Проблем с дистанционно управление

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Проблем с дистанционно управление

Мнение от kristiancho » 16 Ное 2015, 8:16

Здравейте,
Нещо се случи с дистанционното управление и не мога да си отворя колата. Смених батерията и нищо. Моля за съвет, тъй като това ми е единственото дистанционно. Къде мога да го закарам в София да го погледнат?
Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 17.07.2011
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: е90

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от Neyko » 16 Ное 2015, 10:09

Пиши на колегата xm_net - ето това му е обявата :arrow: viewtopic.php?f=63&t=306784

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от oci » 16 Ное 2015, 16:20

kristiancho написа:Здравейте,
Нещо се случи с дистанционното управление и не мога да си отворя колата. Смених батерията и нищо. Моля за съвет, тъй като това ми е единственото дистанционно. Къде мога да го закарам в София да го погледнат?
Благодаря!


Трябва да се провери първо дали излъчва ключа, ако всичко е наред с него тогава проблема на 90 процента е в антенния модул или кабелите до него още повече ако съдим от профила ти най-вероятно калата е комби, а при нея е често срещан проблем.
Я да видя как ми върви хвърлянето на боб днес :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от kristiancho » 16 Ное 2015, 18:47

oci написа:
kristiancho написа:Здравейте,
Нещо се случи с дистанционното управление и не мога да си отворя колата. Смених батерията и нищо. Моля за съвет, тъй като това ми е единственото дистанционно. Къде мога да го закарам в София да го погледнат?
Благодаря!


Трябва да се провери първо дали излъчва ключа, ако всичко е наред с него тогава проблема на 90 процента е в антенния модул или кабелите до него още повече ако съдим от профила ти най-вероятно калата е комби, а при нея е често срещан проблем.
Я да видя как ми върви хвърлянето на боб днес :mhihi:

Е91 е, да. Къде/кой би могъл да ми помогне, тъй като металния ключ явно не е от тая кола, а впоследствие е обучен и механично също не мога да я отворя. Само с тоя ключ си беше като я купих. С две нови батерии пробвах в дистанционното и нищо не става. Блъсках го и пак нищо. Оня ден пак така стана за няколко минути и не можех да заключа колата, но по едно време прихвана. Ако разклатя или разтропам някъде по колата има ли шанс да прихване, за да мога поне да я запаля и да стигна до сервиз?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от 2707E91 » 16 Ное 2015, 20:22

В задния спойлер е - може да почукаш по него :mhihi:
Иначе скоро да си я мил,по принцип се наводнява модула,търси нов модул (2ра ръка 50-100 лева) сваляш твоя ,закачаш "новия" и си готов,само преди да сглобиш намажи със силикон,за да няма повече изненади.
Иначе всеки по-кадърен ключар може да я отвори,повечето такива са и на повикване на адрес :D

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от kristiancho » 17 Ное 2015, 16:53

2707E91 написа:В задния спойлер е - може да почукаш по него :mhihi:
Иначе скоро да си я мил,по принцип се наводнява модула,търси нов модул (2ра ръка 50-100 лева) сваляш твоя ,закачаш "новия" и си готов,само преди да сглобиш намажи със силикон,за да няма повече изненади.
Иначе всеки по-кадърен ключар може да я отвори,повечето такива са и на повикване на адрес :D

Мия я редовно колата. Ако викна ключар да я отвори нали ше се разпищи алармата? :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от 2707E91 » 17 Ное 2015, 21:59

Като мушнеш ключа в дупката до волана ще спре и ще е О.К.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от deko1234 » 24 Ное 2015, 20:06

здравейте , при мен се получи същият проблем . имам е91 163 коня , преди няколко дни не можах да я отключа с дистанционото и помислих че е от батерията ( нямам второ ) после ми изчезна и радиото (не хваща нито една станция ) казаха ми че е от модула под третият стоп . купих друг втора употреба но пак е същата ситуация . ако някой може да ме насочи към правилния човек в Бургас или някаква друга информация която да реши този досаден проблем . благодаря ви

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от oci » 26 Ное 2015, 7:28

deko1234 написа:здравейте , при мен се получи същият проблем . имам е91 163 коня , преди няколко дни не можах да я отключа с дистанционото и помислих че е от батерията ( нямам второ ) после ми изчезна и радиото (не хваща нито една станция ) казаха ми че е от модула под третият стоп . купих друг втора употреба но пак е същата ситуация . ако някой може да ме насочи към правилния човек в Бургас или някаква друга информация която да реши този досаден проблем . благодаря ви

Проблема е кабелите около модула щом и радиото е изчезнало имаш прекъснат кабел около 5-тата врата

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от deko1234 » 26 Ное 2015, 14:35

благодаря колега . мисля че е един лентов кабел по които има зеленикаво окисляване и от там идва проблема . още веднъж благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от 2707E91 » 27 Ное 2015, 9:13

абе има едни лентови кабели като отвориш само стъклото на багажника се виждат,моя от едната страна е скъсан,мислех си ,че е за подгрева на стъклото,на познат и от 2те страни му е скъсан ,но подгрева на стъклото му бачка :dunno:
За какво са в крайна сметка тези лентови кабели?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от deko1234 » 28 Ное 2015, 14:27

този кабел е мисля че е F антена . а я ми кажи работи ли ти дистанционното и хващаш ли радио , защото и моят лентов кабел мисля че е прекъснат и не мога да отворя вратите с дистанционното и не хващам никакво радио

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от kristiancho » 29 Ное 2015, 10:50

При мен дойде ключар, разби ми вратата и след като сложих ключа в контакта, след това можеше да се отваря и затваря с дистанционното. Минаха два дни и сега пак не ще. Шантава работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.10.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от deko1234 » 29 Ное 2015, 12:35

имаме един и същ проблем , мисля че е с кабелите . утре имам среща с техник и ще пиша за какво става дума

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с дистанционно управление

Мнение от 2707E91 » 30 Ное 2015, 8:15

deko1234 написа:този кабел е мисля че е F антена . а я ми кажи работи ли ти дистанционното и хващаш ли радио , защото и моят лентов кабел мисля че е прекъснат и не мога да отворя вратите с дистанционното и не хващам никакво радио


Да ,работи си без проблеми.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook