Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 2.07.2015
Пол: Мъж
Кара: E90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dany Boy » 14 Дек 2017, 12:59

Привет, колеги. Педала на спирачката ми стана твърд като камък и няма спиране, цент не спира! При натиск се чува и силно съскане. Колата е 320i.При първоначална диагноза е заминало сервото на спирачките. Утре сутринта колата влиза в сервиза и въпроса ми е: Ако наистина се окаже сервото, че е за смяна, ново ли да слагам (задължително) (май е към 500лв) или втора ръка което съм намерил за 50-60лв ще свърши работа?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 14 Дек 2017, 14:23

По принцип новото си е ново но на е90 сервото не е проблемна част така че може да си намериш читаво 2 ръка :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.06.2012

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stoleto » 14 Дек 2017, 17:22

Здравейте колеги,

На предишната кола като натисна леко мигача трепва три-пъти. Ако го натисна хубаво, си мига постояно (докато трябва).

Сега, на тази кола, бмв Е90, 2010, като натисна леко веднага спира. Като натисна хубаво, си мига постояно (докато трябва).

Мисля че бях чел някаде за подобен проблем, ма немога нищо да намеря.

Ако имате съвет, давайте.

Поздрав.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 14 Дек 2017, 17:28

Не е проблем, а настройка. Ако имаш навигация, се оправя от менюто с настройките, ако нямаш - от менюто на борд-компютъра.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.06.2012

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stoleto » 14 Дек 2017, 17:34

Leon написа:Не е проблем, а настройка. Ако имаш навигация, се оправя от менюто с настройките, ако нямаш - от менюто на борд-компютъра.


Не мога да го намеря на борд-комютъра никаде. Малко помош?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 14 Дек 2017, 19:19

Може да се кодира и на повече от 3 мигвания ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 1.12.2012
Пол: Мъж
Кара: E91 330XD

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от totiboy » 14 Дек 2017, 20:08

totiboy написа:Изписва тези 2 грешки, но всичко работи коректно и си свети. Идеи?

Изображение
Не очаквах работещи крушки да дават грешка, но е факт. След проверка се оказа, че няма проблемни кабели в горния край на багажника. Крушките са проблемни въпреки, че си работят. Бяха им нагорели основите и имаше лека оксидация на контактната пластина. След почистване и смяна всичко е ОК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikola59 » 15 Дек 2017, 0:47

stoleto написа:Здравейте колеги,

На предишната кола като натисна леко мигача трепва три-пъти. Ако го натисна хубаво, си мига постояно (докато трябва).

Сега, на тази кола, бмв Е90, 2010, като натисна леко веднага спира. Като натисна хубаво, си мига постояно (докато трябва).

Мисля че бях чел някаде за подобен проблем, ма немога нищо да намеря.

Ако имате съвет, давайте.

Поздрав.

На всеки ключ за запалването индивидуално може да се определи мигача колко пъти да мига - опциите са 1,3 или 5. Мисля че и от борда може да се направи ( поне аз не намерих опцията), но само до 3 мигания. С кодиране моите съм ги направил на 5 пъти.

Leon написа:Не е проблем, а настройка. Ако имаш навигация, се оправя от менюто с настройките, ако нямаш - от менюто на борд-компютъра.

При LCI няма опция в навигацията, имало чрез борда. Аз оправих нещата с carly-то :D
Последна промяна nikola59 на 15 Дек 2017, 0:51, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 15 Дек 2017, 5:42

nikola59 написа:
stoleto написа:Здравейте колеги,

На предишната кола като натисна леко мигача трепва три-пъти. Ако го натисна хубаво, си мига постояно (докато трябва).

Сега, на тази кола, бмв Е90, 2010, като натисна леко веднага спира. Като натисна хубаво, си мига постояно (докато трябва).

Мисля че бях чел някаде за подобен проблем, ма немога нищо да намеря.

Ако имате съвет, давайте.

Поздрав.

На всеки ключ за запалването индивидуално може да се определи мигача колко пъти да мига - опциите са 1,3 или 5. Мисля че и от борда може да се направи ( поне аз не намерих опцията), но само до 3 мигания. С кодиране моите съм ги направил на 5 пъти.


Ами ако ти кажа, че опциите са бая повече и може да го направиш и на 10, ако искаш и Карли не е върха на сладоледа :winky:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91
Детайли за колата: '11

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от steppenwolfbg » 15 Дек 2017, 10:11

stoleto написа:
Leon написа:Не е проблем, а настройка. Ако имаш навигация, се оправя от менюто с настройките, ако нямаш - от менюто на борд-компютъра.


Не мога да го намеря на борд-комютъра никаде. Малко помош?


Във settings - lights.
Или във Vehicle information - Lights

Едно от двете беше, но е във lights.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikola59 » 15 Дек 2017, 10:34

dextuar написа:
nikola59 написа: Ами ако ти кажа, че опциите са бая повече и може да го направиш и на 10, ако искаш и Карли не е върха на сладоледа :winky:

Може, не уточних че за carly-то става на въпрос. Не е върха, но пък е по-удобно :)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.06.2012

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stoleto » 15 Дек 2017, 12:27

steppenwolfbg написа:
stoleto написа:
Leon написа:Не е проблем, а настройка. Ако имаш навигация, се оправя от менюто с настройките, ако нямаш - от менюто на борд-компютъра.


Не мога да го намеря на борд-комютъра никаде. Малко помош?


Във settings - lights.
Или във Vehicle information - Lights

Едно от двете беше, но е във lights.


Сторено. Благодаря ви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от wdas » 16 Дек 2017, 13:02

Здравейте, да попитам за един шум при каране. Значи като карам на хубав дълъг път (примерно междуградски или магистрала) да няма други шумове, се чува едно като леееко скърцане или стържене, на етапи (все едно с въртенето на гумата може би). Чува се сравнително тихо, трябва нищо да не работи нито радио нито климатик/парно за да се чуе. Принципно се появява след 80км/ч и е сравнително бавно , като увелича скоростта се засилва. Най-добре се чува между 80-100, особено като пусна газта (може би заради това че няма шум от двигателя). Някаква идея какво може да е? Четох че може да е от лагерите, но при завой (при бързо или градско каране, не се променя звука).
Колата е e90 2005 320d.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 17 Дек 2017, 8:43

wdas написа:Здравейте, да попитам за един шум при каране. Значи като карам на хубав дълъг път (примерно междуградски или магистрала) да няма други шумове, се чува едно като леееко скърцане или стържене, на етапи (все едно с въртенето на гумата може би). Чува се сравнително тихо, трябва нищо да не работи нито радио нито климатик/парно за да се чуе. Принципно се появява след 80км/ч и е сравнително бавно , като увелича скоростта се засилва. Най-добре се чува между 80-100, особено като пусна газта (може би заради това че няма шум от двигателя). Някаква идея какво може да е? Четох че може да е от лагерите, но при завой (при бързо или градско каране, не се променя звука).
Колата е e90 2005 320d.
Лагер главина? Аз сменях наскоро, както и нямаше нищо, изведнъж взе да вие като куче. При мен беше отзад вдясно.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.12.2017
Пол: Мъж
Кара: E92

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от tryagain » 17 Дек 2017, 23:20

Здравейте,
искам да попитам дали има начин за деактивиране на светлините в краката? Дори и в движение продължават да светят. (плафоните си изгасват нормално, но светлините в краката - не.)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook