Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 09 Мар 2018, 12:30

boris написа:Вероятно ти капе масло на изпускателните колектори, вероятно от гарнитурата на капака на клапаните.

+1 при мен е така определено
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от exc » 09 Мар 2018, 12:39

dextuar написа:Колега, в ИСТА има процедура за подмяна на акумулатор, дали ако не беше необходимо, щеше да я има тази процедура? В твоя случай е трябвало само ресет на IBS-a, тоест само да се регистрира акумулатора, ако приемем, че типът е бил същия. Тази процедура не би трябвало да струва повече от 20-30 лева макс при някой, който се занимава с кодиране, а ефект за живота на акумулатора има.

Предполагам, че става въпрос за ISTA-P, нали? Че аз като ги теглих и инсталирах, сложих само ISTA-D, другата беше някакво огромно количество гигабайти и не я сложих.
Аз не съм стигнал още до смяна, но се потготвям, че акумулатора чукна 10 години. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zaharia » 09 Мар 2018, 12:55

Колеги пак да запитам, някой може ли да каже, защо малката ДИСА се пълни с масло? При смяната и, не би ли трябвало да се види, че вероятно маслото тече в колекторите и стига до нея? Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 17.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е90 320д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sacrament » 09 Мар 2018, 22:35

Колеги бихте ли ми препоръчали или някой колега от форума от Пловдив или Смолян да ми регистрира и кодира акумулатора срещу заплащане естествено. Дали бих могъл сам да се оправя, на ти съм с компютрите и имам кабела.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ganchev__ » 09 Мар 2018, 23:40

За Пловдив се обърни към Ацалов ауто :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 17.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е90 320д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sacrament » 10 Мар 2018, 8:43

Колеги сега се намирам на около 200км от Пловдив и утре се прибирам. Мога ли да сложа акумулатора тук и да го регистрирам вторник сряда в пловдив или трябва на момента да се регистрира и кодира.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 10 Мар 2018, 9:11

sacrament написа:Колеги сега се намирам на около 200км от Пловдив и утре се прибирам. Мога ли да сложа акумулатора тук и да го регистрирам вторник сряда в пловдив или трябва на момента да се регистрира и кодира.

Можеш, не е такава драма за няколко дни.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e46
Мечтае да кара: e30 240 hp+

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от exclusive_e46 » 10 Мар 2018, 16:37

Колеги имам проблем с шофьорската седалка по-точно не иска да се вдига на височина ... Някой сблъсквал ли се с такъв проблем и имате ли представа на какъв принцип е този механизъм и от къде мога да го намеря евентуално :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 17.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е90 320д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sacrament » 10 Мар 2018, 18:55

Колеги имам проблем. След като изключя екрана на навигацията екрана само почернява, а не се изключва напълно. Така ли е по принцип, защото ме дразни вечерта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: от малък
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от C8699HX » 11 Мар 2018, 13:37

sacrament написа:Колеги имам проблем. След като изключя екрана на навигацията екрана само почернява, а не се изключва напълно. Така ли е по принцип, защото ме дразни вечерта.



И при мен е така,може би си е така попринцип.....
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 11 Мар 2018, 14:58

Един въпрос, ,от напукано каре на кардана задно, може ли да създава върбаци на купето при постоянна скорост имам вибрации във купето след 110км ако задържа постоянна скорост усещам по силни вибрации ако ускорявам не се усеща много, гумите са на 100км нови мишлин, като си мислех че проблема е от старите гуми но ови пак тресе и си умирам от яд :banghead: това което открих е че е напукано карето на кардана задното, предното е добре. Колата вози стегнато без тропане, като задни и предни амортисьори са нови.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 7.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 335D LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от misho968 » 11 Мар 2018, 15:12

ако не си минал баланс на задните, 1-во това направи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 11 Мар 2018, 15:23

awful написа:Един въпрос, ,от напукано каре на кардана задно, може ли да създава върбаци на купето при постоянна скорост имам вибрации във купето след 110км ако задържа постоянна скорост усещам по силни вибрации ако ускорявам не се усеща много, гумите са на 100км нови мишлин, като си мислех че проблема е от старите гуми но ови пак тресе и си умирам от яд :banghead: това което открих е че е напукано карето на кардана задното, предното е добре. Колата вози стегнато без тропане, като задни и предни амортисьори са нови.
Почти сигурно е, че проблема е в задните гуми/джанти. Направи проба и ги сложи отпред, а предните отзад. Най-вероятно вибрацията ще се измести и ще я усещаш около 50-60км/ч още.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 11 Мар 2018, 16:16

chris_barnes написа:
awful написа:Един въпрос, ,от напукано каре на кардана задно, може ли да създава върбаци на купето при постоянна скорост имам вибрации във купето след 110км ако задържа постоянна скорост усещам по силни вибрации ако ускорявам не се усеща много, гумите са на 100км нови мишлин, като си мислех че проблема е от старите гуми но ови пак тресе и си умирам от яд :banghead: това което открих е че е напукано карето на кардана задното, предното е добре. Колата вози стегнато без тропане, като задни и предни амортисьори са нови.
Почти сигурно е, че проблема е в задните гуми/джанти. Направи проба и ги сложи отпред, а предните отзад. Най-вероятно вибрацията ще се измести и ще я усещаш около 50-60км/ч още.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Баланса е направен понеже са нови гумите, това което казваш ще го пробвам но се чудя да няма проблем че предните са 7.5 ширина а задните 8.5 обаче сложих 4х225 40 18 понеже 255 са и тежки, но и със тях имаше вибрации, ще пробвам. Ако се окаже че проблема е във джантите ще се изям жив понеже исках да си купя джанти нови но си купих 4 фланеца на ебах за 170 евро :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 11 Мар 2018, 17:33

awful написа:
chris_barnes написа:
awful написа:Един въпрос, ,от напукано каре на кардана задно, може ли да създава върбаци на купето при постоянна скорост имам вибрации във купето след 110км ако задържа постоянна скорост усещам по силни вибрации ако ускорявам не се усеща много, гумите са на 100км нови мишлин, като си мислех че проблема е от старите гуми но ови пак тресе и си умирам от яд :banghead: това което открих е че е напукано карето на кардана задното, предното е добре. Колата вози стегнато без тропане, като задни и предни амортисьори са нови.
Почти сигурно е, че проблема е в задните гуми/джанти. Направи проба и ги сложи отпред, а предните отзад. Най-вероятно вибрацията ще се измести и ще я усещаш около 50-60км/ч още.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Баланса е направен понеже са нови гумите, това което казваш ще го пробвам но се чудя да няма проблем че предните са 7.5 ширина а задните 8.5 обаче сложих 4х225 40 18 понеже 255 са и тежки, но и със тях имаше вибрации, ще пробвам. Ако се окаже че проблема е във джантите ще се изям жив понеже исках да си купя джанти нови но си купих 4 фланеца на ебах за 170 евро :banghead:
Не искам да съм лош пророк, но е доста вероятно да са точно задните джанти. Да помислим логично - гуменото каре ако е скъсано и това образува вибрации, то това ще се отнася по-скоро към оборотите на въртене на кардана -> ще го прави на всяка предавка, а не на определена скорост (извънградско).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook