Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори


Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d, E91, 2006

Air Vents за е90

Мнение от redbul » 11 Апр 2019, 23:09

Някой имал ли е проблем с въздуховодите на таблото на Е90, вече на втора кола се чупят палците за насочване на въздуха и нямам обяснение как точно, но ги намирам счупени. Въпроса е има ли някъде в Сф където да ги поправят или трябва да се сменят (духалките)? Видях че се продават само палците, но не съм сигурен колко лесно се монтират на мястото на старите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
София

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Air Vents за е90

Мнение от don't be » 12 Апр 2019, 8:06

redbul написа:Някой имал ли е проблем с въздуховодите на таблото на Е90, вече на втора кола се чупят палците за насочване на въздуха и нямам обяснение как точно, но ги намирам счупени. Въпроса е има ли някъде в Сф където да ги поправят или трябва да се сменят (духалките)? Видях че се продават само палците, но не съм сигурен колко лесно се монтират на мястото на старите.


Ако имаш всички парченца се правят, аз моите ги залепих и си работят нормално.
За милиони-няма закони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Щурми » 12 Апр 2019, 17:42

Някой знае ли дали могат да те глобят по запис на камерите за видеонаблюдение на МВР, които ги има в някои градове? Има ли такава законова уредба? Става въпрос конкретно за дрифтене 1-2 минути и запис с много добро качество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Alek_SV » 12 Апр 2019, 18:31

Зависи къде е . На някое видно кръстовище може да се случи и без свидетели - камерите за наблюдение са с прилични възжности вече .Като цяло Теоретично могат . На практика - само яко някой ходи да те порти и пише сведение или си го направил нагло на супер видно място .

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.09.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dzaimov » 13 Апр 2019, 16:46

Здравейте колеги! Някой правил ли е retrofit на сензор за дъжд и автоматични фарове? Ако може да сподели какво е необходимо. Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kvasilev76 » 15 Апр 2019, 8:30

Здравейте,колеги,проблема ми е малко труден за обяснение но ще пробвам.Преди около 5месеца колата ми влезе в авариен режим една сутрин.След като поседя няколко часа,се оправи.Отидох на диагностика и механика каза че е отишъл актоатора на турбото.Намерихме и го сменихме.Препрограмира модула,прегледа букси и кабели и колата си тръгна нормално.Но проблема се завърна преди няколко дни.Пак диагностика и пак същия проблем но дава три възможни грешки.Актоатор,който механика тества и каза че е ОК,кабели или компютъра не подавал сигнал :| :shock: .Зблъквал ли се е някой с подобна аномалия и ако да,как се е справил.Кой за каквото се сеща да пише.Днес ще ида да направи всичко което прави преди 5 месеца и да видим.Днес сутринта запали и влезе в авариен режим.Загасих я за 3минути и след това проблем няма,върви като луда Ни лампи светват ни нищо като влезе в авариен режим!!!Помагайте

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.04.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NJoY » 18 Апр 2019, 22:15

Здравейте, харесал съм едно Е92, 330д и ми трябва сервиз в София, където да я прегледат от-до (ходова част, диагностика, живи данни на дюзите и т.н.). Къде бихте ми препоръчали да отида?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 16.12.2014
Пол: Мъж
Кара: e92

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от d3v1l » 19 Апр 2019, 9:11

Здравейте!

Имам два наистина бързи и лаишки въпроса, но съм нов с марката.
След справка по VIN-а на колата (e92) ми излзиат тези две неща:
S1CCA Auto Startstop Function
S1CDA Brake Energy Regeneration

- По първото въпросът ми е, това е StartStop бутона с който се стартира и изключва двигателя или е онази икономична функция, която гаси колата на светофар? Ако е тя как се пуска и спира?
- По второто- това е системата, която зарежда акумулатора от енергията при натискане на спирачката ли? Не я ли имат от F-серията нагоре?

Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 18.12.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Wafrey » 19 Апр 2019, 13:59

Колеги здравейте, имам едно питане, че от търсене не срещнах за моят мотор евентуална цена. Та имам 2006-та 163кс. 320ка, въпроса ми е за смяна на веригата горе-долу като цена какво да подготвя, че да си вържа гащите както се казва, тъй като я взех преди няколко месеца и не мога да съм напълно сигурен за историята.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от don't be » 19 Апр 2019, 16:01

Wafrey написа:Колеги здравейте, имам едно питане, че от търсене не срещнах за моят мотор евентуална цена. Та имам 2006-та 163кс. 320ка, въпроса ми е за смяна на веригата горе-долу като цена какво да подготвя, че да си вържа гащите както се казва, тъй като я взех преди няколко месеца и не мога да съм напълно сигурен за историята.



Колега, ако ти работи нормално колата не се тревожи карат около 400 хиляди при теб
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 21 Апр 2019, 8:10

d3v1l написа:Здравейте!

Имам два наистина бързи и лаишки въпроса, но съм нов с марката.
След справка по VIN-а на колата (e92) ми излзиат тези две неща:
S1CCA Auto Startstop Function
S1CDA Brake Energy Regeneration

- По първото въпросът ми е, това е StartStop бутона с който се стартира и изключва двигателя или е онази икономична функция, която гаси колата на светофар? Ако е тя как се пуска и спира?
- По второто- това е системата, която зарежда акумулатора от енергията при натискане на спирачката ли? Не я ли имат от F-серията нагоре?

Благодаря!

Има изписани страници по тези въпроси, но кой да търси... Първото е сисстема, която гаси колата на светофара (има бутон за изключването й под бутона за палене на колата или се прави софтурно за постоянно), а второто е това, което си описал. Има ги и двете във фейслифт Е90.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 19.02.2011
Местоположение: SW
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от armagedon_762002 » 21 Апр 2019, 16:17

И последните преди фейслифта ги имат , така че не се учудвайте ако ги видите

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от borislvagg » 22 Апр 2019, 11:53

Здравейте, насочил съм се към покупка ма е92 и съм си харесал едно, обаче най-много ме притеснява това, че няма навигация. Четох стари мнения, че за слагането на такава оригинална с голям екран примерно излиза към 3-4к , защото трябват модули, табло и за труд няма да е малко. В същото време видях цял комплект за 600лв. Ако може да ми кажете наистина ли ще е толкова скъпо и неоправдано? Горе-долу колко мислите, че ще ми излезе + монтиране на парктроник, за да си е като оригинала?
Благодаря предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от (h)aman » 22 Апр 2019, 17:11

borislvagg написа:Здравейте, насочил съм се към покупка ма е92 и съм си харесал едно, обаче най-много ме притеснява това, че няма навигация. Четох стари мнения, че за слагането на такава оригинална с голям екран примерно излиза към 3-4к , защото трябват модули, табло и за труд няма да е малко. В същото време видях цял комплект за 600лв. Ако може да ми кажете наистина ли ще е толкова скъпо и неоправдано? Горе-долу колко мислите, че ще ми излезе + монтиране на парктроник, за да си е като оригинала?
Благодаря предварително!


Табло - 500-600лв
Навигация - 500-600лв ССС
Труд - Според зависи от майстора, примерно от 100 до 300 лв

Ако колата има заводски парктроник няма какво да се монтира, само се кодира след монтажа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 22 Апр 2019, 21:02

Здравейте,

днес поисках в един сервиз в Пловдив да мина на стенд, но ме изненадаха, че колата имала шарнир за смяна (бил вграден в носача) и ми предложиха да го сменят и д анаправят след това регулировката. Отказах и не го смених, защото не чувам да тропа, а преди няколко дни в друг сервиз, който има добра репутация сред приятели беемвисти, гледаха и нищо не казаха за това.

ПП За протокола, стенд исках да направя профилактично и защото имам усещането, че има някакъв съвсем минимален луфт във волана.

Та, бързите ми въпроси са:
1. Как да разбера има ли смисъл да сменям носач?
2. Ако се наложи, към каква марка да се насоча?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook