Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от maikooo » 14 Авг 2017, 14:45

BaDxBoY написа:каква крушка да купя ?

H7
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 15 Авг 2017, 13:40

Колеги, Saint Gobain или Pilkington е по-добре за предно стъкло?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 15 Авг 2017, 13:55

Според инфо в нета, Saint Gobain sekurit е по-добро от Pilkington...ако обаче цената му е значително по-висока и другото ще върши работа. След като го смениш, би ли споделил какво си сложил, къде и каква е цената, моля

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 15 Авг 2017, 14:27

chris_barnes написа:Според инфо в нета, Saint Gobain sekurit е по-добро от Pilkington...ако обаче цената му е значително по-висока и другото ще върши работа. След като го смениш, би ли споделил какво си сложил, къде и каква е цената, моля

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Още сега мога да споделя. Февруари месец сменях стъклото по каско в СИМ ПЕТ СИМ. От самата смяна останах доволен, нищо че бяха се объркали и вместо Пилкингтън със зелена ивица (колата ми оригинално излиза така) ми бяха сложили на някакъв пич 2 седмици чаканото Сайнт Гобейн без ивица. Викам си, все тая, тъкмо да видя как е без тая ивица. От монтажа бяха много доволен, казаха ми и в сервиза, че това е по-доброто от двете стъкла. Да, ама карам си след 3 седмици по околовръсното и ме удря камък и веднага шупла :banghead: След 1 седмица пак ме удря камък и втора шупла :shock: И със старото стъкло са ме удряли камъчета, но никога от 2 удара 2 щети моментално. И то с някакви нормални скорости - аз с 90 км/х и ме задминава джибка с нови гуми със 100км/ч. Имам дори видео в другата тема, затова сега се чудя какво да слагам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 15 Авг 2017, 14:30

В такъв случай - което ти е по-изгодно...:/

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 15 Авг 2017, 14:33

Аз пък с риск да ме нахранят ще споделя, че преди време питах за стъкло и мненията, които получих бяха "сменяй само с pilkington или оригинално втора ръка". Но на инат реших да пробвам китайско вместо Pilkington (разликата беше двойна като цена). Излезна ми под 200 лева в Кобра със смяната и разни отстъпки. Вече година и половина карам с него и е ОК, няма шупли или следи от камъчета, а лятото не се "изпичам", "варя", "изгарям" заради стъклото. Няма особена разлика със стъклото, което беше преди това, даже е по-добре защото старото счупено стъкло беше станало на "песъчинки". :lol:
Последна промяна drago9205 на 15 Авг 2017, 14:37, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 15 Авг 2017, 14:36

Китаеца има ли сензор за дъжд?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 15 Авг 2017, 14:38

Ами аз нямам фабрично сензор за дъжд, но по спомен ме питаха дали стъклото ми има и каза, че разликата е от порядъка на няколко лева(може би 10-15, но ще излъжа) за такова със сензор.
Последна промяна drago9205 на 15 Авг 2017, 14:39, променена общо 1 път

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от b00st » 15 Авг 2017, 14:39

Дори и малкото ми опити да сложа по тая кола алтернативно нещо, са приключвали като тотален провал и в крайна сметка пак се сменяше с ОЕМ или от оригиналния доставчик просто без БМВ емблемата. КитайЦко само в ресторантите, по колите по-добре не :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 15 Авг 2017, 14:52

Ами явно има различни възможности за развитие на събитията - моят опит с 3-4 алтернативни части е положителен.

Също гледам да слагам основно ОЕ/ОЕМ неща (картерни газове, датчик на разпределителен са ОЕ), другите неща напоследък, които взимам са с изтрити щампи, тоест пак ОЕМ. Но пък термостатите сложих Behr (не genuine BMW) и въпреки, че много хора твърдят, че карат по 6 месеца, вече над година съм с тях и не са се прецакали. За стъклото в даденият момент имах 2-те цени, съответно 160 и 400 лева реших да рискувам, в най-лошият случай щях да го сменям пак, в добрият щях да спестя едни пари, а резултатът се оказа положителен и година и половина нямам или поне не забелязвам шупли/охлюви от камъчета въпреки че доста пъти съм се стряскал като изтрънчат по стъклото засилени от тир.

Личното ми мнение е, че много се спекулира с тези ОЕ/ОЕМ части. :dunno:

П.С. Единственият ми лош опит е с 1 датчик за нивото на маслото реших да пробвам с евтин ибейски, защото не ми се дават 200 лева за нещо така безсмислено при наличието на щека. Той се прецака за 1 месец :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 15 Авг 2017, 15:40

Поръчах Saint Gobain Securit пък да видим.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 15 Авг 2017, 16:19

drago9205 написа:Ами явно има различни възможности за развитие на събитията - моят опит с 3-4 алтернативни части е положителен.

Също гледам да слагам основно ОЕ/ОЕМ неща (картерни газове, датчик на разпределителен са ОЕ), другите неща напоследък, които взимам са с изтрити щампи, тоест пак ОЕМ. Но пък термостатите сложих Behr (не genuine BMW) и въпреки, че много хора твърдят, че карат по 6 месеца, вече над година съм с тях и не са се прецакали. За стъклото в даденият момент имах 2-те цени, съответно 160 и 400 лева реших да рискувам, в най-лошият случай щях да го сменям пак, в добрият щях да спестя едни пари, а резултатът се оказа положителен и година и половина нямам или поне не забелязвам шупли/охлюви от камъчета въпреки че доста пъти съм се стряскал като изтрънчат по стъклото засилени от тир.

Личното ми мнение е, че много се спекулира с тези ОЕ/ОЕМ части. :dunno:

П.С. Единственият ми лош опит е с 1 датчик за нивото на маслото реших да пробвам с евтин ибейски, защото не ми се дават 200 лева за нещо така безсмислено при наличието на щека. Той се прецака за 1 месец :lol:

Само да уточня - КИТАЙСКО със сензори НЯМА ,НИТО европейско,да не говорим за Термо стъклото ,там е само Pilkington,Saint Gobain,OEM(Pilkington или Saint Gobain според годината на производство) и Safelife та тея китайки можете да поръчвате,когато имате най-базовото стъкло..защото разликата е х3 в цените..за другите части по-съм съгласен.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 15 Авг 2017, 16:23

Gqbriel написа:...
Ти кажи дали ми удобряваш избора, мани го другото :mhihi: Този път със зелената лентичка /както е излязла от завода/ :driving:

dextuar написа:Поръчах Saint Gobain Securit пък да видим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 27.07.2013
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: е92,е46
Мечтае да кара: Hp4
Детайли за колата: M suspension

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от grozdan1995 » 16 Авг 2017, 9:57

Колеги, колко литра масло събира 177кс мотора.И на колко км го сменяте 10,15 ?И някъкви препоръки какво да взема ,сега съм с кастрол ейд,.на 12к..
Над смълчаните полета дрифтят малки пишлемета

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 8.09.2012
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: F01 - E70 LCI - e92 LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ZALMAN » 16 Авг 2017, 10:52

Здравейте с е92 325и съм. Интересува ме как мога да разбера с каква рейка съм. Понеже съм чувал че са няколко вида. Другия ми въпрос е има ли някакъв туториал как се слага професионално нави. Понеже купих табло и всичко необходимо за слагането и.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook