Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 16 Май 2019, 17:43

valdes4yyy написа:Здравейте, колеги ! Става въпрос за Е90 2005г., ССС Професионал навигация с преден и заден парктроник. Тъй като модула на парктроника ми е изгорял и ми предстои смяната му с друг, отново оригинален, освен чисто физическата им смяна нужно ли е и да се активира нещо допълнително (т.е. да се кодира новият модул) ? Самият модул един и същ ли е за колите само с преден/заден парктроник и тези с преден И заден такъв ? Възможно ли е модул от Е60 да стане и на Е90 с навигация ? До сега не съм бърникал, но възможно ли е от "старост" да се е предал модула или е възможно и нещо да е причинило това изгаряне ? Благодаря предварително !

Различни са модулите и да, иска кодиране. Не съм сигурен, че самият модул има от какво да "изгори". Отиди на диагностика някъде, където разбират от електроника.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46
Детайли за колата: 2.2i 170hp, 2003год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от valdes4yyy » 16 Май 2019, 18:45

Някъде да препоръчате в София диагностика ?

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.10.2017
Местоположение: Плевен/Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikolai_qchev » 17 Май 2019, 9:00

Здравейте, отскоро пасажерската врата не реагира на централното. С дистанционното както и с копчето до аварийните , всички врати без пасажерската се отключват и заключват, а въпросната трябва с палчето да се оперира. Към някой бушон ли да се ориентирам (и кой) или машинката във вратата ? :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 17 Май 2019, 10:21

valdes4yyy написа:Някъде да препоръчате в София диагностика ?

С тия новите коли те съветвам да си вземеш един кабел за диагностика и поне да си четеш и нулираш грешките сам, че иначе ще се видиш в чудо с хвърлени по 30, по 50 лв...

K+DCAN кабел ти трябва. Повечето дават и софта към кабела.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от acho-bacho » 17 Май 2019, 15:35

OBD блутут за 10на лв и с телефона си правиш нещата. Има линкове към Carly и BMWhat във форума.

Bexim написа:
valdes4yyy написа:Някъде да препоръчате в София диагностика ?

С тия новите коли те съветвам да си вземеш един кабел за диагностика и поне да си четеш и нулираш грешките сам, че иначе ще се видиш в чудо с хвърлени по 30, по 50 лв...

K+DCAN кабел ти трябва. Повечето дават и софта към кабела.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 18 Май 2019, 13:35

Дойде време за смяна на накладки, знам че Текстар са оригиналните. Странното е че ми ги дават по-евтини от АТЕ. Кои са по-добри?

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 23.04.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zvezdata » 18 Май 2019, 21:48

Здравейте, колеги.

От известно време ми се появи проблем с волана, който започна да скърца понякога, но не постоянно. Чува се някъде зад самия волан,където може би има нещо, което се е износило или обезмаслило, не мога да преценя. Колата е 2005 година Е90, дали някой е имал този проблем и знае как най-лесно да го отстраня?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 19 Май 2019, 10:12

Здравейте,

на Е91 имам преден и заден парктроник (PDC), но нямам бутон на таблото за изключване, а звука на предния ме дразни много и ми се иска да мога да го спирам като не се ползва. Знае ли някой, дали може да се добави ключ, например фабричната конзола, или някакъв DIY?

ПП Четох и, че звуците идват от аудио-системата на колата и се контролират от фабричното радио (professional), което съм решил да сменя - някаква идея дали ще се запази функционалноста на парктроник-а тогава?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 19 Май 2019, 10:20

Ако колата ти фабрично има преден и заден парктроник, трябва да имаш бутон за това. Ако нямаш - трябва да се види какво е сътворил някой - дали е ретрофит на оригинален (и просто му е досвидяла лайсната с копче) или е някакъв друг качамак.

kur.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 19 Май 2019, 11:26

chris_barnes написа:Ако колата ти фабрично има преден и заден парктроник, трябва да имаш бутон за това. Ако нямаш - трябва да се види какво е сътворил някой - дали е ретрофит на оригинален (и просто му е досвидяла лайсната с копче) или е някакъв друг качамак.


Здрасти,
в списъка, който ми излезе при проверка на VIN-а, има само това "S507A - PARK DISTANCE CONTROL PDC REAR" т.е. явно предния не е фабричен и за това нямам конзолата с бутона.
Същевременно предния изглежда оригинален и е възможно да е retrofit-ван, явно ще трябва да ходя в М-кар или където разбират от ел. инсталациите, да видим какво е...
Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46
Детайли за колата: 2.2i 170hp, 2003год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от valdes4yyy » 19 Май 2019, 12:18

Колеги, бихте ли препоръчали боя за волани, която да не оставя боя по ръцете или да се люпи, тъй като моят волан вече е доста изтъркан и оригиналното лъскаво/лаково покритие вече е изцяло изтъркано и е доста грозно. Претапициране не е вариант, чел съм за бои за якета и т.н. ,но искам някой който вече е боядисвал и ако може да препоръча конкретен продукт. Благодаря много !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от raddy » 19 Май 2019, 14:32

zvezdata написа:Здравейте, колеги.

От известно време ми се появи проблем с волана, който започна да скърца понякога, но не постоянно. Чува се някъде зад самия волан,където може би има нещо, което се е износило или обезмаслило, не мога да преценя. Колата е 2005 година Е90, дали някой е имал този проблем и знае как най-лесно да го отстраня?


viewtopic.php?f=112&t=317689#p3501540
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 20 Май 2019, 10:29

zzafirov написа:
chris_barnes написа:Ако колата ти фабрично има преден и заден парктроник, трябва да имаш бутон за това. Ако нямаш - трябва да се види какво е сътворил някой - дали е ретрофит на оригинален (и просто му е досвидяла лайсната с копче) или е някакъв друг качамак.


Здрасти,
в списъка, който ми излезе при проверка на VIN-а, има само това "S507A - PARK DISTANCE CONTROL PDC REAR" т.е. явно предния не е фабричен и за това нямам конзолата с бутона.
Същевременно предния изглежда оригинален и е възможно да е retrofit-ван, явно ще трябва да ходя в М-кар или където разбират от ел. инсталациите, да видим какво е...
Благодаря!


Ще те дернат бая кинтаж в оторизиран сервиз. Виж колегата oci или някой друг, който се занимава с кабели и кодиране да ти помогне.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Meidana » 20 Май 2019, 21:29

djakere4a написа:Дойде време за смяна на накладки, знам че Текстар са оригиналните. Странното е че ми ги дават по-евтини от АТЕ. Кои са по-добри?

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

Отпред съм с дискове и накладки Текстар. Няколко месеца след като ги смених се почна едно цвилене и свирене - близо 2 години продължи, но вече не свирят. По едно време мислех да сменям накладките с оригинални.
Отзад реших да пробвам с комплект Ате - никакви проблеми с тях.
Оригиналните за първоначално взграждане мисля че са Ате.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 20 Май 2019, 22:11

Meidana написа:
djakere4a написа:Дойде време за смяна на накладки, знам че Текстар са оригиналните. Странното е че ми ги дават по-евтини от АТЕ. Кои са по-добри?

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

Отпред съм с дискове и накладки Текстар. Няколко месеца след като ги смених се почна едно цвилене и свирене - близо 2 години продължи, но вече не свирят. По едно време мислех да сменям накладките с оригинални.
Отзад реших да пробвам с комплект Ате - никакви проблеми с тях.
Оригиналните за първоначално взграждане мисля че са Ате.
Гледал съм, че на оригиналните бмв пише текстар. Даже тук някъде във форума имаше снимки и описание. Затова реших да се спра на тях. В магазина ми казаха, че АТЕ са 15 лв по-скъпи, което ми стана странно дали са по добри от Текстара. Колата е семейна и не я карам екстремно, ще видим уикенда като ги сложа как ще е.

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook