Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: гр.Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 к.с. N46B20B
Детайли за колата: arctic metallic

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от FE LIPE » 17 Мар 2018, 18:07

N43 не е високотемпературен,работи си на 90 градуса ,от там и всички позитиви от това...ама пък това директно впръскване :(

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 12.01.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от imanov » 18 Мар 2018, 16:15

Здравейте,

свалих да си почистя мотора на парното и напръсках оста с бяла литиева грес както и го почистих с контактен спрей. След 1 ден сушене го инсталирах но продулжава да мирише отвратиелно на петролни продукти( като на WD 40). Какви са вариантите за почистване на този мирис? Да изчакам няколко дни и да го оставя да видя дали ще си се отмирише , да го свалям и чистя с алкохол колкото мога или да си взема от спрейовете за почистване на климатичната система?
Благодаря предварително за съветите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 19 Мар 2018, 14:38

imanov написа:Здравейте,

свалих да си почистя мотора на парното и напръсках оста с бяла литиева грес както и го почистих с контактен спрей. След 1 ден сушене го инсталирах но продулжава да мирише отвратиелно на петролни продукти( като на WD 40). Какви са вариантите за почистване на този мирис? Да изчакам няколко дни и да го оставя да видя дали ще си се отмирише , да го свалям и чистя с алкохол колкото мога или да си взема от спрейовете за почистване на климатичната система?
Благодаря предварително за съветите


Остави го ще се измирише като работи, аз също го пръсках моя и първите няколко дена е така мирише :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 20 Мар 2018, 1:02

Здравейте искам да попитам някой прави ли BMW E90 Bluetooth кодиране за преоборудване NCS експерт - MULF посредством INPA от Пловдив и колко ще ми струва евентуално искам да се разкодира блутот аудио на колата за да може да се свързва с телефон и да ползвам бутона слушалка за вдигане от волана просто трябва да се разкодира блутота аудио системата е Professional би трябвало да го има наличен но е кодиран до колкото виждам на клипчетата в нета благодаря ви предварително за отделеното време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 20 Мар 2018, 9:11

The iron hammer написа:Здравейте искам да попитам някой прави ли BMW E90 Bluetooth кодиране за преоборудване NCS експерт - MULF посредством INPA от Пловдив и колко ще ми струва евентуално искам да се разкодира блутот аудио на колата за да може да се свързва с телефон и да ползвам бутона слушалка за вдигане от волана просто трябва да се разкодира блутота аудио системата е Professional би трябвало да го има наличен но е кодиран до колкото виждам на клипчетата в нета благодаря ви предварително за отделеното време.

Това с ИНПА няма как да стане :mhihi: ...а по темата,за да не става реклама,ще ти пратя на ЛС контакти къде точно да отидеш да получиш правилно обслужване.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 20 Мар 2018, 9:17

Gqbriel написа:
The iron hammer написа:Здравейте искам да попитам някой прави ли BMW E90 Bluetooth кодиране за преоборудване NCS експерт - MULF посредством INPA от Пловдив и колко ще ми струва евентуално искам да се разкодира блутот аудио на колата за да може да се свързва с телефон и да ползвам бутона слушалка за вдигане от волана просто трябва да се разкодира блутота аудио системата е Professional би трябвало да го има наличен но е кодиран до колкото виждам на клипчетата в нета благодаря ви предварително за отделеното време.

Това с ИНПА няма как да стане :mhihi: ...а по темата,за да не става реклама,ще ти пратя на ЛС контакти къде точно да отидеш да получиш правилно обслужване.
:OT: И какво обслужване ще получи, като той си мисли, че има блутут, а може да няма никаква инсталация и микрофони за него? Мисли си, че това му е като да “отключиш” борд комп на е46 :mhihi: Разбирачи тип “би трябвало” би трябвало да могат сами да си го направят, като ги разбират нещата толково, че да дават насоки...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 22.01.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 F80

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от M0n57eR » 20 Мар 2018, 12:43

Много хора се бъркат от наличието на копчето на волана и менюто в idrive. Обаче е по лесно да се правим на интересни и да нареждаме вместо да обясним нали dex? Не ме интересува дали ще ме баннат и не искам да ти кажа, че ти си ....... благодаря :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Leon: Ще приема, че си го написал афектиран това. При следващите обиди ще почиваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 20 Мар 2018, 13:17

dextuar написа:
Gqbriel написа:
The iron hammer написа:Здравейте искам да попитам някой прави ли BMW E90 Bluetooth кодиране за преоборудване NCS експерт - MULF посредством INPA от Пловдив и колко ще ми струва евентуално искам да се разкодира блутот аудио на колата за да може да се свързва с телефон и да ползвам бутона слушалка за вдигане от волана просто трябва да се разкодира блутота аудио системата е Professional би трябвало да го има наличен но е кодиран до колкото виждам на клипчетата в нета благодаря ви предварително за отделеното време.

Това с ИНПА няма как да стане :mhihi: ...а по темата,за да не става реклама,ще ти пратя на ЛС контакти къде точно да отидеш да получиш правилно обслужване.
:OT: И какво обслужване ще получи, като той си мисли, че има блутут, а може да няма никаква инсталация и микрофони за него? Мисли си, че това му е като да “отключиш” борд комп на е46 :mhihi: Разбирачи тип “би трябвало” би трябвало да могат сами да си го направят, като ги разбират нещата толково, че да дават насоки...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dex - човека пита за Пловдив,тук имена НЕ съм слагал..това,какво разбира колегата,какво има и т.н - въобще не ме интересува,моята насока е единствено към човека,който знам,че ще му обясни едно по едно,кое,как,защо и т.н за да получи каквато и да е функционалност.
На въпроса "Какво обслужване ще получи " - най-малкото ,ще му зададат правилните въпроси,ще прегледат колата и т.н - обясних го,малко по-нагоре..
А това,че колегата си няма очевидно никаква идея,кое как се отключва - темата е "Бързи въпроси и отговори" а не "Ооо колко си п*ост,има ли смисъл"... ;)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 20 Мар 2018, 16:11

Gqbriel написа:
dextuar написа:
Gqbriel написа:
The iron hammer написа:Здравейте искам да попитам някой прави ли BMW E90 Bluetooth кодиране за преоборудване NCS експерт - MULF посредством INPA от Пловдив и колко ще ми струва евентуално искам да се разкодира блутот аудио на колата за да може да се свързва с телефон и да ползвам бутона слушалка за вдигане от волана просто трябва да се разкодира блутота аудио системата е Professional би трябвало да го има наличен но е кодиран до колкото виждам на клипчетата в нета благодаря ви предварително за отделеното време.

Това с ИНПА няма как да стане :mhihi: ...а по темата,за да не става реклама,ще ти пратя на ЛС контакти къде точно да отидеш да получиш правилно обслужване.
:OT: И какво обслужване ще получи, като той си мисли, че има блутут, а може да няма никаква инсталация и микрофони за него? Мисли си, че това му е като да “отключиш” борд комп на е46 :mhihi: Разбирачи тип “би трябвало” би трябвало да могат сами да си го направят, като ги разбират нещата толково, че да дават насоки...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dex - човека пита за Пловдив,тук имена НЕ съм слагал..това,какво разбира колегата,какво има и т.н - въобще не ме интересува,моята насока е единствено към човека,който знам,че ще му обясни едно по едно,кое,как,защо и т.н за да получи каквато и да е функционалност.
На въпроса "Какво обслужване ще получи " - най-малкото ,ще му зададат правилните въпроси,ще прегледат колата и т.н - обясних го,малко по-нагоре..
А това,че колегата си няма очевидно никаква идея,кое как се отключва - темата е "Бързи въпроси и отговори" а не "Ооо колко си п*ост,има ли смисъл"... ;)


Малко афектирано го написах това, защото съвсем скоро имах такава случка, човек, който хал хабер си няма от кодиране, да ми обяснява кое как се прави, не съм целял да обидя някого. Сигурен съм, че си му препоръчал същия човек, за когото и аз си мисля и точно за да не му хаби времето и нервите, написах горното :yes:

Към "колегата" с обидите - Leon ме е изпреварил и не съм успял да ги прочета, но да заповяда на ЛС, ако ще му олекне :smoke:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.06.2012

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stoleto » 21 Мар 2018, 11:33

Здравейте колеги,

Имам E90 318i бензинов от 2011 на 100200 км.

Интерсува ме кое е оригиналното малсо за да мога да купя 1л.

Благодаря ви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gqbriel » 21 Мар 2018, 12:48

stoleto написа:Здравейте колеги,

Имам E90 318i бензинов от 2011 на 100200 км.

Интерсува ме кое е оригиналното малсо за да мога да купя 1л.

Благодаря ви.


Ами на него пише Audi..... :mhihi:

Първо - защо си мислиш,че си с "оригиналното масло",второ все тая какво масло ще купиш ,ако е за 1 литър - няма да се пресече като боза на слънце...по-важното ,до колкото може да се каже е какъв вискозитет е това,с което караш
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 21 Мар 2018, 13:05

И вискозитетите могат да се мешат. Няма грижа.
Мятай един 5/40 или 5/30 и си ти.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.06.2012

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stoleto » 21 Мар 2018, 13:32

Bexim написа:И вискозитетите могат да се мешат. Няма грижа.
Мятай един 5/40 или 5/30 и си ти.


Благодаря ти!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от b00st » 21 Мар 2018, 13:50

stoleto написа:Здравейте колеги,

Имам E90 318i бензинов от 2011 на 100200 км.

Интерсува ме кое е оригиналното малсо за да мога да купя 1л.

Благодаря ви.

Ако е сменяно в официален сервиз последно и трябва да долееш, можеш да сипеш Shell Helix Ultra ECT 5w30.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от donybg » 21 Мар 2018, 14:07

Не съм съвсем убеден, че е няма проблем да се смесват различни масла.

По описанието на проблема разбирам, че човека няма идея какво е налято(иначе просто щеше да сложи от същото). Почти съм убеден, че не е много наясно и кога е сменено маслото.

BMWто е като красива жена - желана, искана, но е с характер и си иска своето по отношение на поддръжка. Хората са изцедили 184 коня и 380 Nm въртящ моменто от двилитрово дизелче, което понася 1.6 тона ламарина със задвижване на 4колела с 200 и ти гори 8-9 нафта, а вие ще му сипвате каквото масло има в Кафланд на промоция? :clap: (да, видях, че колегата е с бензин, давам пример само).

Смяна на маслко за нашите модели е 130 лева в АутоБавария - масло + филтър + труд. В обикновен сервиз ще излезне още по-малко. Смени си маслото и не се занимавай с глупости.
Последна промяна donybg на 21 Мар 2018, 14:24, променена общо 1 път
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook