Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 12 Яну 2018, 15:48

BaDxBoY написа:Колеги, да ви питам нещо.
Тука едни турци до нас са взели от немец една 325xi е92 огледах я и е уникална. Мога да я купя изключително евтино. Колата е с ръчни скорости. Ако си я взема за лична, какви са ми възможностите за изключване на 4х4 и карането само на задно ? Сняг няма в нашия район.

нулеви
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 12 Яну 2018, 16:01

До Е90 моделите и едно каре да скъсаш и няма тръгване колата, ти искаш да караш само на задно. :no:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.01.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikolaymihaylov » 12 Яну 2018, 17:39

Колеги имам е90 320 бензин 150коня. Днес сутринта не беше много студено, но колата ми държа много ниски обороти и не знам от какво е. Някой може ли да ми даде идея ? И притреперва също така и загасна 1 път. Странното, е че преди 3 месеца сменях горивна помпа.
Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.05.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Avalanche » 12 Яну 2018, 23:11

Здравейте, колеги,

Въпрос към тези, които са със спортно окачване - как намирате возията с 18-цолови джанти? Аз съм със 17-ки (не runflat) и съм някъде на ръба на поносимостта по софийските улици, но пък ужасно много ми харесват джантите стил 193 :)

Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от inspite » 13 Яну 2018, 1:24

nikolaymihaylov написа:Колеги имам е90 320 бензин 150коня. Днес сутринта не беше много студено, но колата ми държа много ниски обороти и не знам от какво е. Някой може ли да ми даде идея ? И притреперва също така и загасна 1 път. Странното, е че преди 3 месеца сменях горивна помпа.
Благодаря предварително!

Нищо не е странно. Като си сменял горивна помпа не си имунизиран от други проблеми. Диагностика.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 13 Яну 2018, 15:30

Здравейте отново колеги не видях тема за ксенони и затова ще попитам тук искам да сложа ксенон HID 75w h7 на фар с лупа но се притеснявам дали ще дава грешки на компютъра за неактивни светлини и дали ще трябват кондензатори да не премигват фаровете ако някой е тествал тези ксенони ще бъда благодарен за отговора му нека сподели да знам да ли си струва да ги купувам въобще, защото четах в един сайт, че тези хид за е90 не давали грешки но дали е вярно незная.
Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 13 Яну 2018, 16:32

The iron hammer написа:Здравейте отново колеги не видях тема за ксенони и затова ще попитам тук искам да сложа ксенон HID 75w h7 на фар с лупа но се притеснявам дали ще дава грешки на компютъра за неактивни светлини и дали ще трябват кондензатори да не премигват фаровете ако някой е тествал тези ксенони ще бъда благодарен за отговора му нека сподели да знам да ли си струва да ги купувам въобще, защото четах в един сайт, че тези хид за е90 не давали грешки но дали е вярно незная.
Благодаря предварително.

Айде няма нужда да ни вадиш очите!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 22.01.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 F80

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от M0n57eR » 13 Яну 2018, 17:27

dextuar написа:
The iron hammer написа:Здравейте отново колеги не видях тема за ксенони и затова ще попитам тук искам да сложа ксенон HID 75w h7 на фар с лупа но се притеснявам дали ще дава грешки на компютъра за неактивни светлини и дали ще трябват кондензатори да не премигват фаровете ако някой е тествал тези ксенони ще бъда благодарен за отговора му нека сподели да знам да ли си струва да ги купувам въобще, защото четах в един сайт, че тези хид за е90 не давали грешки но дали е вярно незная.
Благодаря предварително.

Айде няма нужда да ни вадиш очите!

Защо на всеки въпрос се заяждаш, вместо да си изразиш мнението като нормален човек?
От доста време следя публикациите и ти си единствения, който държи подобен тон. Съжалявам за оффа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 13 Яну 2018, 17:38

Тези който съм избрал пише ,че не заслепяват с дтв стъкла който предпазвале от заслепяване са.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 13 Яну 2018, 20:03

Здравейте, опитвам се да си сменя термостата (Е90 320и 150кс) , но тъпите 3 болтчета Е8 не помръдват, почти се изядоха главите от натискане. Някой който е сменял термостат да даде някакъв акъл. Благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от plamen_hh » 14 Яну 2018, 14:56

Колеги колата ми е с н47 някой забалязал ли е дали като вкара ключа и даде на контакт се включва помпата в резервоара защото при мен не се включва и ми се струва странно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 14 Яну 2018, 18:34

Та смених термостата, борих с трите болта 5 часа. Този, който смених беше оригинален, но не вдигаше повече от 67 градуса. Сега обаче я покарах 20 км и градусите отидоха на 110 и продължават нагоре, а перката не се е включила. Сложих MAHLE. Горния маркуч е топъл, а долния студен. Моля, за съвет.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 14 Яну 2018, 19:34

djakere4a написа:Та смених термостата, борих с трите болта 5 часа. Този, който смених беше оригинален, но не вдигаше повече от 67 градуса. Сега обаче я покарах 20 км и градусите отидоха на 110 и продължават нагоре, а перката не се е включила. Сложих MAHLE. Горния маркуч е топъл, а долния студен. Моля, за съвет.
Обезвъздуши ли я като хората? Това че долния ти маркуч е студен ми подсказва че най-вероятно не си :(

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 14 Яну 2018, 20:06

chris_barnes написа:
djakere4a написа:Та смених термостата, борих с трите болта 5 часа. Този, който смених беше оригинален, но не вдигаше повече от 67 градуса. Сега обаче я покарах 20 км и градусите отидоха на 110 и продължават нагоре, а перката не се е включила. Сложих MAHLE. Горния маркуч е топъл, а долния студен. Моля, за съвет.
Обезвъздуши ли я като хората? Това че долния ти маркуч е студен ми подсказва че най-вероятно не си :(

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Обезвъдуших от двете пластмасови кръстчета, едното до казанчето другото горе до масления филтър изхвърли вода. Това мисля са двете най-горни точки.

Изпратено от моят C6903 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 14 Яну 2018, 20:13

djakere4a написа:
chris_barnes написа:
djakere4a написа:Та смених термостата, борих с трите болта 5 часа. Този, който смених беше оригинален, но не вдигаше повече от 67 градуса. Сега обаче я покарах 20 км и градусите отидоха на 110 и продължават нагоре, а перката не се е включила. Сложих MAHLE. Горния маркуч е топъл, а долния студен. Моля, за съвет.
Обезвъздуши ли я като хората? Това че долния ти маркуч е студен ми подсказва че най-вероятно не си :(

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Обезвъдуших от двете пластмасови кръстчета, едното до казанчето другото горе до масления филтър изхвърли вода. Това мисля са двете най-горни точки.

Изпратено от моят C6903 с помощта на Tapatalk
Пусна ли парното да духа на висока температура? Най-вероятно е останал въздух в радиаторчето. Като изстине колата провери пак, най-вероятно ще дръпне още течност.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook