Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 12 Фев 2018, 17:30

The iron hammer написа:Здравейте колеги искам да попитам възможно ли е от филтъра на картерните газове колата да харчи масло познат ми каза ,че на 3000км му харчила литър масло след като сменил филтъра за 10000 му харчила литъ и половина вижда ми се малко голяма разликата само от смяната на един филтър та затова питам и вас възможно ли е това нещо за да зная дали да го сменям и аз.

Възможно е, като му е скъсана мембраната и почва да изхвърля масло в във кутията на въздушния филтър, от там в турбо пътищата и го изгаря.
Можеш да го провериш по следния начин, сваляш филтъра, отдолу има малка тръбичка, надуваш с усата и така ще установиш дали е скъсана мембраната.
Ако е скъсана си за нов.
Ако не си го сменявал скоро пак си за нов.
Тази част се купува само оригинална 100-110лв е.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 12 Фев 2018, 18:06

Сега проверих 145лв е в м-кар по принцип мога да я взяма с отступка на феби за 65лв.
Но щом казвате ,че е добре да е оригинална май ще поръчам от м-кар но първо ще го проверя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 13 Фев 2018, 20:49

@vld каква е причината да трябва да е задължително БМВ ОЕМ? Аз сложих Febi Bilstein и не намирам проблеми засега.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от b00st » 13 Фев 2018, 23:11

Защото Febi, Meyle, Ate и тем подобни няма никога да имат ресурса като дълготрайност и първото качество, което се получава, когато си купиш оригинална част. За такива неща не си заслужава, при условие, че разликата не е голяма и разбира се ако смяташ да караш колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 14 Фев 2018, 14:57

b00st написа:Защото Febi, Meyle, Ate и тем подобни няма никога да имат ресурса като дълготрайност и първото качество, което се получава, когато си купиш оригинална част. За такива неща не си заслужава, при условие, че разликата не е голяма и разбира се ако смяташ да караш колата.
То остави ресурс, те не работят коректно от нови понякога.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BaDxBoY » 14 Фев 2018, 22:07

Привет, малко вероятно да има някой запознат, но да си опитам късмета.

Почна да ми гълта ток колата е90 320д преди фейса. Закарах я в сервиз и след като заспи, през бушон номер 52 минава 0.5 ампера, през 53 минават 0.02 ампера. Проблема е, че не я оправиха там и явно сам ще се оправям, че ми писна от псевдо майстори.
Таблото ми е като това първото-
http://fusesdiagram.com/bmw/fuse-box-di ... 3-e90.html

За съжаление, в този сайт не пише 52 и 53 за какво отговарят, но в друг сайт видях, че са за фаровете. Фаровете ми са лупи с динамик драйв, като отзад буксите са отлични.
Каква може да е причината да гълтат ток ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mopasan » 14 Фев 2018, 22:53

vvasilev1 написа:
b00st написа:Защото Febi, Meyle, Ate и тем подобни няма никога да имат ресурса като дълготрайност и първото качество, което се получава, когато си купиш оригинална част. За такива неща не си заслужава, при условие, че разликата не е голяма и разбира се ако смяташ да караш колата.
То остави ресурс, те не работят коректно от нови понякога.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

To пък защото си го купил на двойна цена от "официален представител" работи винаги перфектно. :mhihi: До сега 6 години само от качествени производители съм купувал и никога от представител и не съм имал проблеми. Включително и термостати - 5 години и 60 000км и не съм имал проблем. Не виждам защо да давам излишни пари, като мога да си купя качествени части за нормални цени, а не надути цени от "официален представител".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от don't be » 15 Фев 2018, 0:11

Колеги сдобих се с 330, е92 автомат. Колата много ми харесва , но забелязах от скритото меню, че температурата на мотора варира между 55-70 гр. на дълъг път, а в града на място качва и до 80-90. Предполагам съм и за двата термостата, това така ли е ? А тази ниска температура може ли да е основание за завишен разход?
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2018, 7:33

don't be написа:Колеги сдобих се с 330, е92 автомат. Колата много ми харесва , но забелязах от скритото меню, че температурата на мотора варира между 55-70 гр. на дълъг път, а в града на място качва и до 80-90. Предполагам съм и за двата термостата, това така ли е ? А тази ниска температура може ли да е основание за завишен разход?

И на двата въпроса - да ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 13.09.2017

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от punish » 15 Фев 2018, 13:14

Здравейте колеги! Вчера при запалване на двигателя ми се появи една грешка Speed Limit, като се има на предвид, че предния ден до гасенето на двигателя нямаше такова нещо. Реших да махна клемата на акумулатора за да я изчистя, с което имах успех. Въпросът ми е защо се появява тази грешка и дали за напред мога да бера ядове? Има ли начин да чистя грешки от борд компютъра? Със БМВ Е90 facelift съм 2,0 дизел

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bmwman » 15 Фев 2018, 14:12

dextuar написа:
grozdan1995 написа:Има ли варянт да изгася старт стоп системата ?
Да, кодира се ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


а някой който го е правил може ли да покаже коя опция се кодира ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от boris » 15 Фев 2018, 14:30

IHK - Change MSA_MEMORY to aktiv

И ще помни последното състояние.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 14.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320d Xdrive
Детайли за колата: '09

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hazi » 15 Фев 2018, 14:51

Здравейте колеги,

Знаете ли от къде могат да се закупят "Ventilation Tabs" (можете да видите на снимката от линка подолу) освен от Американския сайт (https://www.venttabs.com/vent-tab-bmw-e ... -3-series/), където искат 40$ само за доставка!

Благодаря предварително.

https://drive.google.com/open?id=16e6yn ... LQYjgETA79

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikola59 » 15 Фев 2018, 16:17

hazi написа:Здравейте колеги,

Знаете ли от къде могат да се закупят "Ventilation Tabs" (можете да видите на снимката от линка подолу) освен от Американския сайт (https://www.venttabs.com/vent-tab-bmw-e ... -3-series/), където искат 40$ само за доставка!

Благодаря предварително.

https://drive.google.com/open?id=16e6yn ... LQYjgETA79

Да бе, американски сайтове. Ето при първото търсене (продават в Amazon UK): https://www.amazon.co.uk/Vent-Tab-E90-m ... B076JFMNWZ През gabco или друг превозвач и си ти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bmwman » 15 Фев 2018, 20:25

boris написа:IHK - Change MSA_MEMORY to aktiv

И ще помни последното състояние.


това не е ли за климатроника ,а аз питам за старт/стоп гасенето и палене при всяко спиране

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook