Проблем-Чистачките не искат да спрат

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Проблем-Чистачките не искат да спрат

Мнение от rAd000 » 13 Мар 2016, 20:08

Колеги, преди известно време имах дълго пътуване валеше през целият път чистачките работеха нормално на автоматични.След като спрях разбрах че те не искаха да се спрат каквото и да правех(лостчето не реагираше).Загасих колата продължаваха да работят дори я заключих но те продължаваха да "чистят".Откачих акумулатора и спряха.След отново закачване на акумулатора продължиха, решението беше в жабката-бушоните релето беше изкарано лекичко го побутнах и всичко се оправи беше късно вечерта след 10-часово пътуване просто си легнах не обърнах сериозно внимание на проблема.2 месеца по късно-вчера сухо време минах през автомивката понамокри се колата и същият проблем чистачките.Имах повече време и разгледах - от буксите на релето имаше кална зелена вода по релето, явно дава накъсо.Въпросът ми е откаде идва тази вода там как изобщо е възможно.По нищо друго няма вода освен по релето за чистачките(от там избива явно).Мисля да сменя релето с ново но не мисля че ще спре да избива вода от там като е с ново реле.Прикачвам снимки по-долу.

Снимка реле-1.1
Изображение
Снимка реле-1.2
Изображение

Снимки на таблото - вижда се позеленясалото от вода на определеното място за релето в ляво на снимката в ляво от двата червени бушона по 40
Изображение

това е в нормалното си положение релето е зеленкото в ляво на снимката
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Re: Проблем-Чистачките не искат да спрат

Мнение от rAd000 » 21 Мар 2016, 22:52

" Благодаря доста помогнахте ;) "
Оправи си сам: Зачиствате мястото на релето и си купувате ново на мен ми струваше 11,96евро от БМВ.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook