Волан с пера - инсталция

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от nero_ » 14 Дек 2015, 8:47

Моята е 2006 и работи на D. Не ми е известно да е правен ъпдейт на кутията.
Между другото могат да се вържат лопатките да работят като на фейслифт (и повечето коли) - лява лопатка сваля, дясна качва. Аз не го направих, защото ако реша да продавам колата такива нестандартни неща могат да са проблем, но честно казано съжалявам и може би ще я отворя някой ден да променя връзките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 14 Дек 2015, 8:59

nero_ написа:Моята е 2006 и работи на D. Не ми е известно да е правен ъпдейт на кутията.
Между другото могат да се вържат лопатките да работят като на фейслифт (и повечето коли) - лява лопатка сваля, дясна качва. Аз не го направих, защото ако реша да продавам колата такива нестандартни неща могат да са проблем, но честно казано съжалявам и може би ще я отворя някой ден да променя връзките.

А ти с кой мотор си?Можеш ли ако имаш време и възможност да провериш assembly nr на кутията в ИНПА за версията на софтуера,защото ще е супер ако сменя и на Д при мен,аз ще я ъпдейтна бързо имам последните датен файлове,благодарение на frenchi :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Leon » 14 Дек 2015, 10:55

Абе кажи къде да се видим в сънота да си прочетеш и видиш каквото ти трябва, ида не се мъчиш вече :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталация

Мнение от Gqbriel » 14 Дек 2015, 11:13

Leon написа:Абе кажи къде да се видим в сънота да си прочетеш и видиш каквото ти трябва, ида не се мъчиш вече :mhihi:

:mhihi:
Абе да ти кажа,аз ги подкарах перата,разбрах как се връзват за преди и след фейслифт функционалност,но колата тотално се бъгна по скоро кутитята... :banghead: :ranting:
Грешката ми е била - грешен пин при волана горе,но го орпавих оабче след това кефа трая 2 часа :(
Чета по форуми за ъдпейта на кутията за да сменя и на Д но не мисля,че е възможно при мен специално - поне не излиза по-нов софт от моя или ако има друг с който да ползвам ,незнам кой :mhihi:

Общо взето глей кво се случи с колата и кви грешки дава,имаме съмнения да е от буксата на кутията,защото я сменяхме обаче никой не казва що има ей тея грешки,frenchi каза,че според него е буксата лош контакт,но някак си последно време свикнах да не е нещо елементарно :mhihi:


Изображение

Изображение

Изображение
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от frenchi03 » 14 Дек 2015, 13:06

Оправи буксата както е в последня pdf ,които ти пуснах а аз ще ти пиша от кое whisky пия :mrgreen: Вече сме яли дървото с тези букси и съм на 90% сигурен че е от това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 14 Дек 2015, 13:38

frenchi03 написа:Оправи буксата както е в последня pdf ,които ти пуснах а аз ще ти пиша от кое whisky пия :mrgreen: Вече сме яли дървото с тези букси и съм на 90% сигурен че е от това.

Ама до франсия ша дойда да ти я донеса :mhihi: само да си прав
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от frenchi03 » 14 Дек 2015, 13:55

За Нова Година съм в София,ще ти спестя парите за самолетен билет :roll: Проблема идва от прекъснат сигнал по can bus-а,а на него са всички модули и от там получаваш всякакув тип грешки,при рестарт на колата са нужни 10 мин. DME-то да засече сигнала от кутията и затова не светва веднага.Само се моли да не сте прецакали някои от пиновете на меkатроника...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от Gqbriel » 14 Дек 2015, 14:08

frenchi03 написа:За Нова Година съм в София,ще ти спестя парите за самолетен билет :roll: Проблема идва от прекъснат сигнал по can bus-а,а на него са всички модули и от там получаваш всякакув тип грешки,при рестарт на колата са нужни 10 мин. DME-то да засече сигнала от кутията и затова не светва веднага.Само се моли да не сте прецакали някои от пиновете на меkатроника...


Това за 10те минути НЕ го знаех..значи,във всеки случай пиши като си в СФ :bchug:

Аз ти писах и на ЛС ,но проблема май се оказа от буксата ,имаше малко масло по нея,изчистихме,издухахме с компресор,покарах 20-а мин общо взето и взех душата и нямаше никакви проблеми,волана си е вързан и работи перфектно,сега ако пак се омасли буксата е ясно какво ще се прави,малко занимавка,но вече на тъмно ще се оправим :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от ilhansyuleymanov » 27 Май 2018, 9:14

Здравейте. Сори че пиша тук, но не успях да открия другата тема за свързване на волан с пера. Вчера най сетне имах време и си монтирах волана. Всичко пасна идеално. Волана е фейсов само смених моя кабел за бега, понеже кабела който дойде с волана не стана към моята букса. Гледах доста клипчета и там връзват към маса два от кабелите, но при мен всичко бе по букси и не съм рязал нищо дирекно закачих буксите. Смятам всичко вътре в волана е както трябва защото няма празни пинове.
Питането ми сега е дали само да пусна 2 кабела от буксата към лоста или трябва и друго?

п.п. Открих информацията в английския форум :D ще постна снимките и тук да ги има.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.04.2016
Местоположение: Sint-niklaas
Пол: Мъж
Кара: Fiat Tipo SW 2020 1.4 T-JET

Re: Волан с пера - инсталция

Мнение от ilhansyuleymanov » 02 Юни 2018, 14:30

Пак греда. Моите пинове са пълни и цветовете при лоста не отговарят.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook