Въпроси относно 325д

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 27 Окт 2016, 4:07

Здравейте колеги , първо да уточня нов съм в този форум , почти нищо не ми е ясно такаче предварително се извинявам ако нещо някаде сгафя :bowdown: Та на въпроса от седмица притежавам 325д с мотор 3.0 -197 коня също така ми е и първо БМВ и почти нищо не ми е ясно за нея , просто бях на разходка по случайност влязох в автокъща уж да разгледам видях въпросния автомобил, грабна ме от пръв поглед и си трагнах с него .Всяка информация и помощ относно него ще ми бъде от огромна помощ такаче благодаря на всички отзовали се , разбира се без черпене няма да се размине стига само да стъпя на родна земя . Въпросите ми се много някои от които може да ви се сторят глупави за което се извинявам предварително. Първият е как мога да разбера дали колата е М- пакет , и имали значение това че е със спортно окачване за зимните гуми притеснявам се понеже купих такива и джанти но незнам дали ще стант джантите са 17 - ет 29 оригинални на БМВ .колата я купих с чисто нови 18 с нови гуми като после разбрах че опред са 225 а отзад са 255 гумите .зимните който купих са еднакви 225 и незнам дали това е проблем или не .Друг въпрос е колата я зех на 200 к километра с гаранция че километража не е пипан внос от германия със всички книжки , била е преди по малко от 5к в сервиз със сменено масло филтри и там каквото трябва . понеже е на немски с преводача каквото разбрах разбрах.Искам да знам тая верига трябва ли да я сменя сега и също филтри и масло защото ми казаха в къщата само караш и наливаш. Сменени са и накладки и дискове . Та въпросите са дали колата е М- пакет , 200к много ли са на тоя мотор , ако трябва да сменя консумативи кои да са , ако се окаже че е М- пакет с друго окачване ще имам ли проблем с джанти и гуми и задалжително ли е отзад да са по широки или мога да си карам зимата с еднакъв размер , как за бога се пуска тая задна чистачка, как да видя колко е температурата на водата никаде не виждам по таблото , с какво масло е добре да се кара тоя двигател , на колко да го сменям , като цяло мотора здрав и надежден ли е разхода ми казаха че извън градско бил около 6 зависи колко ти е тежък кръка .всяка информация ще ми е полезна ако има значения колата е 2008 г . ако трябва и снимки ще кача зада разбера дали е м- пакет .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Satanism » 27 Окт 2016, 7:51

luvri90 написа: Та въпросите са дали колата е М- пакет , 200к много ли са на тоя мотор , ако трябва да сменя консумативи кои да са , ако се окаже че е М- пакет с друго окачване ще имам ли проблем с джанти и гуми и задалжително ли е отзад да са по широки или мога да си карам зимата с еднакъв размер , как за бога се пуска тая задна чистачка, как да видя колко е температурата на водата никаде не виждам по таблото , с какво масло е добре да се кара тоя двигател , на колко да го сменям , като цяло мотора здрав и надежден ли е разхода ми казаха че извън градско бил около 6 зависи колко ти е тежък кръка .всяка информация ще ми е полезна ако има значения колата е 2008 г . ако трябва и снимки ще кача зада разбера дали е м- пакет .

М-пакетът включва доста елементи.Лесно можеш да погледнеш в Гугъл, как изглежда външно е90ка с м и без м-пакет.Най-лесно можеш да познаеш такъв, по черния таван, задната броня, която се състои от 2 части, степенката за почиване на крака, скоростния лост.Но всеки от тези детайли може да се добави и поотделно, след завода.
200к км не са нищо за тоя мотор, ако е гледан правилно.
Сменя се масло, маслен, въздушен и филтър-купе, на 12-15к.Също така е хубаво да си смениш филтъра за картерните газове, но той не се сменя на всяко обслужване.
МОжеш да караш с четири 225ци без проблеми.
Задната чистачка се пуска, като бутнеш лостчето за чистачки напред
За температурата на водата, трябва да влезнеш в скритото меню на колата.Има информация както тук, във форума, така и из интернет.
КОлата трябва да караш с 5В30, 0В30.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от zvetiko » 27 Окт 2016, 9:04

Сменя се масло, маслен, въздушен и филтър-купе, на 12-15к.


Въздушен филтър на 8000км.

Изображение

Горивният филтър също трябва да се сменя- с нашата нафта на 10к.
Както казва колегата, ако не знаеш историята му, трябва да смениш клапана за картерна вентилация, задължително с оригинален, след това след 60к има комплект за обслужването му и се сменят само някои елементи от него.
Според мен по-подходящо масло е 5В40, 0В40- има по-добра стабилност при натоварен двигател. Ако колата се кара преобладаващо на градско, добре е смяната да се извърши на максимум 10к.
Мотора, както казва колегата, наистина е много надежден, но е добре да се види работата на цилиндрите и ако е необходимо да се почистят дюзите, защото може да се стигне до големи неприятности.
Ако колата е с автоматична скоростна кутия, сега е момента да смениш маслото и- по принцип се препоръчва на 180к, експлоатационните му качества започват да се губят след около 240к.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Dextuar » 27 Окт 2016, 10:25

zvetiko написа:...


Къде препоръчваш проверка на дюзите?

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 27 Окт 2016, 14:39

Моя грешка не съм уточнил колата е комби , със ръчна скоростна кутия е . Относно това скрито меню засега не искам да се ровя тъй като не разбирам още почти нищо и на нескритото , основно ме притеснява това кога след като тръгна мога да газя газта спокойно без да е проблем на мотора . Карам градско но и много извън . В чужбина съм работя и живея там , поне два пъти в годината пътувам до Германия и се прибирам в България. Нафтата съм убеден че е по добра от нашата имам още и пежо дизел сменял съм горивен филтър без видимо да има един боклук в него , тоя мотор само с хубавата нафта ли да го карам или с обикновенна , цената не е от значение , на капачката ми пише да не слагам био дизел с адитив само . Почвам да мисля че задната чистачка просто не работи :D , тъй да не мога да я пусна иначе има сензор за дъжд пускат се сами . Относно М-пакета гледам ги в интернет на вид е като моята немога да разбера разликата освен че е много ниска моята :) . Имам такава степенка но тавана не е черен на волана имам лепенка М но това не е фактор за мен понеже работя в завод за производство на джанти и такива ориганални лепенки имам да си налепя цялата кола все пак аз правя буквално джантите на БМВ , ако кача снимки вътре и вън можете ли да ми кавете да ли е М - пакет ?
Колата е била в сервиз преди то4но 5 480 километра в Германия има написано вси4ко в книжката трябва ли да ги сменя тея филтри и масла сега или да чакам и да карам така , също и не разбрах веригата трябва ли да я сменя сега или ако не кога ? Ставам нахален но имам тая система Start/Stop
само че колата не се гаси сама 4етох много из форума но не виждам да имам такова копче никаде да се пуска и спира, може ли да я няма тая функция или просто е спряна и ако да как се пуска пак при положение че нямам такова копче . Качвам снимки на колата с цел да ми кажете М- пакет ли е и снимка на копчето . Благодаря ви колеги за отговорите ще ми се наложи да питам още неща моля за търпение тъй като сам много бос с БМВ.
14793988_1226236040771847_113342052_n.jpg
14797526_1226236087438509_847222742_n.jpg
14793866_1226255947436523_733176899_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 27 Окт 2016, 22:41

Благодаря за отговорите колеги!! Неразбрах веригата трябва ли да я сменям или не , маслото и филтрите и те ли при положение че са сменяни масла и филтри преди 5-6 к километри , предстои ми прибиране в бг за празниците и незнам дали да си карам така или да ги сменя . Така и неразбрах дали е М-пакет гледах я по ВИН номер ама всичко на немски.Ще кача някоя снимка ако можете да ми кажете и ако е такъв пакет каква е разликата с нормалния относно окачването . .
900072938_5_488x368x75.jpg

900072938_8_488x368x75.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 28 Окт 2016, 7:53

Колега колата на снимките не разбрах твоята ли е?
Тази няма М пакет на снимките.
Дай си вина и ще ти кажем повече подробности за колата.
Последните седем символа от рамата.
На снимката се виждат бутони само за подгрев, няма старт стоп система.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Satanism » 28 Окт 2016, 11:19

Нямаш старт-стоп система, някой те е излъгал, дори без да гледам вина или копчетата ти го казвам.Старт стоп на 325ца чак на новия мотор-демек 2010г.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 28 Окт 2016, 11:59

моята е да , извинявам се там за двата поста един след друг не знаех че трябва да се чака много , помислих че нещо съм объркал и написах пак . Вин номера е КЕ93321 . За веригата никой неми каза сменя ли се или не четох из форума едни казват че не други че се сменя ... :dunno: .
При положение че е била в сервиз в Германия преди 5 месеца и са сменени масла и филтри, оттогава е минала по малко от 6к километра трябва ли да ги сменя или да чакам ?
Ако не е е М-пакет какво и е окачването защото сам на 100% сигурен че е спортно но не знам какво има ли разлика в дискове и накладки и как да разбера какви трябва да сменям ?Има Старт/ Стоп бутона е на таблото не се вижда на снимката от волана , просто нямам никъде такова копче където можеш да я спираш и пускаш и незнам как да пускам и спирам когато ми трябва да гаси двигателя, а това копче е само да палиш и гасиш така ли ?
14804799_1226236247438493_427728891_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 28 Окт 2016, 15:33

Старт стоп системата е за да ти гаси колата когато спираш по светофарите, ти нямаш такава.
От този бутон палиш и гасиш когато ти поискаш, двете неща няма нищо общо.
Дискове и накладки кога да смениш може да се каже според състоянието за дисковете и според борда за накладките.
Щом колата е обслужвана в БМВ в германия вероятно всички стойности на борда за консумативите ще са коректни.
За съжаление в момента не намирам работещ онлайн ВИН декодер за да видя с какво окачване е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91
Детайли за колата: '11

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от steppenwolfbg » 28 Окт 2016, 15:37

[Пич, има разлика между това да не разбираш, и това да пишеш буквално глупости!
Какво очакваш да ти се каже. Ето, аз ти казвам-смени си филтрите, засечи километража, маслото ако искаш.
Пък ти ако искаш сменяй, ако искаш недей. Ама да показваш бутона за палене на колата и да питаш имаш ли старт-стоп система...това те прави опасен на пътя бе мееен. Нямаш елементарни технически познания.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 28 Окт 2016, 17:17

опасен на пътя не бих казал , определено да карам мога , за съжаление се качвам от пежо 206 на това и разлика има голяма . Питам и се интересувам защото не искам да прецакам нещо ей така щото нямам хабер какво натискам и къде се ровя . Така че си прав нямам познания особено по този автомобил затова пиша и чета , затова и казах в началото че ще питам и на някой може да се сторят глупави въпроси но е по добре така срам не срам да питам отколкото после да има нещо от рода абе пипах там и там и незнам кво напраих помагайте . Все пак и тука да я вкарвам в сервиз официален за щяло и не щяло и най вече щото незнам кво съм правил неми се струва добра идея . Повтарям не съм в България и тука езиковата бариера най вече с техническите термини е трудна . Не се сърдя приемам го като критика благодаря ти за което , прав си и си казвам за пет дена няма как да се науча , ако някой толкова го дразни че пиша глупости моля най учтиво просто да проспусне да отговори или ако е някъкав голям проблем да я трият тая тема . Благодаря на висчки за търпението :bchug: .
п.п Никой не ми каза дали веригата се сменя и ако да кога на колко километра .
п.п.п Пежото също е дизел но там нямам страх какво може да стане и пипам смело, пак и няма какво да го разбазикаш и да се осере докато тука само като видя колко функции и копчета има да не казвам като видгнах капака и се хванах за главата , еми разликата е много голяма ,БМВ -то само на сервиз ще ходи идеята е просто да е там за консумативи и евентуален проблем породен от дефект а не от мен като си нямам работа да пипам и да цъкам кадето не ми е работа . Тук пиша и питам да се науча на нещо не да се прая на някой който не съм и да се карам с който и да било .Благодаря на висчки които решат да предадат някакъв опит !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Black-Power » 28 Окт 2016, 18:20

Не с лошо. Човека бърка двете понятия. Колега, ти си със старт/стоп система. Но това не е тази система за която мислиш, като спреш на светофар и да ти гаси колата.
Колата мисля, че е със спорна настройка на окачването. Стойката и е 1към1 с моята.
Stop me, if you can ;)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 28 Окт 2016, 19:45

Колега, няма спортно окачване. Ето тук може да видиш как е излязла от завода: https://bmwvin.co.uk/


Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 28 Окт 2016, 20:27

Благодаря колега за ВИН-номера , бях обеден че има спортно окачване :) едно че е ниска , опитах да я натисна по калника не мърда пак и ония ден като я карах по сериозно просто возията и на магистралата някак си колата е като закована за патя (не знам как да се изразя ), много твърдо вози но както казах нищо не знам още за въпросния автомобил и се учим и свикваме :) . Да питам направи ми впечатление понеже съм нощни смени и сутринта в 5 като я запаля пред завода при палене припушва за няма 10 секунди , немога да определя цвят на пушека оборите са 700 по мое мнение и за минута две стават 650 , мирише някак гадно при палене за въпросните 10 - тина секунди и после нищо това индикация за някой проблем ли е или просто е конденз някакъв ако има значение градусите са между 4-7 и колата е цялата мокра много е влажен климата тук .
Мотора е тих няма някакви странни шумове не тресе (това за шума е по мое мнение) но нямам база за сравнение таи като и без това незнам как трябва да се чува 6-так на място ,карал сам дизел ама 2.0 HDi . Въпроса ми е породен от незнание как е правилно но и от това че имам сертификат с гаранция за изправност на цялата кола минала е пълен контрол на всичко както и гаранция за километрите и ако нещо се окаже неизправно ще им скъсам д-то връщам я да правят ремонтите са за тяхна сметка така че мога да ги натискам за оправяне, видимо колата няма забележка никъде.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook