N52 грешки 29F5, 29F4 Catalyst System Effeciency

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: N52 грешки 29F5, 29F4 Catalyst System Effeciency

Мнение от zaharia » 18 Юли 2017, 12:04

FE LIPE написа:Значи решението за премахване на появяването на тази грешка е смяна гумички на клапани и на масления сепаратор?Ориентировъчно в Пловдив дали може да я свърши някой тази работа и цена горе-долу?

Дали е решение в товоя случай може да кажеш само след смяната която не е евтина. В общия случай пишат, че грешката се дължи на прекалено богата смес с гориво ако правилно съм разбрал. Затова е редно преди да се хвърляш на ремонти да откриеш причината, а това както се оказва е много трудно, защото може да се предизвиква от проблеми в работата на най-различни компоненти по колата! Гледах по немските форуми хората се борят като сменят сумата и части - в крайна сметка безрезултатно или с кратковремен ефект. Според няма никакъв смисъл да се хвърлят много пари напосоки, без да си сигурен, че ще има ефект, но всеки сам си преценява. С горната грешка човек може да си кара без без проблем, защото тя не е критична. Предполагам и аз я имам - светва ми жълтата лампа с двигателя което уж означава проблем с изгорелите газове като дам на контакт, но за съжаление с тия програмки на телефона дето ги ползвам Carly или Deep OBD не ми излизат грешки при четенето.
Последна промяна zaharia на 18 Юли 2017, 22:48, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: гр.Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 к.с. N46B20B
Детайли за колата: arctic metallic

Re: N52 грешки 29F5, 29F4 Catalyst System Effeciency

Мнение от FE LIPE » 18 Юли 2017, 20:18

Аз диагностицирах именно с Carly ,имам я платена,с Carly също така изтрих грешката и чека изгасна.Интересното е че имам автомобила трета година вече,винаги си е горяла по толкова масло,а сега реши да светва чека.Колата ми е на 77 000 км .Досега не съм имал никога никаква грешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: N52 грешки 29F5, 29F4 Catalyst System Effeciency

Мнение от merx » 19 Юли 2017, 8:54

FE LIPE написа:Аз диагностицирах именно с Carly ,имам я платена,с Carly също така изтрих грешката и чека изгасна.Интересното е че имам автомобила трета година вече,винаги си е горяла по толкова масло,а сега реши да светва чека.Колата ми е на 77 000 км .Досега не съм имал никога никаква грешка.

Аз съм с N46 и сменени гумички, но преди пак си излизаше тази грешка. Гори доста по-малко от 1л масло на 10к км. След проблем с едната бобина и смяната й вече чека ми светва доста по-рядко и то единствено при извънградско като я напъна повечко. Преди това почти всяка седмица при градско из София.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.01.2017
Пол: Мъж

Re: N52 грешки 29F5, 29F4 Catalyst System Effeciency

Мнение от balkanski_1991 » 28 Яну 2018, 15:36

На мен одеве ми светна пак на е60 н52б30....ама аз си я чистя и въобщеее не ми дреме

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook