DSC; DBC; Run Flat Indicator

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.08.2015
Кара: BMW 320i E90

DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от wroclaw17 » 28 Авг 2015, 19:49

Здравейте колеги, ще моля за отговор, ако някой знае нещо.
Днес паля сутринта колата и изгасна веднъж. Пак я запалих, тръгнах и след 1 минута ми изписа DSC; DBF, Run flat indicator sensor problem.
Веднага след това колата започна да прихълцва и придърпва на 3-4 секунди и светна лампата на двигателя. Спрях и на свободна колата започна сама да се форсира и да поддържа 1300-1400 оборота. Цял ден не беше карана, сега вечерта пак същото. След 5 минути каране лампите си продължават да светят, но вече не придърпва.
Казаха ми, че може да е проблем с дебитомера или ламбда сондата. Предстои ми пътуване в неделя до морето. Моля някой да сподели мнение.
Колата е E90 320 i 2005g. 150hp

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от vanka7a » 01 Сеп 2015, 12:33

Диагностика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от Gqbriel » 06 Окт 2015, 9:52

wroclaw17 написа:Здравейте колеги, ще моля за отговор, ако някой знае нещо.
Днес паля сутринта колата и изгасна веднъж. Пак я запалих, тръгнах и след 1 минута ми изписа DSC; DBF, Run flat indicator sensor problem.
Веднага след това колата започна да прихълцва и придърпва на 3-4 секунди и светна лампата на двигателя. Спрях и на свободна колата започна сама да се форсира и да поддържа 1300-1400 оборота. Цял ден не беше карана, сега вечерта пак същото. След 5 минути каране лампите си продължават да светят, но вече не придърпва.
Казаха ми, че може да е проблем с дебитомера или ламбда сондата. Предстои ми пътуване в неделя до морето. Моля някой да сподели мнение.
Колата е E90 320 i 2005g. 150hp


Ама не си и помисля да тръгваш без да я вкараш за преглед....освен сервиз просто няма как да гадаем друго,не разбирам само ,защо не отивате първо там и после ако ви съмнява диагнозата не питате тук - говоря в като твоя случай ,където явно има някакъв неприятен проблем ,който може да и нещо малко..

Ламбда да се форсира сама - силно се съмнявам ,дебитомера дори да се откачи пак ще работи - DSC/DBF/run flat - Някой сензор се е скапал според мен ,механично нито ламбда нито дебитомер дори да имат грешки,ще ти светнат тези лампи ,всичките 3 общото им са АБС сензорите ,ДСЦ помпата (управление) ,педал на газта ,защото се управляват от него,докато аз и други колеги сме имали грешки за ламбди или бубина или нещо но свети чек енджин и то мнооого рядко ,като нес е отразява на мотора, няма да се учудя да е потенциометъра на педала на газта.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от vanka7a » 06 Окт 2015, 15:45

А според мен проблемите на тази кола са поне 2. Едното е сензор, което води до грешки в АБС, ДСЦ..., а другото може да е от 1 куп неща и няма как да се гадае, а диагностиката ще покаже веднага какъв е проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от Gqbriel » 06 Окт 2015, 15:58

vanka7a написа:А според мен проблемите на тази кола са поне 2. Едното е сензор, което води до грешки в АБС, ДСЦ..., а другото може да е от 1 куп неща и няма как да се гадае, а диагностиката ще покаже веднага какъв е проблема.

От ъгъл на завиване на волана - светят DSC/4x4/ABS/ система подпомагане при тръгване (забравих на английски) та няма да се учудя да е един виновника..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от vanka7a » 06 Окт 2015, 20:47

Няма логика колата да му гасне и да държи високи обороти. Системите се изключват и толкоз.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от Gqbriel » 06 Окт 2015, 23:31

vanka7a написа:Няма логика колата да му гасне и да държи високи обороти. Системите се изключват и толкоз.

Надяам се да разбере от како е било и да каже после..мож да се случи и на друг
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.10.2012
Пол: Мъж

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от rocknrolla » 08 Окт 2015, 14:48

При мен се появяват същите неща когато на някоя от гумите и е паднало налягането под 2. Оттам предполагам дава Flat Tyre грешката. От тази пък грешка и от това че е нарушен баланса между колелата най-вероятно датчиците на dsc-то не могат да работят добре и дава и него.
След напомпване на правилното налягане и рестарт(гасене на колата и палене отново) грешките изчезват :). 2-3 пъти ми се е случвало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от stas.dakov » 28 Яну 2019, 17:26

Както си карам на автопилот на магистралата и колата светна като коледна елха :conf: Колата се промени изцяло. Лошото беше, че натрупа и сняг по пътя и забавлението беше цяло. :lol:
100км преди да светне минах през една доста голяма локва, понеже ме засече един тир :censored: .
Четох че е възможно датчичка на ABS да се е нацапал. На някой случвало ли му се е нещо подобно и горе долу да ме подготви какво да очаквам в сервиза :help:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: DSC; DBC; Run Flat Indicator

Мнение от stas.dakov » 13 Фев 2019, 9:55

Оказа се датчик на ABS-a , заден десен.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook