Проблем със плафоните в багажника.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Проблем със плафоните в багажника.

Мнение от 2707E91 » 15 Фев 2016, 9:56

Колеги,откакто имам колата не ми светят плафоните за багажника на задните греди (е91) и тази в жабката,проверих крушките не са изгорели,гледах и бушони пак видимо не видях да има проблем,да не би да са на отделен бушон и да липсва,но надали.Възможно ли е фрм-а да е отчел изгоряла крушка и сега да е спрял тока към тях.
Друг проблем е ,че като отключа колата светват всички плафони ,а като ми се наложи да светна плафоните докато колата е запалена светват всички и след 2 секунди изгасват тези на тавана,докато не загася и не извадя ключа,тогава всичко си е ок. ДА спомена, че съм с лед светлини навсякъде по интериора.Ако е от тях такива с can bus ако сложа на плафона ще се оправи ли тоя малък дерт :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем със плафоните в багажника.

Мнение от awful » 17 Фев 2016, 20:27

2707E91 написа:Колеги,откакто имам колата не ми светят плафоните за багажника на задните греди (е91) и тази в жабката,проверих крушките не са изгорели,гледах и бушони пак видимо не видях да има проблем,да не би да са на отделен бушон и да липсва,но надали.Възможно ли е фрм-а да е отчел изгоряла крушка и сега да е спрял тока към тях.
Друг проблем е ,че като отключа колата светват всички плафони ,а като ми се наложи да светна плафоните докато колата е запалена светват всички и след 2 секунди изгасват тези на тавана,докато не загася и не извадя ключа,тогава всичко си е ок. ДА спомена, че съм с лед светлини навсякъде по интериора.Ако е от тях такива с can bus ако сложа на плафона ще се оправи ли тоя малък дерт :dunno:


Може и от това да е, аз съм със лед също но е can bus провери първи дали достига ток до плафоните.АКо модула отчете грешка и запише такава ще е има така че е закачи за комп.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем със плафоните в багажника.

Мнение от 2707E91 » 18 Фев 2016, 7:35

Забравил съм да напиша,че имам грешка,и даже като я изтрия светват тея на тавана са няколко сек и явно пак ги отчита и гаснат,но задните на багажника не искат.
Днес ще си взема кан бус.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Проблем със плафоните в багажника.

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 15 Юли 2017, 2:12

Някой да е решавал проблема с нерабоатещи плафони в багажник и на капака на багажника плафона при отворено положение. Заедно с това и плафона в жабката не работи. Може ли да има нещо общо с неработещ габарит на задния капак от дясната страна т.е да са вързани на една линия и затова да не работят плафоните в багажника. Всички крушки са проверени и са здрави ,както и фасонките са зачистени за добър контакт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Проблем със плафоните в багажника.

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 20 Авг 2017, 11:59

Проблема е решен - беше изгорял бушона за задните плафони вследствие на проблем с палчето на машинката за отваряне на 5-тия прозорец на задния капак ,където заради палчето плафоните работеха постоянно и изгаряше бушона.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook