BMW e90 проблем с двигателя

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Black-Power » 12 Фев 2016, 21:34

Може и от маслото да е проблема. Нали казваш, че уж, бил ментак. След като ти предстои смяна, пробвай EDGE 5в40 (колеги от форума продават). Не знам защо изобщо си слагал Magnetec.
Това дето си купил 120лв - 10 литра :kuku:
Stop me, if you can ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Dextuar » 12 Фев 2016, 21:44

Soni написа:Може и от маслото да е проблема. Нали казваш, че уж, бил ментак. След като ти предстои смяна, пробвай EDGE 5в40 (колеги от форума продават). Не знам защо изобщо си слагал Magnetec.
Това дето си купил 120лв - 10 литра :kuku:


Колега, понеже съм доста бос в нещата - първа кола ми и преди това не съм се интересувал особено от коли, просто вече ми трябва и дааа, смея да твърдя, че доста неща научих и то повечето от точно този форум. А иначе като го купувах беше уж намалено от 180 на 120 лв и ми се стори добра сделка. Едва после разбрах, че Кастрол е от най-фалшивицираните марки масла. Сега смятам умишлено да не е Кастрол, ще заложа на Бардал от представителя. Ако някой е сипвал такова, може ли препоръка за конкретен модел?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от vld » 13 Фев 2016, 18:56

Маслото на кастрол ако е от сигурен източник си е хубаво, същото важи за мотул както и за оригиналното, което вече е шел.
Твоята кола трябва да се кара с вискозитет 05в30, не го нарушавай, че пак ше правиш я турбо я нещо друго.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от ///Mitaka » 14 Фев 2016, 13:29

dextuar написа:
Soni написа:Може и от маслото да е проблема. Нали казваш, че уж, бил ментак. След като ти предстои смяна, пробвай EDGE 5в40 (колеги от форума продават). Не знам защо изобщо си слагал Magnetec.
Това дето си купил 120лв - 10 литра :kuku:


Колега, понеже съм доста бос в нещата - първа кола ми и преди това не съм се интересувал особено от коли, просто вече ми трябва и дааа, смея да твърдя, че доста неща научих и то повечето от точно този форум. А иначе като го купувах беше уж намалено от 180 на 120 лв и ми се стори добра сделка. Едва после разбрах, че Кастрол е от най-фалшивицираните марки масла. Сега смятам умишлено да не е Кастрол, ще заложа на Бардал от представителя. Ако някой е сипвал такова, може ли препоръка за конкретен модел?


Аз карам само с Motul X-clean 8100 5w40 купувам го от Проспийд те са вносител и съм много доволен!
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Dextuar » 14 Фев 2016, 16:27

///Mitaka написа:
dextuar написа:
Soni написа:Може и от маслото да е проблема. Нали казваш, че уж, бил ментак. След като ти предстои смяна, пробвай EDGE 5в40 (колеги от форума продават). Не знам защо изобщо си слагал Magnetec.
Това дето си купил 120лв - 10 литра :kuku:


Колега, понеже съм доста бос в нещата - първа кола ми и преди това не съм се интересувал особено от коли, просто вече ми трябва и дааа, смея да твърдя, че доста неща научих и то повечето от точно този форум. А иначе като го купувах беше уж намалено от 180 на 120 лв и ми се стори добра сделка. Едва после разбрах, че Кастрол е от най-фалшивицираните марки масла. Сега смятам умишлено да не е Кастрол, ще заложа на Бардал от представителя. Ако някой е сипвал такова, може ли препоръка за конкретен модел?


Аз карам само с Motul X-clean 8100 5w40 купувам го от Проспийд те са вносител и съм много доволен!


Според колегата по-горе ще правиш скоро и ти турбо, май все пак наистина ще взема 5в30, въпреки че някъде съм чел, че БМВ препоръчва след 200к 5в40


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от ///Mitaka » 14 Фев 2016, 17:01

dextuar написа:
///Mitaka написа:
dextuar написа:
Soni написа:Може и от маслото да е проблема. Нали казваш, че уж, бил ментак. След като ти предстои смяна, пробвай EDGE 5в40 (колеги от форума продават). Не знам защо изобщо си слагал Magnetec.
Това дето си купил 120лв - 10 литра :kuku:


Колега, понеже съм доста бос в нещата - първа кола ми и преди това не съм се интересувал особено от коли, просто вече ми трябва и дааа, смея да твърдя, че доста неща научих и то повечето от точно този форум. А иначе като го купувах беше уж намалено от 180 на 120 лв и ми се стори добра сделка. Едва после разбрах, че Кастрол е от най-фалшивицираните марки масла. Сега смятам умишлено да не е Кастрол, ще заложа на Бардал от представителя. Ако някой е сипвал такова, може ли препоръка за конкретен модел?


Аз карам само с Motul X-clean 8100 5w40 купувам го от Проспийд те са вносител и съм много доволен!


Според колегата по-горе ще правиш скоро и ти турбо, май все пак наистина ще взема 5в30, въпреки че някъде съм чел, че БМВ препоръчва след 200к 5в40


Sent from my iPhone using Tapatalk


на тия километри сегментите нали си представяш, че не са като на чисто нова кола. 5w30 го гори повече и с такова съм карал. Производиля препоръчва както 5w30 така и 5w40. А както сам каза при по-голям пробег 5W40 (лично за мен) е по-оптималния вариант.
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от mili4uk » 15 Фев 2016, 10:25

Какво общо има "пробега" с това дали 5w30 или 40 ще се кара :)
за един приятел питам :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 30.01.2008
Кара: Е90 320D

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Mys7Ic » 15 Фев 2016, 11:03

Ти добре си сложил Castrol но за тази кола трябва да е EDGE 5w-30, а не Magnatec. Иначе ментета много внимавай! И си сложи ако искаш хубава добавка на Wynn'S - в Техко я продават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2016, 11:53

Аз мисля на Бардал да сложа Фул Метъл. А гледам Кастрола онлайн масово струва към 50-60 лв. 5л. бутилка. Дори еджа го има за към 60-65 лв. 5лв бутилка - това значи ли, че масово са ментета и колко горе-долу трябва да струва?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Black-Power » 15 Фев 2016, 12:18

Я дай линк на ЛС, да го видя тоз "Кастрол" дето е 60лв - 5литра ??
Stop me, if you can ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2016, 13:54

Soni написа:Я дай линк на ЛС, да го видя тоз "Кастрол" дето е 60лв - 5литра ??


Имаш цели 2 на ЛС. Не ми се търсеше много иначе ги има и за 65лв. Тези са 69лв.

БТВ. Не е много трудно да ги намериш DON'T CLICK

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от kvasilev76 » 15 Фев 2016, 14:11

Как реших проблема с менте маслата.Просто не си копувам масло а си оставям колата в сервиза в който имам 100% доверие и готово.Даже не знам какво масло ми наливат само знам на колко километра трябва пак да отида.Ако си от Пловдив да ти кажа каде може да идеш и да не ти е нужно да разбираш и пак да си спокоен.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.01.2016
Пол: Мъж

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от alexbmwe90 » 27 Фев 2016, 11:38

Здравейте колеги
След смяна на вериги гарнитури, даже и пеперудките на колектора махнах, тракането си остана, особено при студено палене. Наистина ще трябва да кача видео. Вече нямам идея от какво може да е.
А имам и въпрос относно дебитомера. Ако го сменя, трябва ли да се "обучава", че всеки казва различно, а честно казано тук няма и кой да го направи това, а ако е само до смяна, няма проблем.
Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от Black-Power » 27 Фев 2016, 22:55

Здрасти колега. Извинявай, не искам да съм груб, но си много не сериозен ! Изобщо те няма в собствената ти тема, която събра вече 2 страници. И кой подяволите ти каза да смениш веригата? Я направи един полеви тест на инжекторите. Ако там всичко е на ред, отиваш на хидравлични повдигачи.

П.С. : Направи видео.
П.С2. : Маслото ти какво е?
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: BMW e90 проблем с двигателя

Мнение от dimodi » 28 Фев 2016, 18:24

Добре е направил колегата, че е сменил веригата, все пак колата му е на 360 хил. км. Възможно е шумът да е от повдигач. Ако не се лъжа при смяната на веригата могат да се огледат повдигачите в какво състояние са. Майсторът не го ли е направил?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook