Волан с пера - инсталция

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 10 Дек 2015, 10:03

Здравейте,

знам,че има теми за в чуждите форуми за връзване на такъв волан,но повечето са SMG волани а не SSG .
Някой може ли да удари едно рамо за София да го вържем,гледайки инструкциите ,за някой на ти с кабелите и който знае как се връзва,ще е работа за макс час.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 10 Дек 2015, 17:02

Познаваме се лично :lol: ...на мен въпроса ми беше друг дали някой го е прави вкъщи,защото единствения върпос са перата,да не са като SMG кутия ..ще ги питам и него да видя какво ще каже :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от nero_ » 11 Дек 2015, 16:21

За каква кола става въпрос? Малко съм объркан... SSG и SMG не са ли понятия от други коли (е36/е46/е60)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 11 Дек 2015, 17:40

nero_ написа:За каква кола става въпрос? Малко съм объркан... SSG и SMG не са ли понятия от други коли (е36/е46/е60)?


Да не се хващаме за думата,питам конкретно за Е90!Объркващо или не ,ме интересува конкректна информация за връзването на волана...но явно никой не е правил или просто не иска да го напише :)

За съжеление в чуждите форуми,до един момент всичко е обяснено и след това - дърво,безумия не мога да видя кой кабел къде е...за съжаление е нещо изключително прсото,ако се обясни ама нали..ще се измъча още малко.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Leon » 11 Дек 2015, 18:26

Освен да ти дам да погледнеш как е вързано при мен и да си снимаш ;) Но няма да разкачаш нищо :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 11 Дек 2015, 18:52

Leon написа:Освен да ти дам да погледнеш как е вързано при мен и да си снимаш ;) Но няма да разкачаш нищо :mhihi:


Само ми кажи,ако ти остане време,като махнеш бега (без да откачаш) перата в мулти-то ли са вързани ...от там нататък не виждам проблем,или ще е инсталацията при волана или неработещи пера :banghead:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от nero_ » 11 Дек 2015, 20:12

Gqbriel написа:
nero_ написа:За каква кола става въпрос? Малко съм объркан... SSG и SMG не са ли понятия от други коли (е36/е46/е60)?


Да не се хващаме за думата,питам конкретно за Е90!Объркващо или не ,ме интересува конкректна информация за връзването на волана...но явно никой не е правил или просто не иска да го напише :)

За съжеление в чуждите форуми,до един момент всичко е обяснено и след това - дърво,безумия не мога да видя кой кабел къде е...за съжаление е нещо изключително прсото,ако се обясни ама нали..ще се измъча още малко.


Връзват се лопатките към +- на лоста. Има няколко теми из чуждите форуми. Кой волан искаш да слагаш, фейс или преди?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 11 Дек 2015, 23:26

Е да ама не иска да сваля предавките ! само качва ,слагам преди фейса със тези които и от двете страни сваля и качва...но защо не работи надолу незнам....гледам темите там и не става
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от frenchi03 » 12 Дек 2015, 0:57

На D ли не сваля само или и на DS. Ако не сваля на D проблема се решава с update на кутията,ако е на Ds е по кабелите. Слагал съм 3-4 пъти лопатки,но сме ползвали готов кабел на burger tuning. На моята сложих от М3 DCT и става + - без промяна в кабелите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 12 Дек 2015, 9:02

frenchi03 написа:На D ли не сваля само или и на DS. Ако не сваля на D проблема се решава с update на кутията,ако е на Ds е по кабелите. Слагал съм 3-4 пъти лопатки,но сме ползвали готов кабел на burger tuning. На моята сложих от М3 DCT и става + - без промяна в кабелите.

Моята е 2006,мож ли да сменя на Д с перата,ако е до софт имаш ли спомен кой,ч ще съм супер щастлив.
Сега сменя само на ДС,само нагоре.Отначалото бях обурнал кабелите,и вместо като буташ да сваля - вдигаше,значи перата дават сигнал.
Оправих ги както трябва,но сега не иска да сваля,а всичко уж е вързано...отзад на лентовия пин 2 и 4 ги резнах,защото имаше кабел и от там към селектора в синята букса номер 2.После пин 4 в пин 3 на буксата - е не става :(
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от doktorabg » 12 Дек 2015, 9:54

2 и 4 не трябва да ги резваш, а да ги свържеш към тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от frenchi03 » 12 Дек 2015, 10:59

Ако е 2006-та при всички случаи имаш нужда от update на кутията за да работи на D.
Използвай INPA за да си видиш ZP номера на EGS модула и след това си свали Sp Daten след v48 и winkfp.
Winkfp-то ще провери само кой номер е update-ta и за 5 мин ще ти updateva кутията....на по-старите кутии се усеща доста разлика след update.
За Sp Daten този линк ще ти свърши работа:
http://muletorrent.com/bmw-sp-daten-53- ... 36437.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 12 Дек 2015, 17:50

doktorabg написа:2 и 4 не трябва да ги резваш, а да ги свържеш към тях.


На много места ги махат,въобще от лентовия кабел :dunno: отзад,а за
Както и да е ,проблема с перата се реши,обърнал съм кабелите при мултибутоните :banghead: ,перата си сработиха frenchi уж ми е ъпдейтвана кутията,но това ще го проверя с ъпдейта ,че ми стана интересно ако сработи и на D (твоята коя година беше,че май е от значение)

За съжаление не им се нарадвах и 2 часа и сега кутията се бъгна и е в авариен режим и нямам представа от какво...
дава ми доста грешки на ISTA дори с кутията седи в червено...

дава грешки :

no communication possible TCU
Engine management PT-CAN communication fault
AWD limp mode
DSC steering angle plausibility
DSC no message (transmission 0BA)
Message (display - transmission data 0X1D2 ) faulty reciever DME,transmitter EGS/SMG/DKG
Mesasge (torque request ,EGS 0xB5) faulty reciever DME ,transmitter EGS/SMG/DKG :ranting:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от frenchi03 » 13 Дек 2015, 12:47

Правил съм го на няколко коли,не само мои...по спомен преди 03/2007 трябва update за да работи на D, а за грешките наи вероятно си откачил акумулатора и от това е загубила сигнал към модула на кутията...пусни и ресет и адаптация на steering angle и би трябвало да се оправи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 13 Дек 2015, 13:05

frenchi03 написа:Правил съм го на няколко коли,не само мои...по спомен преди 03/2007 трябва update за да работи на D, а за грешките наи вероятно си откачил акумулатора и от това е загубила сигнал към модула на кутията...пусни и ресет и адаптация на steering angle и би трябвало да се оправи.

Беше откачен първоначално като инсталирвах всичко,но защо го прави тоя филм ,сега ан студено няма проблем..ще я ресетна пък да видим кво ще се случи..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook