Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 26.12.2015
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от koce7o » 12 Авг 2018, 11:19

Здравейте, колеги!
Напоследък ми възникна един проблем по предницата на колата и по-специално вдясно. Като минавам през дупки или неравности се чува едно хлопане, което не е силно, но дразни. Като давам на заден ход няма такова хлопане, което ме навежда на мисълта, че не е биалетка. През останалото време на равен път нищо не се чува. Според вас от какво може да е това? Понеже ми предстои и малко по-дълго пътуване около 1000 км и нямам време да я оправям сега, взе да ме притеснява тоя проблем :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NeRoX » 13 Авг 2018, 13:50

Здравейте! Каква чистачка трябва да търся за задното стъкло на E91? Много странна ми се струва. Не съм сменял досега подобна чистачка. Бихте ли препоръчали марка, модел или място от където сте си взели?

koce7o написа:Здравейте, колеги!
Напоследък ми възникна един проблем по предницата на колата и по-специално вдясно. Като минавам през дупки или неравности се чува едно хлопане, което не е силно, но дразни. Като давам на заден ход няма такова хлопане, което ме навежда на мисълта, че не е биалетка. През останалото време на равен път нищо не се чува. Според вас от какво може да е това? Понеже ми предстои и малко по-дълго пътуване около 1000 км и нямам време да я оправям сега, взе да ме притеснява тоя проблем :)

Това вече е несериозно... Как очаквах да познаем какво точно се е разбило по ходовата ти част? Да хвърлим боб освен? Сервиз нямаш ли в който да си поддържаш колата? Караш 10 годишно БМВ все пак... Майстора би трябвало да разбере, кое точно е за смяна, като го ВИДИ! :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 13 Авг 2018, 19:06

Аз си взех оригинална....С все рамото се продава и не беше чак толкова скъпа.Сложих си и предни, оригинални и вече 3 години ги ползвам, а още не са започнали, да мажат...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 13 Авг 2018, 22:10

На N46B20 мотор може ли да се сложи глава от N42B20 ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NeRoX » 17 Авг 2018, 13:44

Satanism написа:Аз си взех оригинална....С все рамото се продава и не беше чак толкова скъпа.Сложих си и предни, оригинални и вече 3 години ги ползвам, а още не са започнали, да мажат...
От къде ги поръча? Цени? Моите предни са наред. Навярно са сменяни не отдавна, но задната няма перо, изобщо.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 17 Авг 2018, 14:06

https://www.youtube.com/watch?v=7wjxN9_st6g

Номенклатурен номер : 61627198558
Описание : ЗАДНА ЧИСТАЧКА- Е91
Ед.цена (с ДДС) : 53.04 BGN
Има наличност
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 13.06.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от statev74 » 19 Авг 2018, 13:09

здравейте! От скоро съм собственик на е90 фейс имам един въпрос от борда може ли да се направи като се отключи колата да светват енджълите, нямам auto режим на фаровете https://img2.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/1 ... -40w-1.jpg с тези фарове съм ??

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 12.01.2017
Кара: 330d
Мечтае да кара: GLS63

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от funkagenda » 21 Авг 2018, 22:11

Здравейте, колеги.

Имам нужда от малко помощ. ЕГР-а ми е спрян софтуерно, но оборотите ми, когато са под 2000, играят нон стоп и колата ми придърпва. Изключително дразнещо.
Решил съм да премахна ЕГР-а (EGR Delete). Търся си съответния кит и бих искал да попитам дали този би ми свършил работа.

https://www.ebay.com/itm/BMW-3-SERIES-E ... 1592910762

Автомобилът е 330д пре-лци.
Ако пък някой направо продава такъв Кит, нека ми пише на ЛС.

Благодарс

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 21 Авг 2018, 22:24

В БГ ги има и на доста по-ниска цена (и изглежда по-качествено):

https://www.olx.bg/ad/zamestitel-egr-re ... 6KKPr.html

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NeRoX » 22 Авг 2018, 0:00

funkagenda написа:ЕГР-а ми е спрян софтуерно, но оборотите ми, когато са под 2000, играят нон стоп и колата ми придърпва...

Много странно ми се струва да ти играят оборотите под 2000 заради ЕГР-а. Сигурен ли си, че в това е проблема? Моя в момента е изключен, изкаран му е вакуума, свети ми чека на таблото, но оборотите не ми играят. Иначе и на мен ми се струва безсмислена поръчката на такъв пайп от вън. Тук имаме читави варианти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 12.01.2017
Кара: 330d
Мечтае да кара: GLS63

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от funkagenda » 22 Авг 2018, 9:54

NeRoX написа:
funkagenda написа:ЕГР-а ми е спрян софтуерно, но оборотите ми, когато са под 2000, играят нон стоп и колата ми придърпва...

Много странно ми се струва да ти играят оборотите под 2000 заради ЕГР-а. Сигурен ли си, че в това е проблема? Моя в момента е изключен, изкаран му е вакуума, свети ми чека на таблото, но оборотите не ми играят. Иначе и на мен ми се струва безсмислена поръчката на такъв пайп от вън. Тук имаме читави варианти.


Не съм размишлявал обстойно по въпроса, но имам подозрения, че е запекъл. Другия вариант е да не е спрян правилно /софтуерно/.
На този етап ще го изолирам и ще видим какво ще стане.

@chris_barnes - Благодаря за линка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BaDxBoY » 22 Авг 2018, 14:34

По темата за ЕГР, сега малко се позамислих от долната тема за разхода.

Какво значи ЕГР-а да е спрян ? Само софтуерно изключване или махане на вакума или слагане на някакъв вид тапа в тръбата преди него ?
Моят е изключен софтуерно, вакума си стои, но и да го извадя не виждам никаква разлика. Не съм слагал тапа преди него. Софтуерното изключване държи самия клапан на ЕГР-а винаги затворен, или само спира да следи ЕКУ-то за него и съответно не светва лампата на таблото ?

Има ли как да видя с диагностика дали е затворена клапата или трябва да махна тръбата от кулера и да се опитам да видя ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 22 Авг 2018, 16:38

BaDxBoY написа:По темата за ЕГР, сега малко се позамислих от долната тема за разхода.

Какво значи ЕГР-а да е спрян ? Само софтуерно изключване или махане на вакума или слагане на някакъв вид тапа в тръбата преди него ?
Моят е изключен софтуерно, вакума си стои, но и да го извадя не виждам никаква разлика. Не съм слагал тапа преди него. Софтуерното изключване държи самия клапан на ЕГР-а винаги затворен, или само спира да следи ЕКУ-то за него и съответно не светва лампата на таблото ?

Има ли как да видя с диагностика дали е затворена клапата или трябва да махна тръбата от кулера и да се опитам да видя ?

Аз съм направил следното при мен. Пренаписал съм частта от ЕКУ-то, която отговаря за отваряне/затваряне на ЕГР-а, така че ЕКУ-то да казва на ЕГР без значение от оборотите, да стои затворен. След това сложих тапа на самия колектор, за да не пръсне охладителя. Ако утре ми скимне, че ще го връщам да работи, а това скоро ще стане, като кача новия ДПФ, наливам наново стария софтуер и махам само тапата от колектора. За мен е безсмислено физически да се премахва ЕГР-а, най-малкото веднага си личи манипулацията. А дали ЕГР-а работи, лесно може да се види с ИСТА.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 13.06.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от statev74 » 26 Авг 2018, 11:46

колеги вчера сменях предни дискове с накладки и сега педала на спирачката влиза повече от преди, нормално ли е това и дали ще се оправи докато се отъркат накладките с дисковете ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от turbonetic » 26 Авг 2018, 18:38

Колеги кои бензинови мотори са за предпочитане в е90? Като ,здравина имат ли сериозен разход на масло ,какви детски болести имат самите мотори на ,които да се обърне внимание! Също най-много искам да разбера кои мотори за без ДИСА клапи от коя година на производство са и как да разбера дали въпросноя мотор има ДИСА клапа?/и

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook