Въпроси относно 325д

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 08 Ное 2016, 18:36

И при мен така пръскат как се прави тази операция която препоръчваш ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Dextuar » 08 Ное 2016, 18:39

С НЦС експерт и К-ДКАН кабел


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 08 Ное 2016, 18:43

Благодаря :bowdown:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 08 Ное 2016, 20:59

luvri90 написа:И при мен така пръскат как се прави тази операция която препоръчваш ?


Като ти се наложи да си измиеш прозореца със скорост на 120км/ч, ще си благодарен на това че са силни, иначе ще ти се изпикаят върху чистачките ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 08 Ное 2016, 21:30

Наложи ми се и с повече :)
явно по добре да не ги закачам тия чистачки ще им свикна , тука много се ползват почти всеки ден вали , скапан климат е тук , сутринта -1 на обяд +12-13 градуса .....
можеш ли да ми кажеш ония маркуч на снимката какъв е и проблем ли е че е омаслен слиза надолу мисля в кулера но не сам сигурен .
Иначе като свалих капака двигателя свети никъде другаде няма забележка гледах го светих нищо друго само тоя маркуч дето е омаслен там кадето влиза в мотора мисля че там е ЕГР-а ама не сам сигурен .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от kvasilev76 » 09 Ное 2016, 7:21

За цапащите предния капак пръскалки съм махнал направо предпазетеля(бушона).Или е 34 или 43.Едно че не са кой знае колко ефективни но и много течност харчат.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 09 Ное 2016, 8:50

luvri90 написа:Наложи ми се и с повече :)
явно по добре да не ги закачам тия чистачки ще им свикна , тука много се ползват почти всеки ден вали , скапан климат е тук , сутринта -1 на обяд +12-13 градуса .....
можеш ли да ми кажеш ония маркуч на снимката какъв е и проблем ли е че е омаслен слиза надолу мисля в кулера но не сам сигурен .
Иначе като свалих капака двигателя свети никъде другаде няма забележка гледах го светих нищо друго само тоя маркуч дето е омаслен там кадето влиза в мотора мисля че там е ЕГР-а ама не сам сигурен .

Това е маркуча който идва от кулера нормално е да има омасляване от маслени пари в него, но не трябва да има отвън.
Така по снимката това е старо и засъхнало, измий го хубаво и виж дали ще омасли пак.
Не е някаква драма, най много да се наложи подмяна на маркуча, около сто и няколко лева беше.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 28 Юли 2017, 13:48

Здравейте колеги. Бих искал отново да задам някой въпрос :oops: , като предварително благодаря на всички отзовали се преди и занапред колеги които ми помогнаха . Скоро пак ми предстои пътуване до родината и ми се иска да си направя профилактика на колата което включва сваляне на егр , колектора , интеркулера и и тръбите за почистване . Въпроса ми е понеже четох за тия пеперуди или вихрови клапи и се наплаших искам да попитам моя мотор има ли проблеми с тях и наложително ли е да ги махам сменяйки ги с тапи ? Така и така ще се сваля за почистване да искам да ми е мирна главата . Ако има значение да поясня че колата се кара по бързичко и на магистрала рядко слиза под 140 . Ако трябва да се сменят тия клапи кой размер са за моя мотор и от бг или някой колега мога ли да си ги поръчам ? Благодаря ви предварително !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Satanism » 28 Юли 2017, 16:05

Нямаш такива ти.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 29 Юли 2017, 12:26

Благодаря колега :bchug: Няма да ги мисля :)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от b00st » 31 Юли 2017, 9:50

kvasilev76 написа:За цапащите предния капак пръскалки съм махнал направо предпазетеля(бушона).Или е 34 или 43.Едно че не са кой знае колко ефективни но и много течност харчат.

Ми ако го правите в движение миенето с над 40 няма да ви пръска капака, тавана и задното стъкло, ами ще си пръска само където трябва и на фаровете и дюзите на стъклото, ма то е мислено по тоя начин да работи :)
Иначе Бай Ганьо обича така да оправя нещата, директно маха бушона. Да не говорим, че може да се кодира интервала за миене на фаровете от 3 на 5 пръскания. Аз лично като не искам да ми мие фаровете просто не задържам лостчето на чистачките, правя 2-3 пръскания на интервали и си пускам сам чистачките с щракване надолу на лоста.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от Dextuar » 31 Юли 2017, 14:03

Или с 2 клика преместваш количеството на изпръскана течност, интервала и интензитета или просто ги спираш СОФТУЕРНО ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 31 Юли 2017, 22:31

На тях пръскалки им свикнах вече :lol:
Интересуваха ме тия вихрови клапи че бая се бях филмирал след прочетеното из форума и все си мислех че ги имам и аз , но щом ги нямам или не са проблемни няма какво да ги мисля . Имам обаче друга питанка колеги колата не беше карана няколко дена понеже съм болничен и ми направи впечатление че като я запалих беше се занулил часовника ??? мисля че е от акумулатора но нямам никакви проблеми с палене или каквото и да било освен че сега като я отключвам и заключвам не ми светят ринговете само интериорното осветление и дръжките на вратите . Въпроса мие как мога да си го оправя това да е както си беше влизам в настройките през лостчето всичко е наред но не светят , може ли да ми е слаб акумулатора и нарочно да ги спира да не светят ??? или проблема е друг ? Благодаря ви предварително :bchug:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от vld » 01 Авг 2017, 7:07

luvri90 написа:На тях пръскалки им свикнах вече :lol:
Интересуваха ме тия вихрови клапи че бая се бях филмирал след прочетеното из форума и все си мислех че ги имам и аз , но щом ги нямам или не са проблемни няма какво да ги мисля . Имам обаче друга питанка колеги колата не беше карана няколко дена понеже съм болничен и ми направи впечатление че като я запалих беше се занулил часовника ??? мисля че е от акумулатора но нямам никакви проблеми с палене или каквото и да било освен че сега като я отключвам и заключвам не ми светят ринговете само интериорното осветление и дръжките на вратите . Въпроса мие как мога да си го оправя това да е както си беше влизам в настройките през лостчето всичко е наред но не светят , може ли да ми е слаб акумулатора и нарочно да ги спира да не светят ??? или проблема е друг ? Благодаря ви предварително :bchug:

Паднал ти е акумулатора, така е като станат на по 10 години и не държат, просто го смени ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.10.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91 325д
Мечтае да кара: Nissan GT-R

Re: Въпроси относно 325д

Мнение от luvri90 » 01 Авг 2017, 12:40

и аз така помислих време му е за смяна вече :) . Доколкото разбрах за моята кола ще трябва акумулатор серия AGM нали ?
има ли значение че колата има - Brake Energy Regeneration ?
това влияе ли на избора и доколкото съм разбрал след смяната трябва да се регистрира новия акумулатор за да го зарежда правилно колата . Има ли нещо специфично при самата смяна или е както на всяка кола и не пречи да няма ток докато се сменя акумулатора ?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook