E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от Rainbow » 20 Сеп 2017, 10:04

Downpipe - каквото намериш - custom, VRSF, AR...

Кулер - Wagner / Mishimoto най-лесно тук или VRSF, CPE, Activeautowerke... всичките тези са готини ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 29.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW Е92 335ix
Мечтае да кара: крилата на Икар

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от Dimitriiiii » 22 Сеп 2017, 16:47

При слагането на даунпайпове без катализатори ще има ли грешки

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от Щурми » 22 Сеп 2017, 21:23

JB4, метанолов иженкцион, chargepipe за метанола + blow off valve за звук, downpipes. Тази конфигурация уж дала 430 коня на колелата с бензин 100 октана. Не си спомянм имаше ли intels и outlets. Метаноловия инжекцион до голяма степен замества нуждата от нов кулер, а и вдига октавното число. За тия коне ще е нужен и един шпер със сигурност.

А гледахте ли новините? Щели да въвеждат шест мобилни станции за измерване на вредните емисии и ако колата ти надвишава допустимото се отрегистрира... Без катализатори ще е доста опасно шофирането в София. :ranting: :ranting:

Dimitriiiii написа:При слагането на даунпайпове без катализатори ще има ли грешки

Ще има, но софтуерно се премахват, 200на лева струвало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.03.2010
Местоположение: Стара Загора/Варна
Пол: Мъж
Кара: Кораб
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Е93 335i 6MT
483whp
682wnm

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от ggogoo » 02 Окт 2017, 19:59

Dimitriiiii написа:При слагането на даунпайпове без катализатори ще има ли грешки

На ме ми излиза на няколко стотин километра грешката, трия и така до следващия път...
"If you see the tree you are driving in to, you have under steered. If you only hear it, you have over steered." - Walter Röhrl

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 29.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW Е92 335ix
Мечтае да кара: крилата на Икар

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от Dimitriiiii » 03 Окт 2017, 23:17

при наличие на JB4 дали ще има грешки от даунпайповете колеги

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от nero_ » 04 Окт 2017, 8:31

Поради правни причини, вече не се позволява подтискане на грешки за катализаторите. Единият вариант е да се сложи стара версия на JB4. Другият е, както някой по-нагоре спомена, да се пипне софтуерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от Щурми » 04 Окт 2017, 17:06

По моя проблем с големия разход на масло. Майстора изпозлва ремонтен комплект за турбините. Сега търсим филтър за картерните газове, но нито в интернет мога да го открия, нито го има в магазините, на които той се е обаждал. Знаете ли му номера на това нещо и къде го имат в наличност?

едит: Всъщност тоя филтър май няма да помогне изобщо. Мисля клапана на картерната вентилация да го сменя с този http://www.rbturbo.com/rbpcv

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от turbonetic » 07 Окт 2017, 15:25

Колеги този мотор на какви градуси работи? на антифриза

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 6.10.2016
Кара: ///m5 e60

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от dilyanyordanov » 08 Окт 2017, 18:46

turbonetic написа:Колеги този мотор на какви градуси работи? на антифриза


Ако не се бъркам беше между 80 и 120 градуса като в зависимост дали си в града или на магистрала сам си ги регулира. Градско обаче..около 105-106 май трябва да ти стои.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 6.10.2016
Кара: ///m5 e60

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от dilyanyordanov » 08 Окт 2017, 18:48

Пичове помагайте... От скоро при повече газ , колата леко трепери и дава чек енджин..като след 30 секунди се маха... леко ми изглежда като на бубини. Може би си иска нови. Сложил съм чип от бургера от Март месец и с даунпайпи...чудя се дали и свещи може да е. Преди година смених с оригинални, които излизаха в Елит Кар за 335 на НГК, чудя се обаче чипа сигурно ще иска по-студено и с определен гап, но след чипа не съм я отварял да ги сменя. Какво бихте препоръчали ? Ако отида да прочетат грешката няма ли да е се изтрила ,ако вече не я поакзва на таблото ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от nero_ » 08 Окт 2017, 19:13

dilyanyordanov написа:Пичове помагайте... От скоро при повече газ , колата леко трепери и дава чек енджин..като след 30 секунди се маха... леко ми изглежда като на бубини. Може би си иска нови. Сложил съм чип от бургера от Март месец и с даунпайпи...чудя се дали и свещи може да е. Преди година смених с оригинални, които излизаха в Елит Кар за 335 на НГК, чудя се обаче чипа сигурно ще иска по-студено и с определен гап, но след чипа не съм я отварял да ги сменя. Какво бихте препоръчали ?


Смени свещите като начало. Бъзо заминават на този мотор. Обърни им внимание (на старите) като цвят дали са еднакви. Опитай NGK 95770 (по-студени от оригиналните, които са Бош между другото). На 0.8мм са от магазина, може да ги стесниш на 0.6мм

dilyanyordanov написа:Ако отида да прочетат грешката няма ли да е се изтрила ,ако вече не я поакзва на таблото ?


Не, там си е грешката. Запомни на кой цилиндър(и) е проблема. Ако след смяна на свещи остане, размени местана на бобините. Ако проблема се премести с бобината - сменяш. Ако не - проверка на инжекторите.

Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 6.10.2016
Кара: ///m5 e60

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от dilyanyordanov » 08 Окт 2017, 19:19

nero_ написа:
dilyanyordanov написа:Пичове помагайте... От скоро при повече газ , колата леко трепери и дава чек енджин..като след 30 секунди се маха... леко ми изглежда като на бубини. Може би си иска нови. Сложил съм чип от бургера от Март месец и с даунпайпи...чудя се дали и свещи може да е. Преди година смених с оригинални, които излизаха в Елит Кар за 335 на НГК, чудя се обаче чипа сигурно ще иска по-студено и с определен гап, но след чипа не съм я отварял да ги сменя. Какво бихте препоръчали ?


Смени свещите като начало. Бъзо заминават на този мотор. Обърни им внимание (на старите) като цвят дали са еднакви. Опитай NGK 95770 (по-студени от оригиналните, които са Бош между другото). На 0.8мм са от магазина, може да ги стесниш на 0.6мм

dilyanyordanov написа:Ако отида да прочетат грешката няма ли да е се изтрила ,ако вече не я поакзва на таблото ?


Не, там си е грешката. Запомни на кой цилиндър(и) е проблема. Ако след смяна на свещи остане, размени местана на бобините. Ако проблема се премести с бобината - сменяш. Ако не - проверка на инжекторите.

Успех!




Наскоро смених инжекторите. :) Не знам тези,които купих НГК дали не са тези...уж ми казаха,че са аналога на Бош,просто не исках Бош. Ще проверя, мерси

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: The black devil-335i e92

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от ND1 » 12 Окт 2017, 1:57

Бензиновата помпа за високо налягане сменял ли си някога ? Аз смених моята наскоро като симптомите бяха: при подаване на газ, цялата кола сякаш вибрираше и тресеше, ускорението беше много мудно, и в jb електрониката скачаще постоянно на мап 4... Самите студени стартове също бяха странни- с леко замисляне.
Сменях и бобини. Там филма беше друг, колата тресеше и прекъсваше зверски яко, дори и при по-леко натискане на педала на газта(едвам се придвижих до сервиза, оказа се че са заминали 2 бобини :D ). Това което ми стана ясно, е че свещите и бобините играят роля за така наречените missfire-и и се усеща особенно сутрин при студените стартове. На твое място бих проверил грешката, и пробвай да й дадеш малко повече газ- ако вибрира и тресе и електрониката те праща на от мап 2 на мап 4 примерно ->> помпа, ако тресе и прекъсва и с по-малко газ, по-вероятно бобини-> пробвай това което ти казва колегата nero_ да размениш местата им за да видиш каква е хавата. За свещи препоръчвам НЖК от висок клас. Надявам се да съм бил полезен, поздрави :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.03.2010
Местоположение: Стара Загора/Варна
Пол: Мъж
Кара: Кораб
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Е93 335i 6MT
483whp
682wnm

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от ggogoo » 16 Окт 2017, 17:42

Колеги, някой да има работещи бобини за продан :D
"If you see the tree you are driving in to, you have under steered. If you only hear it, you have over steered." - Walter Röhrl

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: E9x 335i информация/тунинг (N54 ориентирана)

Мнение от Щурми » 16 Окт 2017, 22:03

http://www.vr-speed.com/vrsf-catless-do ... -335i.html

Този продукт лъже компютъра и колата ен дава грешки. Не знам дали действа само с downpipes на същата фирма.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook