Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от b00st » 12 Юни 2017, 9:59

Ако от собственик май най-добре да е със софийска регистрация. Тези неприятности на колегата ми напомнят какъв двоен стандарт имаме за регистриране на коли в държавата...
Дано поне ти дадат колата така на отговорно пазене, която ще си е вечно твоя, но пак е нещо, както казаха колегите.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 12 Юни 2017, 10:21

b00st написа:Ако от собственик май най-добре да е със софийска регистрация. Тези неприятности на колегата ми напомнят какъв двоен стандарт имаме за регистриране на коли в държавата...
Дано поне ти дадат колата така на отговорно пазене, която ще си е вечно твоя, но пак е нещо, както казаха колегите.

А не съм съгласен, схема за регистриране на гепеняци двойници може и да има някъде, (ако не се лъжа пловдив наскоро се прочу с това) но в КАТ София на 10-ти канал абсолютно винаги се гледа всичко и то много сериозно!
Там крадена кола няма вариант да не я хванат.
Аз направо изтръпна като регистрирах Е61цата, един нит на калника отпред в дясно беше свалян защото колата е имала удар и покрай ремонта е разглобявано, аз естествено изобщо не го бях видял...
И като дойде моя ред на канала, почнаха огледите, първия нещо не я хареса, дойде втори, дойде трети с една лупа "вика шрифта е перфектен" аз направо унемях и ги питам какво става бе хора вече половин час я гледате, а те си мълчът, дойде четвърти с някакъв рентген, гледаха останалите места по шасио където има шампована рама, сравняваха лепенките, чоплиха ги да видят дали са оригиналните..., направо изтръпнах :shock:
Накрая дойде шефа им, поогледа и той и вика я дай документите, гледа струва и като прочете че е купена от Швейцария с удар и ме пусна. :D
Направо тия 40 минути проверки ми се сториха като цял ден, с жена ми изтръпнахме, вече направо си го представях как ще го преследвам тоя дето ми я продаде, ама се размина де :D
Това е нещо което не го знаех, купиш ли крадена кола или с някакви манипулации по рамата, щото може и да не е крадена и пак да има манипулации от разни застрахователни измами, последния по схемата гори, демек крайния купувач.
Останалите не ги търсят за нищо :banghead:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 12 Юни 2017, 10:25

indj написа:В светлина на предишните ми постове имам малко шизофренен въпрос, но просто не мога да си позволя да остана без кола тъй като работата ми е свързана с постоянно пътуване.

И имайки предвид събитията съм много "на тръни" за нова покупка :/ И след като покарах вече едни 300км такава кола някак си не ми се иска да търся друго (инат от яд) .... Въпреки всичко какво мислите за този автомобил ... http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3mxxet ... Човека е от София и поне има вече Софийска регистрация колата ... Частно лице е, ще я видя и покарам довечера и направо в сервиза, но ако някой я е гледал или има инфо за тази кола, ще съм благодарен да сподели. Регистрирана е миналата година... много са ми съмнителни тия препродажби през по-малко от година, но човека твърди, че трудно си обслужва кредитите и за това я продавал ...

Поздрави


По снимките колата няма ДПФ, километража по 3 :!:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.03.2015
Кара: BMW E91

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от opsi4 » 12 Юни 2017, 10:43

indj написа:В светлина на предишните ми постове имам малко шизофренен въпрос, но просто не мога да си позволя да остана без кола тъй като работата ми е свързана с постоянно пътуване.

И имайки предвид събитията съм много "на тръни" за нова покупка :/ И след като покарах вече едни 300км такава кола някак си не ми се иска да търся друго (инат от яд) .... Въпреки всичко какво мислите за този автомобил ... http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3mxxet ... Човека е от София и поне има вече Софийска регистрация колата ... Частно лице е, ще я видя и покарам довечера и направо в сервиза, но ако някой я е гледал или има инфо за тази кола, ще съм благодарен да сподели. Регистрирана е миналата година... много са ми съмнителни тия препродажби през по-малко от година, но човека твърди, че трудно си обслужва кредитите и за това я продавал ...

Поздрави


Понеже ежедневно минавам от покрай тази кола и гледам, че седи на същото място от снимките вече над половин година, явно не се кара изобщо.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от b00st » 12 Юни 2017, 10:46

vld написа:
b00st написа:Ако от собственик май най-добре да е със софийска регистрация. Тези неприятности на колегата ми напомнят какъв двоен стандарт имаме за регистриране на коли в държавата...
Дано поне ти дадат колата така на отговорно пазене, която ще си е вечно твоя, но пак е нещо, както казаха колегите.

А не съм съгласен, схема за регистриране на гепеняци двойници може и да има някъде, (ако не се лъжа пловдив наскоро се прочу с това) но в КАТ София на 10-ти канал абсолютно винаги се гледа всичко и то много сериозно!
Там крадена кола няма вариант да не я хванат.
Аз направо изтръпна като регистрирах Е61цата, един нит на калника отпред в дясно беше свалян защото колата е имала удар и покрай ремонта е разглобявано, аз естествено изобщо не го бях видял...
И като дойде моя ред на канала, почнаха огледите, първия нещо не я хареса, дойде втори, дойде трети с една лупа "вика шрифта е перфектен" аз направо унемях и ги питам какво става бе хора вече половин час я гледате, а те си мълчът, дойде четвърти с някакъв рентген, гледаха останалите места по шасио където има шампована рама, сравняваха лепенките, чоплиха ги да видят дали са оригиналните..., направо изтръпнах :shock:
Накрая дойде шефа им, поогледа и той и вика я дай документите, гледа струва и като прочете че е купена от Швейцария с удар и ме пусна. :D
Направо тия 40 минути проверки ми се сториха като цял ден, с жена ми изтръпнахме, вече направо си го представях как ще го преследвам тоя дето ми я продаде, ама се размина де :D
Това е нещо което не го знаех, купиш ли крадена кола или с някакви манипулации по рамата, щото може и да не е крадена и пак да има манипулации от разни застрахователни измами, последния по схемата гори, демек крайния купувач.
Останалите не ги търсят за нищо :banghead:

Аз с моята не го мислих много понеже е с фактура на пълната стойност, ама пак варианта за разправии не е благоприятен. В КАТ на каналите минах за 10 минути. Риск си има винаги, иначе казах за двойния стандарт, че само в КАТ София може да гледат обстойно, по провинцията никъв проблем да регистрираш кола с манипулации.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 12 Юни 2017, 11:51

Много кофти ситуация се е получила, дано да е с добър край.
Моята вече е имала Софийска регистрация, чувствам се по-спокоен. :)
Иначе присъствах на случай на конфискация на кола на приятел на Българо-Турската граница. Направо я разхвърляха половината за нула време. Човека я кара 6 години, докато на първото излизане от граница разбра, че колата му е с пренабита рама и крадена. Един месец, след като я регистрирал я обявили за издирване. Стоя 3 месеца в Свиленград и му я върнаха с прокурорско решение, тъй като застрахователя нямал претенции вече. Сега си я кара така и е вечно негова. Но все пак това е по-добрия вариант, отколкото да не ти я върнат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 12 Юни 2017, 12:07

exc написа:Много кофти ситуация се е получила, дано да е с добър край.
Моята вече е имала Софийска регистрация, чувствам се по-спокоен. :)
Иначе присъствах на случай на конфискация на кола на приятел на Българо-Турската граница. Направо я разхвърляха половината за нула време. Човека я кара 6 години, докато на първото излизане от граница разбра, че колата му е с пренабита рама и крадена. Един месец, след като я регистрирал я обявили за издирване. Стоя 3 месеца в Свиленград и му я върнаха с прокурорско решение, тъй като застрахователя нямал претенции вече. Сега си я кара така и е вечно негова. Но все пак това е по-добрия вариант, отколкото да не ти я върнат.

Въпрос - такава кола можеш ли да я застраховаш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 12 Юни 2017, 12:26

Знам, че каско му отказаха, гражданска си има. Поне си я кара редовно, значи има.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Bexim » 12 Юни 2017, 13:35

Като е така - на части, поне е нещо... Или си я караш невзрачна, за да не събира погледи и така..
К** капан си е..
Моята като я гледаха и момчето на 10-ти канал, определено много си разбираше от работата.. Бивш БОП-аджия с автокражби точно се е занимавал преди това. Заговорихме се.. Няма лабаво там.. Да можеше повечето полицаи да са такива, нямаше да е такова положението.. :paranoid:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.01.2010

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от encoti » 12 Юни 2017, 18:48

Може ли някой да ми провери историята на една кола по рама?

WBAVT91020KT89287

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 22.04.2012
Пол: Мъж

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Hannibalbg » 12 Юни 2017, 22:31

Относно манипулациите по рама, внимавайте. Продава се 1 бяло Е92 330d, което след справка с рег. номер в гаранционния фонд излиза вин на VW Polo :kuku: . С последните 7 символа на вина пък в bimmer.work излиза черно F11 :mhihi:

Нарочно не пускам линк към обявата, може продавачите да следят темата :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 5.08.2011
Пол: Мъж
Кара: bmw e 46 318i

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от palneza » 13 Юни 2017, 10:49

Здравейте отново, в по горен пост бях поискал менени за този автомобил http://www.cars.bg/offer/c2162536#comment и все още бих желал да ми дадете съвети и мнения, както за колата, така и за модела, мотора, цената и т.н. Благодаря предварително.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 13 Юни 2017, 14:08

palneza написа:Здравейте отново, в по горен пост бях поискал менени за този автомобил http://www.cars.bg/offer/c2162536#comment и все още бих желал да ми дадете съвети и мнения, както за колата, така и за модела, мотора, цената и т.н. Благодаря предварително.

Мотора е здрав, модела е супер успешен, конкретно на тази километража не е реален със сигурност.
Постно БМВ с най малкия мотор не е най желаната покупка.
Харчи колкото 320 но не върви като него.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от bai_ILIA » 13 Юни 2017, 15:39

indj написа:много са ми съмнителни тия препродажби през по-малко от година, но човека твърди, че трудно си обслужва кредитите и за това я продавал ...

Поздрави


имам 3-4 приятели, които сменят по 2-3 коли годишно. така, че незнам защо всички толкова много се съмнявате. не всеки е като форумните манияци да си гледа колата, да си я кара, да си я подобрява и т.н. :yes: има хора даже маслото не и сменят, направо колата :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Тема 2. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Bexim » 13 Юни 2017, 16:47

За 12 години стаж съм сменил 12 коли, като едната я карах над 3 години, само нея..
Не съм имал недоволен клиент след мен, така че, който има предубеждения, а не проверява - той губи.. :yes:
Ходиш гледаш, решаваш, това е. Поддръжка и ремонти на коли втора ръка винаги има.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook