Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.02.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mrtnko » 23 Апр 2019, 8:04

Здравейте колеги,

От скоро съм собственик на Е92 2009г 328i xdrive аватомат. Веднага след покупка на колата беше сменено масло на скорости(сложено е оригинално), заедно с целия пакет филтри които вървят при подобна смята.
Забелязвам, че се появи странен проблем, изразяващ се предимно при студена или не палена кола. При стартиране на двигателя, се появява грашката идикираща скоростната кутия и съответно същата не може да превключва (все едно я заключва), при изчакване на загравяване на двигателя (2-3 мин) и леко разместване на лоста, грешката изчезва и лоста е "освободен".

Дали можете да ме насочите към евентуална причина за този странен проблем ?

Благодаря предварително :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от (h)aman » 23 Апр 2019, 8:20

zzafirov написа:Здравейте,

днес поисках в един сервиз в Пловдив да мина на стенд, но ме изненадаха, че колата имала шарнир за смяна (бил вграден в носача) и ми предложиха да го сменят и д анаправят след това регулировката. Отказах и не го смених, защото не чувам да тропа, а преди няколко дни в друг сервиз, който има добра репутация сред приятели беемвисти, гледаха и нищо не казаха за това.

ПП За протокола, стенд исках да направя профилактично и защото имам усещането, че има някакъв съвсем минимален луфт във волана.

Та, бързите ми въпроси са:
1. Как да разбера има ли смисъл да сменям носач?
2. Ако се наложи, към каква марка да се насоча?


Отиди на врачка...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 23 Апр 2019, 9:10

Щом няма `ушечувно` тропане, не виждам смисъл да се сменя.
По-скоро са искали просто ей тъй да те натоварят.
Отиди на друго место за стенд и така.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikola59 » 23 Апр 2019, 16:14

Bexim написа:Щом няма `ушечувно` тропане, не виждам смисъл да се сменя.
По-скоро са искали просто ей тъй да те натоварят.
Отиди на друго место за стенд и така.

Не може да се каже дали са искали да го натоварят - зависи от сервиза. Аз знам сервизи където има ли и най-малкият проблем с луфтове посмъртно не си позволяват да правят реглаж. Държат си на реномето защото знам и други които го правят по "другият" начин....
:mhihi: Стигнеш ли до `ушечувно` тропане през това време геометрията е на "кино" и поне аз не бих си причинил това. Есента при дилър сменявах заден десен горен - ами казаха - не е спешно може да се кара известно време, но аз ги накарах да сменяват. После естествено реглаж заден - преден мост. Всеки сам да си преценява как да процедира.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 23 Апр 2019, 16:27

Това го казвам с идеята, че при БМВ тропанията се чуват на много ранен етап и колата е съвсем сигурна до доста по-силно тропане, което вече и глух да си ще разбереш, че има нещо нередно.




Sent from my Спейс using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 24 Апр 2019, 8:27

Bexim написа:Щом няма `ушечувно` тропане, не виждам смисъл да се сменя.
Това го казвам с идеята, че при БМВ тропанията се чуват на много ранен етап и колата е съвсем сигурна до доста по-силно тропане, което вече и глух да си ще разбереш, че има нещо нередно.


nikola59 написа:Не може да се каже дали са искали да го натоварят - зависи от сервиза. Аз знам сервизи където има ли и най-малкият проблем с луфтове посмъртно не си позволяват да правят реглаж. Държат си на реномето защото знам и други които го правят по "другият" начин....
Стигнеш ли до `ушечувно` тропане през това време геометрията е на "кино" и поне аз не бих си причинил това.


Да уточня, тропане не усещам никакво, като нарочно карах по павета да слушам, а не ми е първия автомобил и уж знам как звучи разбит шарнир. Но пък ми е първото БМВ, буквално от няколко дни и не съм сигурен до колко усещам конкретната кола...

ПП И аз не бих си причинил да шофирам автомобил, който не е в идеално състояние, особено окачване, кормилна и спирачна система. Та ще мина профилактично през още един-два сервиза за преглед на мостовете и се допитвах до вас да имам предварително инфо. :)

Поздрави и благодаря за мненията, колеги! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 24 Апр 2019, 8:55

mrtnko написа:Здравейте колеги,

От скоро съм собственик на Е92 2009г 328i xdrive аватомат. Веднага след покупка на колата беше сменено масло на скорости(сложено е оригинално), заедно с целия пакет филтри които вървят при подобна смята.
Забелязвам, че се появи странен проблем, изразяващ се предимно при студена или не палена кола. При стартиране на двигателя, се появява грашката идикираща скоростната кутия и съответно същата не може да превключва (все едно я заключва), при изчакване на загравяване на двигателя (2-3 мин) и леко разместване на лоста, грешката изчезва и лоста е "освободен".

Дали можете да ме насочите към евентуална причина за този странен проблем ?

Благодаря предварително :)


Здрасти,
според мен трябва да я закачиш на диагностика, да запишеш някъде какви грешки дава, да ги изчистите и гледате след това дали ще се появи нещо отново.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 24 Апр 2019, 9:02

Bexim написа:Това го казвам с идеята, че при БМВ тропанията се чуват на много ранен етап и колата е съвсем сигурна до доста по-силно тропане, което вече и глух да си ще разбереш, че има нещо нередно.


Изобщо не съм съглсен. Напротив не се чуват. Има доста случаи на извадени задни носачи без да су чуе тропане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 24 Апр 2019, 9:12

Едно е отзад, съвсем друго отпред...
Не знам, аз чувам разтропали се неща на много по-ранен етап.
Даже сега ме гони едно глухо такова и не мога да го хвана и откачам.

ПП А нали ти е ясно, за да се извади заден носач какво сеене е имало преди това.. :dunno:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от exc » 24 Апр 2019, 12:39

Един тъп въпрос от мен: Имат ли Е9Х изписан ВИН номер на предния прозорец долу до шофьора в правоъгълното прозорче? Моята няма, нямам спомен и предната да е имала.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 24 Апр 2019, 13:06

exc написа:Един тъп въпрос от мен: Имат ли Е9Х изписан ВИН номер на предния прозорец долу до шофьора в правоъгълното прозорче? Моята няма, нямам спомен и предната да е имала.

Зависи от пазара, за където е. Не знам точно за кои има и за кои не, но от това зависи.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 19.02.2011
Местоположение: SW
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от armagedon_762002 » 24 Апр 2019, 15:29

Иначе в оборудването се води Easy Visible VIN или нещо такова беше ако го има на предното стъкло

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 25 Апр 2019, 10:28

andy написа:Изобщо не съм съглсен. Напротив не се чуват. Има доста случаи на извадени задни носачи без да су чуе тропане.


Bexim написа:Едно е отзад, съвсем друго отпред...
Не знам, аз чувам разтропали се неща на много по-ранен етап.

ПП А нали ти е ясно, за да се извади заден носач какво сеене е имало преди това.. :dunno:


За да чуя различни мнения, тази сутрин минах през трети сервиз (един от препоръчваните за стенд в Пловдив). Резултатът е, че в 2 от 3 посетени сервиза диагностицираха заминали предни амортисьори и читаво окачване. Струва ми се логично да не чувам тропане в такава ситуация, а геометрията да не е работи перфектно, та в момента ми монтират новите Билщайн, но ще видим след това.

Нов бърз въпрос - има ли някой, който ползва Btool с bluetooth ОБД четец, интересувам ме модела, за да потърся? :)

ПП Другото е да си изведа допълнителна OBD букса и да ползвам кабел + мобилка с OTG, ама не ми се занимава с кабеляци.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.05.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от OneManArmy » 25 Апр 2019, 11:18

Някой знае ли, кой е производителя на дисковете за BMW с ОЕМ номер 34116764645 ?
Също така ако някой е купувал от гореспоменатия ОЕМ бих приветствал препоръка. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от exc » 25 Апр 2019, 11:33

Да, явно е така. Това било допълнителна опция.
S8SMA - CAR IDENT. NUMBER VISIBLE FROM OUTSIDE

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook