Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 10 Сеп 2018, 20:51

Kurtov написа:
chris_barnes написа:
host написа:Еми колега... Тествано, работи.


Той мотора със сигурност утихва. Какъв обаче ще е ефекта във времето върху дюзите, помпите, горивния филтър и тн. не е ясно ;)

@Куртов - Юнака се продава апокрифно от доста време в БГ (има хора които го продават/изпращат с куриер).


Няма да ми се сърдиш, ама и какъв ще е ефекта от 40 ст. на литър повече също не е ясно .
За мен е ясно. Щом сипя авио дизел усещам как работи колата, как ускорява и тн. За мен е по-добра от обикновената нафта.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spaidy » 10 Сеп 2018, 21:00

А как може да даваш мнение за нещо което не си ползвал?
Аз също карам от известно време с випауър и авио, но все по - често чувам от всякакви хора как от години слагат двутактово масло или газ в нафтата и колите са им в перфектно здраве. Ако от бензиностанцията ти слагаха 10литра двутактово в цистерната кой нормален щеше да дава 40 стотинки примерно за литър? С една добра реклама и “тайна” съставка обаче даваш и 50 нали...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BaDxBoY » 10 Сеп 2018, 21:15

Днеска зор да сипя V power дизел и пича ми наля за 50лв бензин V power.
Въобще не погледнах.
Тръгвам без да знам и по едно време едно страшно притрисане и ми наби грешка Engine Failure, Reduced power. Закачвам на диагностика и ми изкарва - Rail pressure failure. От там поглеждам бележката и гледам какво е сипано :lol:
Айде обратно на бензиностанцията, източихме колкото успяхме и напълниха до горе дизел. Сега не набива грешки, но над 3-4к оборота тресе мотора. Звъннах на майстора и той ми каза да сипя двутактово масло. Сложих 1л от някаква бензиностанция и утре ще покарам още да видя дали ще се счупи нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 10 Сеп 2018, 21:18

Spaidy написа:А как може да даваш мнение за нещо което не си ползвал?
Аз също карам от известно време с випауър и авио, но все по - често чувам от всякакви хора как от години слагат двутактово масло или газ в нафтата и колите са им в перфектно здраве. Ако от бензиностанцията ти слагаха 10литра двутактово в цистерната кой нормален щеше да дава 40 стотинки примерно за литър? С една добра реклама и “тайна” съставка обаче даваш и 50 нали...
Живеем в демокрация. Всеки може за сипва каквото иска (и да изразява мнение във форума). Аз не съм написал, че на някой ще му думне мотора. Написал съм, че (за мен) са неясни последиците от дългосрочна употреба.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 12 Сеп 2018, 20:51

BaDxBoY написа:Днеска зор да сипя V power дизел и пича ми наля за 50лв бензин V power.
Въобще не погледнах.
Тръгвам без да знам и по едно време едно страшно притрисане и ми наби грешка Engine Failure, Reduced power. Закачвам на диагностика и ми изкарва - Rail pressure failure. От там поглеждам бележката и гледам какво е сипано :lol:
Айде обратно на бензиностанцията, източихме колкото успяхме и напълниха до горе дизел. Сега не набива грешки, но над 3-4к оборота тресе мотора. Звъннах на майстора и той ми каза да сипя двутактово масло. Сложих 1л от някаква бензиностанция и утре ще покарам още да видя дали ще се счупи нещо.

По принцип е можело да претендираш, че бензиностанцията е виновна за случката и може да ти поемат ремонта. Имай го в предвид.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 12 Сеп 2018, 22:53

Здравейте колеги искам да попитам някой би ли се съгласил да ми помогне с inpa.
Нужен ми е читав инсталационен файл защото този който имам има липси и не иска да ми работи NCS Expert отваря NCS и не иска да намери колата никакъв шанс изписва че липсва файл къде ли не търсих но не мога да открия хубава зборка аз сам с Inpa 5.02 ако някой може да ми изпрати пълен инсталационен файл който да работи ще му бъда много благодарен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BaDxBoY » 13 Сеп 2018, 12:49

Airdust написа:
BaDxBoY написа:Днеска зор да сипя V power дизел и пича ми наля за 50лв бензин V power.
Въобще не погледнах.
Тръгвам без да знам и по едно време едно страшно притрисане и ми наби грешка Engine Failure, Reduced power. Закачвам на диагностика и ми изкарва - Rail pressure failure. От там поглеждам бележката и гледам какво е сипано :lol:
Айде обратно на бензиностанцията, източихме колкото успяхме и напълниха до горе дизел. Сега не набива грешки, но над 3-4к оборота тресе мотора. Звъннах на майстора и той ми каза да сипя двутактово масло. Сложих 1л от някаква бензиностанция и утре ще покарам още да видя дали ще се счупи нещо.

По принцип е можело да претендираш, че бензиностанцията е виновна за случката и може да ти поемат ремонта. Имай го в предвид.


Така и стана, отидох повикаха управителя, уточнихме ситуацията и тогава се хванаха да го махат.
Сипах 20л бензин, изкарахме около 12-13. Обадих се веднага на няколко познати майстора и те ми казаха, че няма проблем. Управителя и той от своя страна се обади на някакъв специалист и след 15мин ровене ми извадиха някаква добавка. Сипаха ми 47л. дизел и колата сега работи добре и няма грешки. Единствено малко по-шумна ми се струва, но предполагам че като се изгори резервоара ще се оправи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 13 Сеп 2018, 20:22

Нищо й няма, споко....ще се оправи, като се изчисти бензина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NeRoX » 14 Сеп 2018, 13:46

Здравейте! Е91 има ли специално отделение за течността за чистачки за задния прозорец/ петата врата? Аз не виждам такъв, а никаква течност не излиза, като натисна копчето. Отпред си имам течност и системата работи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kvasilev76 » 14 Сеп 2018, 14:03

Има три моторчета,едно за предното стакло,едно за фаровете и едно за задната врата.Казанчето е едно.Отпред под десния подкалник.Първо си виж предпазителите а после всичко друго което съм написал.Успех

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.07.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zaprqnow » 14 Сеп 2018, 18:56

Здравейте колеги.Имам два въпроса.Първият ми въпрос е,как мога да премахна това от снимката?
Вторият ми въпрос е,какви зимни гуми сте използвали и бихте ли ми препоръчали някоя марка? Колата е BMW E92 3.0d.Благодаря Ви предварително. :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от expl0de » 15 Сеп 2018, 4:38

Можеш да напръскаш с wd40 и с микрофибър да поизтъркаш. Ако не си доволен трябва да пребоядисаш. За зимни гуми препоръчвам континентал, но по-добре някакви нови, отколкото маркови втора употреба.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.07.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zaprqnow » 15 Сеп 2018, 15:35

expl0de написа:Можеш да напръскаш с wd40 и с микрофибър да поизтъркаш. Ако не си доволен трябва да пребоядисаш. За зимни гуми препоръчвам континентал, но по-добре някакви нови, отколкото маркови втора употреба.

Благодаря колега

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.07.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mitrev4795 » 16 Сеп 2018, 12:36

https://www.avto.bim.bg/Kora-pod-dvigat ... .html#tab1

Колеги. Кората за двигател (отдолу) в линка, ще стане ли за 330д пре-лци ?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.07.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Zaprqnow » 16 Сеп 2018, 20:09

mitrev4795 написа:https://www.avto.bim.bg/Kora-pod-dvigatel-za-BMW-3-Ser-E90-ot-2005-do-2011_p43521m1961.html#tab1

Колеги. Кората за двигател (отдолу) в линка, ще стане ли за 330д пре-лци ?

Да ще стане. :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook