Проблем с LED стопове на 90LCI

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от ///Mitaka » 11 Мар 2016, 23:44

Здравейте колеги. Взех си LED стопове и заден капак от LCI. с ФРМ1 модул съм + AHL функция (ако има значение изобщо) Проблема е следния: вързвам двата стопа(само външните за сега) обаче на десния ледовете на мигача светят в пъти по-слабо от тези на левия стоп. Възможно ли е проблема да идва от модула или проблема е чисто технически в самия стоп. И ако някой има представа къде и кой може да ги оправи, ще съм ви безкрайно благодарен.
stopove12.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от oci » 12 Мар 2016, 0:38

///Mitaka написа:Здравейте колеги. Взех си LED стопове и заден капак от LCI. с ФРМ1 модул съм + AHL функция (ако има значение изобщо) Проблема е следния: вързвам двата стопа(само външните за сега) обаче на десния ледовете на мигача светят в пъти по-слабо от тези на левия стоп. Възможно ли е проблема да идва от модула или проблема е чисто технически в самия стоп. И ако някой има представа къде и кой може да ги оправи, ще съм ви безкрайно благодарен.
stopove12.jpg

Тези стопове могат да се направят и с твоя фрм1. Не е нужно да се сменя

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от Atsalov » 12 Мар 2016, 0:41

Проблема ти е в диодите на мигача. Или се сменя целия стоп или рискуваш да го отвориш. Колегата Taruno има невероятен опит с това :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от ///Mitaka » 12 Мар 2016, 0:49

Аз вече си поръчах frm2 + Ahl, тъй като искам да си пусна "welcome lights" , и да ми се пуска халогена при навиване на волана. Значи да разбирам, че проблема е в самия стоп. Само ще помоля да ми обясните кой пин с кой се разменя в буксата на вътрешните стопове ?
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 29.08.2010
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320dA M47
Детайли за колата: УНИКАТ!!1

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от bmw_machine » 12 Мар 2016, 9:31

Колега, имах подобен проблем. Оказа се не проблем, а екстра, за която не знаех. Нарича се "светлини за паркиране" и представлява по-силно светещ габарит от едната страна, с цел в тъмното да се вижда, че има паркирана кола :kuku: Ето повече информация и как се изключва:

svetlini_parkirane.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от Atsalov » 12 Мар 2016, 10:05

bmw_machine написа:Колега, имах подобен проблем. Оказа се не проблем, а екстра, за която не знаех. Нарича се "светлини за паркиране" и представлява по-силно светещ габарит от едната страна, с цел в тъмното да се вижда, че има паркирана кола :kuku: Ето повече информация и как се изключва:

svetlini_parkirane.jpg





Колега, очевидно е, че не си прочел въпроса на автора на темата, но поне погледни снимката. :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от Taruno » 12 Мар 2016, 11:11

Както ти казах на лично просто са ти продали неработещи, с внимание и нерви се подменят ледовете и си в играта

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от batzlati » 12 Мар 2016, 21:13

///Mitaka написа:Здравейте колеги. Взех си LED стопове и заден капак от LCI. с ФРМ1 модул съм + AHL функция (ако има значение изобщо) Проблема е следния: вързвам двата стопа(само външните за сега) обаче на десния ледовете на мигача светят в пъти по-слабо от тези на левия стоп. Възможно ли е проблема да идва от модула или проблема е чисто технически в самия стоп. И ако някой има представа къде и кой може да ги оправи, ще съм ви безкрайно благодарен.
stopove12.jpg

Колега , проблема е в платката с диодите на мигача. Тънките моменти са два. Внимателно да се разлепи стопа , за да се изкара самата платка. И после много внимателно да се припоят пътечките и диодите. Аз , като извадя платката , пускам и ток от трафчето и леко с пръсти като я понатисна (започва да свети нормално) , си показва кой ред е "згънал".
Вероятно сам няма да се справиш , за това потърси някой телевизионен техник да запоява.
После залепяш стопа с безцветен силикон и ... :driving:
Успех :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от ///Mitaka » 12 Мар 2016, 21:25

batzlati написа:
///Mitaka написа:Здравейте колеги. Взех си LED стопове и заден капак от LCI. с ФРМ1 модул съм + AHL функция (ако има значение изобщо) Проблема е следния: вързвам двата стопа(само външните за сега) обаче на десния ледовете на мигача светят в пъти по-слабо от тези на левия стоп. Възможно ли е проблема да идва от модула или проблема е чисто технически в самия стоп. И ако някой има представа къде и кой може да ги оправи, ще съм ви безкрайно благодарен.
stopove12.jpg

Колега , проблема е в платката с диодите на мигача. Тънките моменти са два. Внимателно да се разлепи стопа , за да се изкара самата платка. И после много внимателно да се припоят пътечките и диодите. Аз , като извадя платката , пускам и ток от трафчето и леко с пръсти като я понатисна (започва да свети нормално) , си показва кой ред е "згънал".
Вероятно сам няма да се справиш , за това потърси някой телевизионен техник да запоява.
После залепяш стопа с безцветен силикон и ... :driving:
Успех :)


Благодаря за информацията, но според мен, по-добрия вариант е да се изреже стопа от вътрешната страна и после да се залепи. И все пак ако някой от София ги прави тези интервенции да даде координати и да идвам утре.

Друг важен въпрос за който се сетих е: лесно ли се прехвърля инсталацията от единия капак на другия ?
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем с LED стопове на 90LCI

Мнение от Taruno » 12 Мар 2016, 22:05

///Mitaka написа:
batzlati написа:
///Mitaka написа:Здравейте колеги. Взех си LED стопове и заден капак от LCI. с ФРМ1 модул съм + AHL функция (ако има значение изобщо) Проблема е следния: вързвам двата стопа(само външните за сега) обаче на десния ледовете на мигача светят в пъти по-слабо от тези на левия стоп. Възможно ли е проблема да идва от модула или проблема е чисто технически в самия стоп. И ако някой има представа къде и кой може да ги оправи, ще съм ви безкрайно благодарен.
stopove12.jpg

Колега , проблема е в платката с диодите на мигача. Тънките моменти са два. Внимателно да се разлепи стопа , за да се изкара самата платка. И после много внимателно да се припоят пътечките и диодите. Аз , като извадя платката , пускам и ток от трафчето и леко с пръсти като я понатисна (започва да свети нормално) , си показва кой ред е "згънал".
Вероятно сам няма да се справиш , за това потърси някой телевизионен техник да запоява.
После залепяш стопа с безцветен силикон и ... :driving:
Успех :)


Благодаря за информацията, но според мен, по-добрия вариант е да се изреже стопа от вътрешната страна и после да се залепи. И все пак ако някой от София ги прави тези интервенции да даде координати и да идвам утре.

Друг важен въпрос за който се сетих е: лесно ли се прехвърля инсталацията от единия капак на другия ?


прехвърлянето е елементарно за 5 мин работа, но след като вече съм отварял 4ри стопа повярвай ми по-чисто е със стъклото - рязането 1во изглежда адски зле, второ се получават микробалончета при пластмасовата заварка и може да влиза влага 9това важи и за отварянето на стъклото, но там поне лесно се уплътнява)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook