Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от vld » 20 Ное 2017, 13:46

Дам това са горе долу цените 800+350+200 тотал 1350 акого направиш наведнъж, че някои не вярваме от първия път че маховаика е щета и сваляме кутия по два пъти :mhihi:
Моя махових не беше радрънкан, но му беше разбит лагера и издаваше много неприятен звук, заради който го смени иначе демпфера му е здрав от всякъде :yes:
Та мисълта ми е, че това на свален махових не се вижда по никакъв начин, надяваш се шума да е от лагера на съединителя, но докато не сглобиш и не видиш че шума е остана не ти се вярва.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 22.09.2016
Местоположение: Враца, Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330xd e90
Мечтае да кара: John Deere

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от Plamenv » 21 Ное 2017, 10:59

И аз съм за маховик и съединител. Мисля че към 1400лв е комплект на лук. Като работи на място се чува паразитен шум, като тръгвам по рязко с по малко газ тресе и също при ускорение от 1000 оборота например като дам до доло се чува шум който изчезва после.
Аз имам 330ката от 1 година и 2 месеца и доста пари вкарах в нея защото не гледах като копувах..
Купих я заради историята в бмв и километрите( беше на 190 000)
Сменях амортисьори накладки, биалетки предни, махнах дпф, егр , термостати бмв, масла на кутия и на раздатка, смених някой работещи части (мап и маф), гуми и още сигурно но не се сещам.. Остана маховика който мисля да го сменя лятото.. мисля че може да изкара..
Не съм сменявал маслата в дифовете и съм за тампон на задния диф. Трябва ли задължително да се сменя маслото в дифовете?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от vld » 21 Ное 2017, 11:45

Plamenv написа:И аз съм за маховик и съединител. Мисля че към 1400лв е комплект на лук. Като работи на място се чува паразитен шум, като тръгвам по рязко с по малко газ тресе и също при ускорение от 1000 оборота например като дам до доло се чува шум който изчезва после.
Аз имам 330ката от 1 година и 2 месеца и доста пари вкарах в нея защото не гледах като копувах..
Купих я заради историята в бмв и километрите( беше на 190 000)
Сменях амортисьори накладки, биалетки предни, махнах дпф, егр , термостати бмв, масла на кутия и на раздатка, смених някой работещи части (мап и маф), гуми и още сигурно но не се сещам.. Остана маховика който мисля да го сменя лятото.. мисля че може да изкара..
Не съм сменявал маслата в дифовете и съм за тампон на задния диф. Трябва ли задължително да се сменя маслото в дифовете?

За диференциалите може би е добре да го смениш, но аз примерно никога не съм сменявал масло на обикновен диф на нито едно БМВ, никога не ми се е развалял диференциал.
На някои колеги им се разтичат, почват да вият и прочие проблеми, за да е здрав един диференциал има едно много просто правило което трябва да се спазва и то е, "да не се дава газ по гадна настилка" което буквално означава да не дрифтиш пързаляш и да не се въртиш на плацове с дупки, ако е равно няма драма.
Виж за раздатката там вече е хубаво да се сменя маслото на определен интервал.
На 190к км. малко ми се вижда странно да са и заминали толкова много работи, това говори за кофти експлоатация от предния собствени, тоест нередовна смяна на масла, кофти нафта и прочие.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 22.09.2016
Местоположение: Враца, Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330xd e90
Мечтае да кара: John Deere

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от Plamenv » 21 Ное 2017, 13:23

Маховик нормално да притрака на 200к, дпф ми казаха че е имал някаква грешка и просто реших да го махна, без значение какво му е състоянието. Реално колата си вървеше нормално, и нее имала дертове, аспуха беше много чист и дори мисля че ме преметнаха малко с него но не ме е яд. Единствено егр ми направи голяма мизерия и заради него смених работещ мап и работещ маф.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от vvasilev1 » 21 Ное 2017, 18:36

Plamenv написа:И аз съм за маховик и съединител. Мисля че към 1400лв е комплект на лук. Като работи на място се чува паразитен шум, като тръгвам по рязко с по малко газ тресе и също при ускорение от 1000 оборота например като дам до доло се чува шум който изчезва после.
Аз имам 330ката от 1 година и 2 месеца и доста пари вкарах в нея защото не гледах като копувах..
Купих я заради историята в бмв и километрите( беше на 190 000)
Сменях амортисьори накладки, биалетки предни, махнах дпф, егр , термостати бмв, масла на кутия и на раздатка, смених някой работещи части (мап и маф), гуми и още сигурно но не се сещам.. Остана маховика който мисля да го сменя лятото.. мисля че може да изкара..
Не съм сменявал маслата в дифовете и съм за тампон на задния диф. Трябва ли задължително да се сменя маслото в дифовете?
Кое е много... накладки, биалетки, термостат и амортисьори?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 22.09.2016
Местоположение: Враца, Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330xd e90
Мечтае да кара: John Deere

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от Plamenv » 22 Ное 2017, 0:47

Забравил съм да спомена демферната шайба, свещи и реле.+махане на пеперуди

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от Dextuar » 22 Ное 2017, 7:16

А какъв би бил минималния доход за поддръжка на F30 330d, все пак първите са със същите мотори като e90 LCI?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от vvasilev1 » 22 Ное 2017, 7:27

Plamenv написа:Забравил съм да спомена демферната шайба, свещи и реле.+махане на пеперуди
Всичко това са консумативи. Няма аварии - турбо, дюзи, кутия, мотор.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от vld » 22 Ное 2017, 9:10

dextuar написа:А какъв би бил минималния доход за поддръжка на F30 330d, все пак първите са със същите мотори като e90 LCI?


Тази кола ти струва средно по 350лв. на месец само да ти е паркирана в гаража, това е данък+каско.
Ако не е гаранционна според мен трябва да ти влизат поне 4к на месец, за да не се чувстваш зависим.
С кола за 50-60к, защото толкова струват хубавите екземпляри, би трябвало поне 2-3 години да нямаш проблеми.
Освен обслужване на консумативи, други ремонти не се очакват, но (винаги има едно голямо НО) ако нещо стане трябва да можеш да реагираш това е.
Много зависи какви раходи имаш, плащаш ли наеми, ипотеки, кредити и прочие, колко от дохода ти отива за да живееш и колко от него си склонен да заделиш за автомобил.
Щото реално в най отимистичния вариант и с 2000лв. доход можеш да я караш, но с тоя доход просто ще си на ръба абсолютно всеки път когато се наложи да си купиш нови гуми например.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от x7z » 22 Ное 2017, 17:19

месечна подръжка .N52B25A... с бензина лично 200/250 лева от който ако се разбият :
-50 гараж
-75 лева месечно / от каско 910 лева на кола застрахована с пълно каско за 15 000 /
-и 80 или 130 за бензин зависи къде се кара /ори в града 12 /
задължително се отделят примерно по 100/150 лева за някой неочакван ремонт ако въобще изкочи и така ...
демек за колата месечно идва 300 400 лева от който 50 % за нужни другите да не дава ,,, )

цени :
варианти много всеки ползва отстъпки и все по малко пазарят от БГ .... тука за акумолатор 730 лева с 2 години гаранция от БМВ ... а афтyрмаркет 3 години 260 лева среден клас /Нe AGM/

така че подржката сна самият автомобил зависи от състоянието му ! не само за модел ...
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от vicho » 22 Ное 2017, 21:01

x7z написа:месечна подръжка .N52B25A... с бензина лично 200/250 лева от който ако се разбият :
-50 гараж
-75 лева месечно / от каско 910 лева на кола застрахована с пълно каско за 15 000 /
-и 80 или 130 за бензин зависи къде се кара /ори в града 12 /
задължително се отделят примерно по 100/150 лева за някой неочакван ремонт ако въобще изкочи и така ...
демек за колата месечно идва 300 400 лева от който 50 % за нужни другите да не дава ,,, )

цени :
варианти много всеки ползва отстъпки и все по малко пазарят от БГ .... тука за акумолатор 730 лева с 2 години гаранция от БМВ ... а афтyрмаркет 3 години 260 лева среден клас /Нe AGM/

така че подржката сна самият автомобил зависи от състоянието му ! не само за модел ...



АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!

другите правописни и граматически грешки в поста не искам да коментирам...

п.с. 120 лв бензин на месец... :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 CSL
Детайли за колата: 325/625

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от Bokoftw » 22 Ное 2017, 21:45

vicho написа:
x7z написа:месечна подръжка .N52B25A... с бензина лично 200/250 лева от който ако се разбият :
-50 гараж
-75 лева месечно / от каско 910 лева на кола застрахована с пълно каско за 15 000 /
-и 80 или 130 за бензин зависи къде се кара /ори в града 12 /
задължително се отделят примерно по 100/150 лева за някой неочакван ремонт ако въобще изкочи и така ...
демек за колата месечно идва 300 400 лева от който 50 % за нужни другите да не дава ,,, )

цени :
варианти много всеки ползва отстъпки и все по малко пазарят от БГ .... тука за акумолатор 730 лева с 2 години гаранция от БМВ ... а афтyрмаркет 3 години 260 лева среден клас /Нe AGM/

така че подржката сна самият автомобил зависи от състоянието му ! не само за модел ...



АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!

другите правописни и граматически грешки в поста не искам да коментирам...

п.с. 120 лв бензин на месец... :mhihi:



Мале Вичо Я се чувствам богат като поддържам кола на 10год. която не е кой знае кво и въпреки всичко,понякога ме "задъхва" , а не мога да се оплача от приходи,но това е друга тема.Само данъци,каско,гражданска и преглед като ги разбиеш на 12 месеца ти идват едни 200-300 лв.
всеки месец още преди да съм се качил в нея.За кола която се използва ежедневно и без значение градско/извънградско ти трябват още едни 250-300 лв. без значение нафта/бензин/газ.Оттам си правим изводи ,че едни минимум 600лв без ремонти и непредвидени разходи си трябват за кола от такъв клас(все още).Аз лично съм набил 6к+ за 7 месеца откакто я имам :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от Gqbriel » 22 Ное 2017, 22:40

vicho написа:
x7z написа:месечна подръжка .N52B25A... с бензина лично 200/250 лева от който ако се разбият :
-50 гараж
-75 лева месечно / от каско 910 лева на кола застрахована с пълно каско за 15 000 /
-и 80 или 130 за бензин зависи къде се кара /ори в града 12 /
задължително се отделят примерно по 100/150 лева за някой неочакван ремонт ако въобще изкочи и така ...
демек за колата месечно идва 300 400 лева от който 50 % за нужни другите да не дава ,,, )

цени :
варианти много всеки ползва отстъпки и все по малко пазарят от БГ .... тука за акумолатор 730 лева с 2 години гаранция от БМВ ... а афтyрмаркет 3 години 260 лева среден клас /Нe AGM/

така че подржката сна самият автомобил зависи от състоянието му ! не само за модел ...



АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!
АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!! АКУМУЛАТОР!!!

другите правописни и граматически грешки в поста не искам да коментирам...

п.с. 120 лв бензин на месец... :mhihi:

Аз не разбирам,тая кола само уикенда ли я кара...30ката беше 50лв за 3 дена..25цата сега не виждам да е по-тънко(оставям,че е на газ) ..как 130лв на месец незнам..освен ако се кара уикендите само..


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от bai_ILIA » 22 Ное 2017, 23:37

Стига сме харчили пари за вехтите БМВ-та, идва Блек Фрайдей и голямата пукница :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: Минимален доход за поддръжка на е90 330xd

Мнение от x7z » 22 Ное 2017, 23:52

елементарно е да се досети човек че щом се правят постояни правописни грешки може да има причина ...
а друго това ,че се изразходва +- околко 60 65 литра бензин месечно незнам кое му е чудното ....
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook