Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 19 Ное 2017, 10:10

Какво значи "англичански"...ксеноните нали се обрщат с едно лостче.....какво значение има тогава?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2017, 10:13

По-скоро това ми е въпроса, за части от морга въобще не искам да коментирам...

Нормално ли е след 2 години лепилото да не държи, така ли се случва при веднъж отваряни фарове или просто колегата не ги е затворил качествено? При него ли пак да ги занеса или ще препоръчате някой друг?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от McClane » 19 Ное 2017, 15:50

Колеги да ви попитам един малко ламерски въпрос...Наскоро колата ми беше в М Кар Варна за смяна на гарнитурата на капака на клапаните и малко след това пръскалките за чистачките спряха да работят. Машинката върти а течността си изтича отдолу...Та въпроса ми е дали е възможно като са разглобявали да се е извадило някое маркуче или просто сега му е дошло времето и нещо се е запушило :confused:
Отделно след ремонта ми липсва един от болтовете за капака на двигателя/така са ми били приели колата/ и до единия фар намерих забравен накрайник от тресчотка...Случайност...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 19 Ное 2017, 16:38

Колеги имате ли представа дали за задните полуоски се продават само карета отделно или трябва да сменя цялата полуоска. Имам едно чукане понякога при потегляне на полусъединител и установих, че идва от външното каре на лявата полуоска.
Последна промяна drago9205 на 19 Ное 2017, 19:19, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 22.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI 523i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dani Dupeto » 19 Ное 2017, 18:20

Здравейте, карам Е91 330 д 2005 г. Преди няколко дни проверих колата от интерес в един от официалните представители за марката, и от там ми казаха, че софтуера не ми е ъпдейтван от както е създадена. Въпросът ми е, има ли нужда да го ъпдейтвам, при положение, че всичко си е ОК при колата? Ако го ъпдейтна, какво ще промени това?
Благодаря!
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2017, 18:46

Dani Dupeto написа:Здравейте, карам Е91 330 д 2005 г. Преди няколко дни проверих колата от интерес в един от официалните представители за марката, и от там ми казаха, че софтуера не ми е ъпдейтван от както е създадена. Въпросът ми е, има ли нужда да го ъпдейтвам, при положение, че всичко си е ОК при колата? Ако го ъпдейтна, какво ще промени това?
Благодаря!

Зависи от екстрите на колата. Като цяло, ако си автомат, може да очакваш по-мека смяна на скоростите и малко по-нисък разход. Като цяло има смисъл :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от wdas » 19 Ное 2017, 20:11

Здравейте, имам питане за тракане.
Колата е е90 320д и от скоро забелязах леко тракане, обикновено се чува при свободна (и на скорост може де) но се чува от около 700 до към 1200-300 оборота. Като подам газ се усилва, тракането е сравнително тихо, но прави впечатление. Рових в нета но като цяло повечето неща не приличаха на моето, някой като загрее двигателя утихва и тн, на моята кола може и 1 час да карам и като пусна газта или да кажем спра да изчакам нещо си се чува. Докато карам ако примерно съм нанадолнище не се чува, но като подам газ до около 1200+ оборота се чува и после затихва. Поогледах двигателя уж не е нещо да трака, но не мога да разбера дали е от вибрации. Някаква идея?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91
Детайли за колата: '11

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от steppenwolfbg » 19 Ное 2017, 21:02

McClane написа:Колеги да ви попитам един малко ламерски въпрос...Наскоро колата ми беше в М Кар Варна за смяна на гарнитурата на капака на клапаните и малко след това пръскалките за чистачките спряха да работят. Машинката върти а течността си изтича отдолу...Та въпроса ми е дали е възможно като са разглобявали да се е извадило някое маркуче или просто сега му е дошло времето и нещо се е запушило :confused:
Отделно след ремонта ми липсва един от болтовете за капака на двигателя/така са ми били приели колата/ и до единия фар намерих забравен накрайник от тресчотка...Случайност...


Имах същите симптоми. Свалих подкалника-там е казанчето, беше ми се откачило маркуче, което подава течност към пръскалките на фаровете.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zaharia » 19 Ное 2017, 23:38

Колеги днес ми поиска да долея литър масло и му долях разбира се, обаче след това компютъра не отчете маслото да е на макс, а едно деление по-малко. Та се чудя сега колко да му долея още 100мл ли, 250 ли, страх ме е да не стане прекалено много, че да трябва да го източвам? На някого случвало ли се е нещо подобно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 20 Ное 2017, 8:47

По принцип 200-300мл отгоре не е фатално, не го мисли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от maikooo » 20 Ное 2017, 9:22

dextuar написа:По-скоро това ми е въпроса, за части от морга въобще не искам да коментирам...

Нормално ли е след 2 години лепилото да не държи, така ли се случва при веднъж отваряни фарове или просто колегата не ги е затворил качествено? При него ли пак да ги занеса или ще препоръчате някой друг?

Имал ли си някакви интервенции или инциденти с предната броня от страната на фара?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 20 Ное 2017, 9:24

maikooo написа:
dextuar написа:По-скоро това ми е въпроса, за части от морга въобще не искам да коментирам...

Нормално ли е след 2 години лепилото да не държи, така ли се случва при веднъж отваряни фарове или просто колегата не ги е затворил качествено? При него ли пак да ги занеса или ще препоръчате някой друг?

Имал ли си някакви интервенции или инциденти с предната броня от страната на фара?
Не


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 20 Ное 2017, 9:52

dextuar написа:
maikooo написа:
dextuar написа:По-скоро това ми е въпроса, за части от морга въобще не искам да коментирам...

Нормално ли е след 2 години лепилото да не държи, така ли се случва при веднъж отваряни фарове или просто колегата не ги е затворил качествено? При него ли пак да ги занеса или ще препоръчате някой друг?

Имал ли си някакви интервенции или инциденти с предната броня от страната на фара?
Не


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

НЕ са затворени както трябва!Това ти го гарантирам..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 20 Ное 2017, 21:48

wdas написа:Здравейте, имам питане за тракане.
Колата е е90 320д и от скоро забелязах леко тракане, обикновено се чува при свободна (и на скорост може де) но се чува от около 700 до към 1200-300 оборота. Като подам газ се усилва, тракането е сравнително тихо, но прави впечатление. Рових в нета но като цяло повечето неща не приличаха на моето, някой като загрее двигателя утихва и тн, на моята кола може и 1 час да карам и като пусна газта или да кажем спра да изчакам нещо си се чува. Докато карам ако примерно съм нанадолнище не се чува, но като подам газ до около 1200+ оборота се чува и после затихва. Поогледах двигателя уж не е нещо да трака, но не мога да разбера дали е от вибрации. Някаква идея?


И аз съм така. Имам две съмнения или верига или обслужване и масло на скоростната кутия (автоматик). Или и двете май. Едва ли предишните чорбаджий са го правели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от wdas » 21 Ное 2017, 6:19

djakere4a написа:
wdas написа:Здравейте, имам питане за тракане.
Колата е е90 320д и от скоро забелязах леко тракане, обикновено се чува при свободна (и на скорост може де) но се чува от около 700 до към 1200-300 оборота. Като подам газ се усилва, тракането е сравнително тихо, но прави впечатление. Рових в нета но като цяло повечето неща не приличаха на моето, някой като загрее двигателя утихва и тн, на моята кола може и 1 час да карам и като пусна газта или да кажем спра да изчакам нещо си се чува. Докато карам ако примерно съм нанадолнище не се чува, но като подам газ до около 1200+ оборота се чува и после затихва. Поогледах двигателя уж не е нещо да трака, но не мога да разбера дали е от вибрации. Някаква идея?


И аз съм така. Имам две съмнения или верига или обслужване и масло на скоростната кутия (автоматик). Или и двете май. Едва ли предишните чорбаджий са го правели.

Маслото е на около 8000км, мисля да го сменя след зимата. А самото тракане се чува от двигателя, четох че може да е нещо от въздушния филтър... или смяна на маслото.
Някой има ли идея как да се разбере от какво е?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook