Триъгълник на таблото

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: Триъгълник на таблото

Мнение от nasopraso » 21 Яну 2016, 13:40

Taruno прав си :) Предната ми кола беше Голфиния с предно и само коли с предно съм карал. Иначе уж гумите са ми добри, но съветите са ти ценни ;)
Всички удоволствия са описани в НК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Триъгълник на таблото

Мнение от Gqbriel » 22 Яну 2016, 13:14

Taruno написа:
nasopraso написа:Май така ще направя. Тия системи ESP,DSC,DTC имат някакъв ефект, но само през лятото пролетта и есента :D


Аз също съм автомат и с гуми, които ще ги пенсионирам края на зимата и въпреки това не са ме бутали от дълбок снях и от лед, явно не си свикнал да караш автомат още или гумите са ти пластмасови. Системите са страхотни и ако ги изключих зимата гаранация ще се претрепеш някъде.

Няколко съвета за новобранците с автомат през зимата -
1. колата тръгва от втора САМА, тоест не е нужно да подаваш газ, за да излезеш от паркомястото в повечето случаи тя сама ще си излезе.
2. ако се налага да даваш газ се дава милиметър по милиметър газ, а не да дадеш много - бавното въртене на гумите ще те измъкне, а не да въртиш гуми и да стопиш леда, който става по-хълзгав така.
3. Заклащане напред назад няколко пъти е възможно, както при ръчна така и автомат кола просто при нас се изисква повече работа.

ВАЖНО - МНОГО ГАЗ С НИЩО НЕ ПОМАГА да си въртиш безцелно си гаратираш по-сериозен проблем, научете се да контролирате педала на газта с плавни движения

Днес ми се до хотел Марица в пловдив на чист лед аз да си изляза от паркомясто със лед и неравности, а един с едно Ауди А4 да върти като гламав и да гледа опулен на предното място и трябваше да му помогна да излезе.


А при Х-а си правите квото си искате,ако трябва да тръгвате - на него му е се тааа :mhihi: но както казва Taruno - с много лека газ още по-бързо излиза от коловози..макар ,че аз май паркирам там където никой не иска,че ще го бутат :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook