решавате проблема. При мен предните на стъклото толкова силно пръскат, че чак задното стъкло мокрят


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook