Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от horhef » 05 Апр 2019, 9:24

100-на лева са щорите, не е голяма цифрата на фона на другите неща :mhihi: Мисълта ми е ако е нещо елементарно да се оправи. Ще пробвам да я направя, няма какво повече да и разваля :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 13.06.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от statev74 » 05 Апр 2019, 10:32

drago9205 написа:
statev74 написа:Колеги, при отпускане на съединител, при потегляне се усеща нещо като леко тресне. Дали е маховик? Някой ако има подобен проблем и го е оправил. Да сподели, благодаря.

Зависи колко силно трака, ако задържиш на полусъединител и чуваш и усещаш тракане - най-вероятно е маховик. На колко км е колата и сменян ли е някога? 2-ка, 3ка-дизел ли е?

Колата е 2.0d177кс.
Не е чак толкова силно даже понякога го няма. Но като започне в задръствания е доста неприятно.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от exc » 05 Апр 2019, 12:56

Предишната ми беше така, но тракаше доста на полусъединител. При мен беше маховик, смених и съединителя, че и той беше почти свършил.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 18.07.2014
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dpetrov7 » 05 Апр 2019, 13:05

dpetrov7 написа:Здравейте, след диагностика ми излиза следната грешка 00E18D / awakening device has three times unsuccessfully, the network tries to awaken (error wake up failed) Awakening device has unsuccessfully tried to wake the network times. 3 (error wakeup failed) /
Някой може ли да ми обясни тази грешка какво значи и от какво идва ?


дали някой може да ми отговори на въпроса?


имам още един въпрос , падането на огледалото назад е възможно само за автомобилите които имат ел.пребиране на стъклата или за всички модели ?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 05 Апр 2019, 15:34

dpetrov7 написа:
dpetrov7 написа:Здравейте, след диагностика ми излиза следната грешка 00E18D / awakening device has three times unsuccessfully, the network tries to awaken (error wake up failed) Awakening device has unsuccessfully tried to wake the network times. 3 (error wakeup failed) /
Някой може ли да ми обясни тази грешка какво значи и от какво идва ?


дали някой може да ми отговори на въпроса?


имам още един въпрос , падането на огледалото назад е възможно само за автомобилите които имат ел.пребиране на стъклата или за всички модели ?

Грешката е свързана с липса на комуникация по MOST, не е лошо да напишеш в кой модул ти е грешката защото така не става ясно точно къде е проблема, може да някъде по аудио системата, блутута или SOS системата...
Падането на огледало не е свързано с автоматично им прибиране по спомен, но може и да бъркам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от exc » 05 Апр 2019, 17:10

Падането на огледалото е свързано с автоматично прибиране, или памет на седалките. Една от двете екстри поне трябва да я има, за да е налично.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 20.03.2007
Кара: само BMW-та
Мечтае да кара: M850i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от xenon318is » 06 Апр 2019, 10:54

Отзад на кората в купето имам една малка пластмаса като триъгълник. Някой има ли идея за какво е. Датчика за блутут ли е за изофикса ли е. Мога да кача снимка после. Е90 седан. :conf:
Веднъж BMW, винаги BMW!

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Todor Borisov » 08 Апр 2019, 8:51

Здравейте, колеги,

Вчера реших да пусна една диагностика на колата и ми излезе грeшка: 4232 Glow pug zylinder 3, Activation.

Въпросът ми е, имат ли пряка връзка подгревните свещи с регенерацията на DPF-a?

И ако я оставя така ще имам ли проблем с регенерацията?

Знам, че трябва да се смянат всичките в комплект, но ако сега мога да я карам така, не бих се занимавал да я разглобявам за една свещ.

Поздрави и хубав ден,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 08 Апр 2019, 8:57

То не се разглобява само за едната изгоряла свещ, най-правилно е да се сменят всичките като разглобиш, за да си сигурен, че няма пак да разглабяш след няколко месеца, цената за няколко свещи повече ще е колкото труда за още едно разглабяне. Също има и голям шанс като разглобиш да видиш повече от 1 издумкала.
Има връзка с регенерациите, да.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Todor Borisov » 08 Апр 2019, 10:31

drago9205 написа:То не се разглобява само за едната изгоряла свещ, най-правилно е да се сменят всичките като разглобиш, за да си сигурен, че няма пак да разглабяш след няколко месеца, цената за няколко свещи повече ще е колкото труда за още едно разглабяне. Също има и голям шанс като разглобиш да видиш повече от 1 издумкала.
Има връзка с регенерациите, да.


Да, ако се сваля колектора ще ги подменя всичките задължително.

Значи дори при една изгоряла, DPF-а няма да започне процес по регенерация?

Знам, че за регенерация за нужни мин 10-15л. гориво, работна температура окло 90 градуса и определена скорост.

Не съм запознат обаче при какви други условия не се стартира също.

Поздрави,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 08 Апр 2019, 10:51

Сега препрочитайки описанието в TIS изглежда, че грешки свързани със свещи и рели не играят рола за регенерациите. Най-добре ще е да провериш с диагностика дали е правила скоро регенерация, за да си сигурен.

Условията са следните:
  • Т Антрифриз > 75 градуса
  • Т Изходящите газове преди филтъра > 240 градуса
  • Да няма индикация (лампа) за ниско ниво на горивото
  • Да няма грешки в DDE свързани със системите/сензорите за контрол на емисиите, както и тези за измерване и контрол на входящият въздух (MAF/MAP/Дросел и др.)... *Тук не се опоменава грешки свързани със стартер/подгрев и прочее.
  • Да няма грешки с код 480A или 481A
  • Скорост над 60км/ч (оптимално 100км/ч)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Todor Borisov » 08 Апр 2019, 11:10

drago9205 написа:Сега препрочитайки описанието в TIS изглежда, че грешки свързани със свещи и рели не играят рола за регенерациите. Най-добре ще е да провериш с диагностика дали е правила скоро регенерация, за да си сигурен.

Условията са следните:
  • Т Антрифриз > 75 градуса
  • Т Изходящите газове преди филтъра > 240 градуса
  • Да няма индикация (лампа) за ниско ниво на горивото
  • Да няма грешки в DDE свързани със системите/сензорите за контрол на емисиите, както и тези за измерване и контрол на входящият въздух (MAF/MAP/Дросел и др.)... *Тук не се опоменава грешки свързани със стартер/подгрев и прочее.
  • Да няма грешки с код 480A или 481A
  • Скорост над 60км/ч (оптимално 100км/ч)


Много благодаря за информацията, дори сега ще си я запиша някъде защото е доста полезна.

Това излиза през DIS:

Status, last regeneration - Distance travelled since regeneration -26368 m
Status, last regeneration but one - Distance travelled since regeneration 16424 m
Status, third-last regeneration - Distance travelled since regeneration -24536 m
Exhaust-gas backpressure - 8192.0 mbar

Тези минуси значи, че след толкова метра ще се активира регенерацията предполагам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 08 Апр 2019, 12:21

Грешно предполагаш. Това са последна, предпоследна и една преди това. И всичките са през 20км, което е много, много често.....отделно тоя бакпрешър....

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Todor Borisov » 08 Апр 2019, 13:09

Satanism написа:Грешно предполагаш. Това са последна, предпоследна и една преди това. И всичките са през 20км, което е много, много често.....отделно тоя бакпрешър....


Това са данни, на колата когато е в покой, не в движение.

Колко трябва да е бекпрешъра колега?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 08 Апр 2019, 14:06

10тина mbar-а, не помня колко точно бяха на 20ките. Тая стойност нещо не е като хората, нереална е.Щеше да си се взривил досега.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook