DIY или направи си сам

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

DIY или направи си сам

Мнение от Black-Power » 20 Яну 2016, 23:40

Привет, колеги. На скоро излязох в отпуска и това е удобния момент, да обърна малко внимание на колата си. С тази тема искам да приканя всички, които поправят собственоръчно колите си, независимо, дали сменят някоя крушка или правят голям ремонт. Знаете, какво е положението в града от към майстори. Може пък някои да нямат финансова възможност и тн. и тн. И ще е хубаво да си помагаме.
И така, колата е Е90 с двигател М47.

Почистване на ЕГР и дроселова клапа

1.В червено съм отбелязал торковете, които трябва да се развият. Съжалявам, но забравих с кой номер бяха. Тези горе са лесни. От долната страна има още няколко, като внимаваме да не изтървем нещо долу. Че търсенето може да отнеме час-два :D Както казах, мястото е кофти и не знам колко пъти използвах думата "майка", докато ги развия.

2. В синьо, вадим датчика.

3. В жълто, разкачаме вакуумното маркуче. Внимателно, разбира се.

4. И в зелено, с права отверка - скобата.

FB_IMG_1453321463318.jpg



Бях сигурен, че ще видя подобна гледка. Всичко това, дължа на предния собственик.

Screenshot_2016-01-20-21-50-20.png


Screenshot_2016-01-20-21-50-56.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: DIY или направи си сам

Мнение от Black-Power » 20 Яну 2016, 23:46

Като видях и колектора, щях да припадна !
И нека голямото чистене започне....сега ! :)
Ей, това нещо няма чистене, казвам ви. А дори още не съм свалил колектора. То не бяха бензини, то не бяха нафти, разни спрейчета, четки за зъби и какви ли не глупости. Но голямата играчка, даде резултат. Видимо доволен. Между другото. Дроселовата клапа, беше в същото състояние, като ЕГР-а.

Screenshot_2016-01-20-23-36-15.png


Screenshot_2016-01-20-23-35-53.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: DIY или направи си сам

Мнение от Black-Power » 21 Яну 2016, 0:25

Почистване на всмукателен колектор
(E90)

FB_IMG_1453321469784.jpg


1. В червено отново съм обозначил, болтовете, които трябва да се развият. Тези в ляво, са прикрепени към колектора и не се вадят, за разлика от тези в дясно.

2. От вътрешната страна на колектора има 2 датчика, които се разкачат.

Този път, колектора престоя пълен с препарат за нагар. Някакъв слаб ментак, които ми даде познат. След 20 часа, бръкнах в единия вход и видях, че нагарта е омекнала. Докато миех уплътнителите на чешмата, забелязах една телена гъба, от тия за посуда и въображението си каза думата. Вързах я с тел, към един по дебел кабел и давай напред-назад в отворите на колектора :ok: След още 2 часа, ми писна да го вкарвам-изкарвам и отидох на една самообслужваща автомивка. Пуснах левче и хубаво го изплакнах. Останах доволен от резултата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: DIY или направи си сам

Мнение от Black-Power » 21 Яну 2016, 0:59

При последната диагностика, имах грешка за 4 изгорели подгревни свещи. По принцип, за тази грешка с всички изгорели подгревни свещи, виновника е релето(модула) за тях. Измерих ги с мултицет и бяха на ред. И се насочих към релето. А то къде е навряно, нямам думи. На канал би станало много по лесно, но вече бях свалил колектори и един куп работи. И ако сваляте реле подгревни свещи, най - добре разкачете акумулатора. Тъй като има завит плюс на него и ако докато развивате, чукнете с ключа, да не стане авария. След консултация с колега от форума и релето беше поправено. И то си е голяма играчка. На пръв поглед всичко е здраво, но всъщност, не е така. Лимита ми за снимки дойде, иначе щях да кача, да се види за какво става въпрос
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: DIY или направи си сам

Мнение от Black-Power » 21 Яну 2016, 12:21

Ето го и прословутото реле. Тъй като няма как да се отвори нормално, се наложи да се "реже" с поялника. Върху цялата платка е излято нещо като желе. Спойките стават много трудно. Вижда се и проблемната част. Ако нямате минимални познания с поялник, няма смисал да започвате.

http://prikachi.com/images.php?images/125/8587125O.jpg
Stop me, if you can ;)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook