Едната пръскалка на фара изскочи

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от ShoxXx » 06 Яну 2016, 9:49

От ниските температури е. Подозирам, че е свързано с карането с по-висока скорост, когато пръскалката се появи леко нагоре, защото въздушната струя я завихря. Ако течността не е зимна тя замръзва и си остава в това положение.

На колите, при които пръскалките влизат леко навътре и са на нивото на бронята, а не се показват нагоре не съм забелязвал такова нещо. Затова предполагам, че е заради завихряне някакво и замръзване на маркучите. Дори и да имате зимна течност в казанчето, това не винаги е гаранция, че тя е стигнала до маркучите. Там може да е останала лятната, особено ако не се използват често.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 10.10.2006

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от ivodivo » 06 Яну 2016, 13:07

Колеги не се отварят пръскалките въобще вече дори и след като колата се стопли. На стъклата си пръска без проблеми.

Какво мога да погледна на първо време без да разпологам с инструменти?

Успях да разбера че има и 2ра помпа за тези пръскалки и допълнителен бушон?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от katronski_br » 06 Яну 2016, 14:47

ами ето ''Успях да разбера че има и 2ра помпа за тези пръскалки и допълнителен бушон?''... видя ли как сам си отговори какво да погледнеш на първо време? На второ време - понеже пръскалките на фаровете са на по-ниско ниво от казанчето за да не изтече само (на самотек) за това има клапа която спира течността (поне така ми бяха казали за Е46 че ми беше блокирала и помпата работеше пък не пръскаше на фаровете) виж дали имаш такава и да не би проблема да е в нея.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от grudev » 09 Яну 2016, 0:03

всичко е наред при мен. бутнах първо маркучето, после тръбичката, а накрая и капачето. Всичко работи нормално. За щастие студа не е повредил нищо. Пръскалките на фаровете между другото пръскат по-рядко отколкото тези за предното стъкло.
Drift machine ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 10.10.2006

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от ivodivo » 09 Яну 2016, 13:08

Късмет си изкарал. Аз най-вероятно съм една помпа назад и въобще не я чувам да сработва. Изключвам възможност за запушване или разкачане на маркучите някъде. Следователно остава управлението вкл кабели, букси ел. част.


И имам само един общ бушон за миенето на фаровете и стъклото, вчера проверих.


Смяната изглежда е ракетна наука, всичко е добре уплътнено, стегнато и прибрано :banghead: :

https://www.youtube.com/watch?v=yY9tsxPANxg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от awful » 09 Яну 2016, 14:36

ivodivo написа:Късмет си изкарал. Аз най-вероятно съм една помпа назад и въобще не я чувам да сработва. Изключвам възможност за запушване или разкачане на маркучите някъде. Следователно остава управлението вкл кабели, букси ел. част.


И имам само един общ бушон за миенето на фаровете и стъклото, вчера проверих.


Смяната изглежда е ракетна наука, всичко е добре уплътнено, стегнато и прибрано :banghead: :

https://www.youtube.com/watch?v=yY9tsxPANxg


Едната ми пръскалка когато е купи преди 3 години не се прибираше, та направих следното, свалям пластмасата под калника, вадя помпата, режа е, вътре имаше гнас боклуци и смазка която бе останала на дъното, почистих опънах прожината след което е смазах със силиконова грес затварям и със една свинска опашка и изолир банд е оправих. Бях се хванал на хорото свалих и другата която нямаше проблем и направих същата процедура. До днес нямам проблем със пръскалките и работят перфектно. Аз не виждам кое е толкова трудно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от 2707E91 » 09 Яну 2016, 22:15

Аз мойте ги коднах и ги спрях,нещо не ме кефи да ми олива така колата :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от awful » 10 Яну 2016, 13:47

2707E91 написа:Аз мойте ги коднах и ги спрях,нещо не ме кефи да ми олива така колата :dunno:

Аз не ги ползвам че и мен ме дразни да ми олива колата като пръснат, но не съм ги спрял просто като пръскам е на интервали, по този начин не реагират праскалките.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от Dextuar » 10 Яну 2016, 13:50

awful написа:
2707E91 написа:Аз мойте ги коднах и ги спрях,нещо не ме кефи да ми олива така колата :dunno:

Аз не ги ползвам че и мен ме дразни да ми олива колата като пръснат, но не съм ги спрял просто като пръскам е на интервали, по този начин не реагират праскалките.

Да ама като е мръсен фара от тоя ксенон нищо не се вижда поне при мен


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от bai_ILIA » 10 Яну 2016, 21:53

awful написа:
2707E91 написа:Аз мойте ги коднах и ги спрях,нещо не ме кефи да ми олива така колата :dunno:

Аз не ги ползвам че и мен ме дразни да ми олива колата като пръснат, но не съм ги спрял просто като пръскам е на интервали, по този начин не реагират праскалките.


на мен също ми писна да ми пръскат цялата кола и просто им махнах бушона...едната капачка на пръскалката искаше да пада и ги залепих със силикон...после една котка на магистралата ми бракува предната броня и на новата броня пак ги залепих със силикон :mhihi: да си мият фаровете в Англия и Норвегия аз съм мерси за БГ...
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от 2707E91 » 11 Яну 2016, 9:48

При мене като са зацапани (което рядко се случва,като цяло и колата рядко ми е мръсна :mhihi: ) ги минавам една мокра кърпа.
П.С. дали котката що така предича дет не трябва :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от katronski_br » 11 Яну 2016, 12:43

В Англия, Норвегия и където и да е било по света улиците магистралите и на всякъде където се движат автомобили е в пъти по-чисто от България. Живея в чужбина- когато вали там- вода, Идвам си в България- когато вали-кал, като не вали-прахоляк, не мисля че трябва да спирам да минавам с кърпа фаровете при положение че имам пръскалки на тях, все едно да ме дразни как духа на стъклото и просто като се изпоти да го минавам с една кърпа. Не са чак такъв дразнител няколко капки отскочили на капака. А пък и там, където живея не мога да мина преглед при положение че фаровете са ксенон и пръскалките на фаровете не пръскат, (залепени, задръстени, премахнати, без бушон и така нататък)... по умни хора от мен са решили че трябва да има миене на фаровете. Лично на мен са ми вършили работа в България като карам след някой камион по калните улици.
Както и да е, темата не е за това а ние (типично по български) я обърнахме дали трябват тези пръскалки или пречат и трябва да се премахнат.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 19.01.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: E91 320D 177kc

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от stoev01 » 22 Яну 2016, 15:39

Да се присъединя към групата. Имам проблем с едната пръскалка. Едната си работи нормално, но другата въобще не излиза и не пръска. Къде да търся проблема?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от Dextuar » 22 Яну 2016, 21:31

stoev01 написа:Да се присъединя към групата. Имам проблем с едната пръскалка. Едната си работи нормално, но другата въобще не излиза и не пръска. Къде да търся проблема?


Във външната температура като за начало, пробвай първж на около 0 градуса как ще е

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Sofia
Кара: E91 330D
Детайли за колата: Touring

Re: Едната пръскалка на фара изскочи

Мнение от dblos » 26 Яну 2016, 14:52

и аз съм в джаза с тия пръскалки :mhihi:
Само дето при мен работят ама капачката на едната не се прибира плътно и трябва всеки път като слизам да я натисна на ръка.
И така докато не отлети някой ден , за това и аз ще взема да ги спра и до тук с измиването.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook